Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Mam pytanie czy ktoś użytkuje sigmę 35 1.4 z canonem 6dmk2 i jak spisuje się w tym zestawie af. Kupiłem niedawno nowa sztukę tego szkła i odrazu był problem z trafianiem w punkt na różnych odległościach. Najczęściej występował front Focus. Mikrokalibracja w body nic nie dała. Dałem body z obiektywem do sklepu w którym zakupiłem sigmę do kalibracji pod body. Dziś odebrałem i niestety problem nadal występuje może już nie taki ale jednak. Czy to kwestia mojego kiepskiego egzemplarzu szkła czy ten typ tak ma? Z innymi szkłami korpus ostrzy jak trzeba

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Z innymi szkłami korpus ostrzy jak trzeba
    Coś może być na rzeczy. Spróbuj z innymi egzemplarzami sigmy. Ja kupiłem swoją 35art używaną, w ciemno i chodzi bez problemu. Zobacz też na LV, czy trafia idealnie. Może to kwestia wady mechanicznej.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Tylko ciekawe czy w sklepie by mi wymienili gdyby inna trafiała ok

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Tylko ciekawe czy w sklepie by mi wymienili gdyby inna trafiała ok
    Działaj i bądź stanowczy. Powiedz, że będziesz coś jeszcze kupował niedługo
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    kupić usb-docka sigmy i poświęcić godzinę na kalibrację to powinno załatwić sprawę albo odpuścić sobie kupowanie sigm, to że mikrokalibracja nic nie daje jest raczej normalne - tak jest najczęściej, pewnie nie tylko dla sigm, spytaj co zrobili w sklepie jak oddałeś do kalibracji z korpusem

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    Lubuskie
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Cytat Zamieszczone przez Lukasz930 Zobacz posta
    Mam pytanie czy ktoś użytkuje sigmę 35 1.4 z canonem 6dmk2 i jak spisuje się w tym zestawie af. Kupiłem niedawno nowa sztukę tego szkła i odrazu był problem z trafianiem w punkt na różnych odległościach. Najczęściej występował front Focus. Mikrokalibracja w body nic nie dała. Dałem body z obiektywem do sklepu w którym zakupiłem sigmę do kalibracji pod body. Dziś odebrałem i niestety problem nadal występuje może już nie taki ale jednak. Czy to kwestia mojego kiepskiego egzemplarzu szkła czy ten typ tak ma? Z innymi szkłami korpus ostrzy jak trzeba
    Cześć, ja mam ten zestaw i Sigma i 6DmkII działają idealnie, więc stawiam na kalibracje obiektywu. Proponuje USB DOK i kalibracje.
    K.F. Pozdrawiam

    Instagram
    InstagramII

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Kalibrowali USB dockiem właśnie. Jest tak że z kilkudziesięciu cm jest ok teraz ale z ok 2 m musiałem dodać jeszcze w body korektę na +8 żeby jakoś to wyglądało. W sumie nie ma tragedii teraz ale kupując takie jasne szkło pasowali by żeby ostrość jednak była w punkt

  8. #8

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Witam
    Ja co prawda nie mam na własność tego obiektywu ale pożyczałem od kolegi. On właśnie z 6D MKII używa i nie ma problemu z ostrością ale denerwuja go kolory. Czasami jest ok ale za chwile cos się dzieje i kolory sa juz inne. Podczas jednej sesji w tych samych warunkach. Jak ja go podpiąłem do R to też zauważyłem problem ale jeszcze inny. Kolory i ostrość moge powiedzieć że ok ale zawsze zdjęcia są za ciemne. muszę korygować.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  9. #9
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2020
    Miasto
    Krosno
    Posty
    63

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Z kolorami nie ma problemu. Eh.. Szczęśliwi Ci którzy robią zdjęcia telefonem ?

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: FF sigmy 35 1.4 art na c6d mk2

    Miałem 6D mk1 i Sigma A35mm oraz Sigma A85mm. Niestety trafić egzemplarz który by idealnie ostrzył to tak jak trafić w totolotka.
    USB dock dwa statywy, plansza kalibracyjna i trochę chęci, to wszystko czego potrzeba żeby ustawić odpowiednio ostrzenie.
    Nie jest to nic skomplikowanego, a po dobrze wykonanej kalibracji masz wszystko idealnie w punkt.
    Ja to przerobiłem i wszystko było super.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •