Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Canon EOS R + jaki szeroki kąt do nieruchomośći

  1. #1

    Domyślnie Canon EOS R + jaki szeroki kąt do nieruchomośći

    Witam,
    mierzę się z zamiarem unowocześnienia sprzętu w moim plecaku. Posiadam w tej chwili Canona 5 mark II, Samyanga 14mm, tamrona 28-75, canona 50 1,4 i canona 85 1,8.
    Tematem jakim głownie się zajmuję są zdjęcia nieruchomości, czasem zdjęcia biznesowe, portretowe, zdarzało się też robić śluby, do których chciałbym wrócić.
    Planuję wymienić puszkę na Canona EOS R i potrzebna mi pomoc w doborze obiektywów. Ogniskowe jakie chciałbym mieć:
    - coś szerokiego np. od 14 mm (najlepiej zoom, czasem mi go brakuje)
    - 35 mm tu padnie pewnie na sigmę albo tamrona. Z tym wyborem sobie raczej poradzę
    - 85 mm to będzie pewnie canon RF 85 2.0
    - coś na zamianę mojego tamiego, fajnie jakby był jaśniejszy niż 4.0 ale w ostateczności to zaakceptuję.
    Budżet to ok 20 000, więc raczej skromnie przy systemie R :/
    Podpowiedzcie proszę jak unowocześnić mój zestaw, najlepiej tak, żeby ten stary mógł stanowić ewentualny backup.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + jaki szeroki kąt do nieruchomośći

    Cytat Zamieszczone przez krystian123 Zobacz posta
    Witam,
    mierzę się z zamiarem unowocześnienia sprzętu w moim plecaku. Posiadam w tej chwili Canona 5 mark II, Samyanga 14mm, tamrona 28-75, canona 50 1,4 i canona 85 1,8.
    Tematem jakim głownie się zajmuję są zdjęcia nieruchomości, czasem zdjęcia biznesowe, portretowe, zdarzało się też robić śluby, do których chciałbym wrócić.
    Planuję wymienić puszkę na Canona EOS R i potrzebna mi pomoc w doborze obiektywów. Ogniskowe jakie chciałbym mieć:
    - coś szerokiego np. od 14 mm (najlepiej zoom, czasem mi go brakuje)
    - 35 mm tu padnie pewnie na sigmę albo tamrona. Z tym wyborem sobie raczej poradzę
    - 85 mm to będzie pewnie canon RF 85 2.0
    - coś na zamianę mojego tamiego, fajnie jakby był jaśniejszy niż 4.0 ale w ostateczności to zaakceptuję.
    Budżet to ok 20 000, więc raczej skromnie przy systemie R :/
    Podpowiedzcie proszę jak unowocześnić mój zestaw, najlepiej tak, żeby ten stary mógł stanowić ewentualny backup.
    Z UWA f/2.8 bardzo ciekawa jest Sigma A14-24 choć mało popularna. Podobno Tamron 15-30 G2 też działa poprawnie z R.
    Co do zastąpienia T28-75 to po taniości RF24-105/4L daje bardzo dobry obrazek. Niby ciemno ale szkło natywne, szybkie, ostre bardzo.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon EOS R + jaki szeroki kąt do nieruchomośći

    Tamron wygląda obiecująco i ma szerszy zakres, ale niestety zaczyna się od 15 mm i nie wiem czy przy tak szerokim kącie, w ciasnych pomieszczeniach ten 1 mm nie będzie miał dużego znaczenia. Nie mam jak sprawdzić :/
    Co do 24-105 to masz rację, nie ma co szukać, może i ciemniejszy ale już bez adaptera i z pewnym AF, na co jestem bardzo uczulony po 5D i tych moich dziadoskich szkłach.
    Zaczynam mieć też dylemat czy nie zamienić 35 mm z sigmy jak planowałem na canona RF, znów odpada adapter, pojawia się stabilizacja, jest taniej, tylko ta potężna aberracja i jakoś brak ładnych sampli w necie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •