Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    18

    Domyślnie Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Cześć. Jestem nowym użytkownikiem R5. Testowałam go już na jednym reportażu z chrzcin i jednej sesji studyjnej i wszystko było ok.
    Wczoraj robiłam sesję plenerową i pierwszy raz aparat mi się zawiesił.

    Dokładnie wyglądało to tak:
    na sesji fotografowałam razem z canonem rf 50 1.2 w trybie manualnym. Najpierw na migawce mechanicznej, na której wykonałam kilkadziesiąt zdjęć, a potem przełączyłam na migawkę elektroniczną i aparat się zawiesił. Nie mogłam zrobić żadnego zdjęcia, nie działał spust migawki ani żaden inny przycisk (menu, info itp), pojawił się komunikat BUSY (doprecyzowuje, że na mig. elektronicznej nie zrobiłam żadnego zdjęcia więc nie było to związane z tym, że aparat np. zapisuje zdjęcia seryjne i dlatego jest "BUSY").
    Wyciągnęłam więc z plecaka drugie body, mówiąc parze, że chce niby zrobić zdjęcie innym obiektywem i sięgając po drugi aparat cały czas usiłowałam dojść do tego co się dzieje z R5, cały czas był tam komunikat BUSY. Zrobiłam kilka zdjęć drugim body i odłożyłam R5, po ok 2-3 minutach nadal był tam komunikat BUSY.
    Wyłączam w końcu aparat i on w ogóle nie zareagował na wyłączenie, nie wyłączył się wyświetlacz, cały czas pokazywał się komunikat BUSY. Wtedy już totalnie zgłupiałam.
    Finalnie pomogło dopiero wyjęcie i ponowne włożenie baterii.

    Potem aparat już działał normalnie, zrobiłam nim sesję do końca. Ale ten incydent bardzo mnie zmartwił. Przede mną pierwsze repo ślubne z R5. Oczywiście będę mieć drugie body cały czas ze sobą, aczkolwiek nastawiałam się, że właśnie R5 będzie głównym body. Nie wyobrażam sobie takiego "zawieszenia" aparatu np. w trakcie przysięgi i wyjmowania wówczas baterii....

    Czy ktoś miał taki problem? Czy komuś się zawiesił? Gdzie szukać przyczyny? Czy to może mieć związek z oprogramowaniem czy to jakaś inna kwestia? Czy może konieczny jest serwis?

    Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc/sugestie.
    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Myślę, że w każdym urządzeniu elektronicznym, pod kontrolą jakiegokolwiek systemu operacyjnego, trzeba liczyć się z możliwością zawieszenia.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Witam, tak u mnie zaczęły się problemy z R5 podobnie. Zawieszanie aparatu albo restart bez żadnego powodu. Po jakimś czasie ok 4 tygodni od zakupu pojawił się błąd err 70. Wysłany do naprawy - wymiana płyty głównej. Po naprawie ok 3 tygodni spokoju i ponownie zawieszanie i restarty aparatu. Ponownie naprawa ale tym razem serwis odpisał, że nic nie widzi i wrócił do mnie. Kolejne 3-4 tygodnie i znowu to samo, zawieszenia , restart i wreszcie błąd err 70. Tym razem uwieczniłem błąd aparatem telefonu. Ponowny wyjazd do naprawy - podobno wymieniono matrycę. Piszę podobno bo aparatu nie odebrałem i wniosłem o zwrot pieniędzy - rękojmia. Nie ma dużo tego typu problemów w internecie spotkałem 4-5 takich przypadków w tym z R6 Scotta Kelbiego. Moim zdaniem to problem danego egzemplarza i Canon powinien szybko je zabrać od użytkowników aby zbadać przyczynę. W USA szybko wymienili na nowe egzemplarze - 2 sztuki. Ja na razie czekam na zwrot pieniędzy ze sklepu.



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2018
    Miasto
    Szczecin
    Posty
    444

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Cytat Zamieszczone przez slawek20053 Zobacz posta
    Witam, tak u mnie zaczęły się problemy z R5 podobnie. Zawieszanie aparatu albo restart bez żadnego powodu. Po jakimś czasie ok 4 tygodni od zakupu pojawił się błąd err 70. Wysłany do naprawy - wymiana płyty głównej. Po naprawie ok 3 tygodni spokoju i ponownie zawieszanie i restarty aparatu. Ponownie naprawa ale tym razem serwis odpisał, że nic nie widzi i wrócił do mnie. Kolejne 3-4 tygodnie i znowu to samo, zawieszenia , restart i wreszcie błąd err 70. Tym razem uwieczniłem błąd aparatem telefonu. Ponowny wyjazd do naprawy - podobno wymieniono matrycę. Piszę podobno bo aparatu nie odebrałem i wniosłem o zwrot pieniędzy - rękojmia. Nie ma dużo tego typu problemów w internecie spotkałem 4-5 takich przypadków w tym z R6 Scotta Kelbiego. Moim zdaniem to problem danego egzemplarza i Canon powinien szybko je zabrać od użytkowników aby zbadać przyczynę. W USA szybko wymienili na nowe egzemplarze - 2 sztuki. Ja na razie czekam na zwrot pieniędzy ze sklepu.



    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    I zwrócili Ci bezproblemowo pieniądze?
    Ostatnio edytowane przez Marcinus ; 08-06-2021 o 18:43
    Canon EOS R + C RF 24-105/4L; C 100/2.8 L Macro; C 70-300/4.0-5.6 II

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Jeszcze czekam.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Cytat Zamieszczone przez annja Zobacz posta
    Czy ktoś miał taki problem? Czy komuś się zawiesił? Gdzie szukać przyczyny? Czy to może mieć związek z oprogramowaniem czy to jakaś inna kwestia? Czy może konieczny jest serwis?
    Nie jesteś sama ze swoim problemem, są dwa duże wątki na forum CR dotyczące zawieszania się R5.

    EOS R5 Freeze /lock up issues

    How frequently does your R5 freeze/lock up?

    Natomiast w żadnym z nich nie znalazłem tego, co znalazłem w pewnym wątku na forum DPR.

    Canon R5 busy?

    W największym skrócie, wyłącz sobie w aparacie cyfrowy optymalizator obiektywu. W niczym to nie zaszkodzi, a może w czymś pomoże.

    https://cam.start.canon/pl/C003/manu...ng-1_0190.html

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    W związku ze stosunkowo dużą ilością postów o zawieszaniu różnych „R” i konieczności wyjęcia akumulatora, co przywraca aparty do życia, być może firma „C” wprowadzi dodatkowy pstryczek odcinający zasilanie (żeby akumulatora nie wyjmować). Ustawienie przełącznika ON/OFF w pozycji OFF nie odcina zasilania, bo po wyjęciu i włożeniu karty dioda się świeci. Mało marketingowy chwyt, ale ułatwiający życie.

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Dziękuję bardzo! Wyłączyłam ten optymalizator. Mam nadzieję, że to pomoże

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2021
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Cytat Zamieszczone przez annja Zobacz posta
    Dziękuję bardzo! Wyłączyłam ten optymalizator. Mam nadzieję, że to pomoże
    Witam,

    R5 zakupiona w marcu 21, opisany wyżej problem z wyskakującym BUSY miałem już około 6 razy. Jeszcze czekam ale prawdopodobnie zgłoszę sprawę.
    pozdrawiam

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon R5 - zawieszenie aparatu w trakcie zdjęć - komunikat BUSY

    Miałem w R6 podobny problem tyle że zamiast BUSY wyskakiwał komunikat Err ... aparat się zawieszał, a następie sam resetował.
    Wysłałem do serwisu. CSI wymieniło mi płytę główną i problemu na razie nie ma.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •