Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Miałem 6D mk1 i Sigma A35mm oraz Sigma A85mm. Niestety trafić egzemplarz który by idealnie ostrzył to tak jak trafić w totolotka.
    USB dock dwa statywy, plansza kalibracyjna i trochę chęci, to wszystko czego potrzeba żeby ustawić odpowiednio ostrzenie.
    Nie jest to nic skomplikowanego, a po dobrze wykonanej kalibracji masz wszystko idealnie w punkt.
    Ja to przerobiłem i wszystko było super.
    I tak pewnie zrobię że samemu zakupie sobie ten dock. Wysyłki sprzętu i płacenie za ustawianie w serwisach bez pewności czy sprzęt przyjdzie skalibrowany wyjdzie podobnie jak kupno USB dock z możliwością korekcji w razie potrzeby w domu.
    Popstrykalem trochę ostatnio i po mikrokalibracji w body na te +8 myślę że ok 70 % zdjęć z przysłona 1.4 lub 1.6 jest do zaakceptowania, więc po przynknieciu będzie tylko lepiej. Wiec może narazie dam sobie czas do zapoznania się z tym szkłem jeśli af będzie się mylił częściej to będę działał przez usb

  2. #12
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    USB Dock zawsze warto mieć choćby dla aktualizacji softu w obiektywach, więc to inwestycja na wiele więcej niż tylko na kalibrację. Nie musisz pożyczać, szukać, prosić się, masz swój i już.
    Obecnie fotografuję R-ką, ale USB dock i tak mi się przydał do aktualizacji właśnie, dlatego mam i nie pozbywam się.
    Co do wysyłania sprzętu do serwisów też miałem obawy, dlatego zrobiłem to sam, a po pewnym czasie skalibrowałem jeszcze raz dla poprawki i pewności jeśli zauważyłem że coś jest nie do końca jakbym chciał. Szkło Sigma Art 35mm jest naprawdę świetne i jak już skalibrujesz wszystko jak trzeba będziesz zachwycony obrazem i ostrością.

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    A czy plansze kalibracyjne można wydrukować i zrobić samemu czy koniecznie trzeba kupić?

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    A czy plansze kalibracyjne można wydrukować i zrobić samemu czy koniecznie trzeba kupić?
    Wydrukuj sam. Przy małych odległościach te wszystkie tarcze sprawdzają się świetnie, ale przy większym dystansie lepsze mogą być np. puszki, słoiki ustawione jeden za drugim - wtedy dobrze widać gdzie ucieka ostrość.

    Możesz też zerknąć tu: http://www.zts.skibek.pl/foccal-2-4-xl/
    Ostatnio edytowane przez jinks ; 13-06-2021 o 16:47
    Miłego dnia
    moja www

  5. #15
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Jeśli chcesz to zrobić raz a naprawdę dobrze, kup odpowiednią tarczę. Ja za pierwszym razem chciałem zaoszczędzić na tym i rezultat był słaby. Takie papierowe wycinanki to nieporozumienie. Ona nigdy nie utrzyma właściwego kąta. Kup najlepiej oryginalną DataColor (ja taką kupiłem i uważam że jest świetna, choć droga), ale za połowę ceny można kupić tarczę JJC, też będzie sto razy lepsza i dokładniejsza niż wycinanki. Wtedy będziesz miał pewność że ustawiasz dobrze, nie mówiąc że zaoszczędzisz kupę nerwów z wycinanką.
    Możesz przecież poszukać używanej karty, może okaże się że masz od kogo pożyczyć, inicjatywa należy do Ciebie.

  6. #16

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Jeśli chcesz to zrobić raz a naprawdę dobrze, kup odpowiednią tarczę. Ja za pierwszym razem chciałem zaoszczędzić na tym i rezultat był słaby. Takie papierowe wycinanki to nieporozumienie. Ona nigdy nie utrzyma właściwego kąta. Kup najlepiej oryginalną DataColor (ja taką kupiłem i uważam że jest świetna, choć droga), ale za połowę ceny można kupić tarczę JJC, też będzie sto razy lepsza i dokładniejsza niż wycinanki. Wtedy będziesz miał pewność że ustawiasz dobrze, nie mówiąc że zaoszczędzisz kupę nerwów z wycinanką.
    Możesz przecież poszukać używanej karty, może okaże się że masz od kogo pożyczyć, inicjatywa należy do Ciebie.
    Witam kelegę.
    Nie do końca się z Tobą zgodze i nie musisz naciągać kolegi na wydatki na cos co moze sam prosto zrobić w domu. Jeśli podejdzie do tego z głowoą to sobie poradzi. Sama tarcza czy to kupna czy robiona to nie wszystko. Trzeba jeszcze odpowiedni dobrać odległości do ogniskowej. Na rózbych odległościach do obiektu może inaczej ustawiać ostrość. Przerabiałem to z Sigmą 24-105 f4. Obiektyw był super ale czasami, rzadko ale jednak nie trafiał. Problem ustapił całkowicie po zmianie body na R. Jak chciałem sobie dobrze skalibrować ową Sigme i inne obiektywy na poprzednim body czyli 6D MKII to zakupiłem program do tego. Program radził sobie bardzo dobrze z wydrukowanym wzorcem na dobrej jakości matowym papierze foto. Program o którym wspomniałem to Reikan focal.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  7. #17

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Miałem swego czasu przez chwilę 2x6d2 z ta sigmą.
    Po wyjęciu z pudełka = dramat.
    Po skalibrowaniu = jako tako ale daleko od jakiegokolwiek zadowolenia. Dwie godziny później po zmianie światła na zewnątrz (temperatura barwowa) ff/bf (nie pamiętam) na kilkanaście cm.

    Jedyne słuszne rozwiązanie. Sprzedać wszystkie DSLRy w pi*du i kupić bezlustro.
    3xEos R | 16-35L 2.8 III | 16-35L 4 IS | 24 1.4 art |35L 1.4 II | 50 1.4 art | 50 2.5 MACRO | 85L 1.4 IS | 85 1.4 art | 135 1.8 art | 70-200L 2.8 IS II | 70-300L 4-5.6 | 6x430ex rt III |

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Witam kelegę.
    Nie do końca się z Tobą zgodze i nie musisz naciągać kolegi na wydatki na cos co moze sam prosto zrobić w domu. Jeśli podejdzie do tego z głowoą to sobie poradzi. Sama tarcza czy to kupna czy robiona to nie wszystko. Trzeba jeszcze odpowiedni dobrać odległości do ogniskowej. Na rózbych odległościach do obiektu może inaczej ustawiać ostrość. Przerabiałem to z Sigmą 24-105 f4. Obiektyw był super ale czasami, rzadko ale jednak nie trafiał. Problem ustapił całkowicie po zmianie body na R. Jak chciałem sobie dobrze skalibrować ową Sigme i inne obiektywy na poprzednim body czyli 6D MKII to zakupiłem program do tego. Program radził sobie bardzo dobrze z wydrukowanym wzorcem na dobrej jakości matowym papierze foto. Program o którym wspomniałem to Reikan focal.
    Witam.
    Nikogo na nic nie naciągam, nie mam w tym żadnego interesu, zwyczajnie piszę jak jest z własnych doświadczeń, a sama tarcza kalibracyjna jest niezwykle istotna w tym temacie. Nie oszukujmy się fotografia to drogie hobby. Samą tarczę można przecież kupić, a potem odsprzedać. Natomiast co do doboru odległości, nie wiem gdzie widzisz problem, przecież oprogramowanie samo pokazuje w jakich odległościach ma być matryca od punktu ostrości na tarczy. Skoro nie łapało Ci ostrości za każdy razem, to oznaczać może że winowajcą może być właśnie taka wycinanka, a nie tarcza taka jaka powinna być. Skoro jej nie kupiłeś i robiłeś tylko na wycinance nie masz żadnego porównania, stąd świadomie wprowadzasz w błąd. Ja bazuję na doświadczeniu zarówno z wycinanką jak i z konkretną tarczą, różnica i komfort kalibracji zupełnie nieporównywalny.
    Kolega przecież chciał konkretnej informacji jak to wygląda, napisałem bo miałem możliwość skorzystania z obu opcji, a o zakupie bądź wydrukowaniu sobie wycinanki zadecyduje sobie sam, my o tym za kogoś nie zdecydujemy. Bez urazy, szacunek za kulturę wypowiedzi.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez grreeg ; 14-06-2021 o 12:00

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Dzięki wszystkim za pomoc.
    Technik8pl- no właśnie jest teraz jak piszesz czyli niby w miarę ok ale do zadowolenia daleka droga. Wkurza mnie też fakt że w ciemno mogę zaufać af w taniej 50mm 1.8 kupionej kiedyś jako używane szklo warte 400zl niż nowej sigmie za 3.5k. I to kalibrowanej pod body.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Porobiłem jeszcze trochę zdjęć i jednak wygląda to kiepsko. Kontaktowałem się że sklepem doradzili wysłanie do serwisu sigmy. Czytałem różne opinie jednak i nie wiem czy wysyłać tam body. Obiektywem.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •