Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

  1. #11
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Też uważam, że 5D III to najlepszy wybór bo można go obecnie kupić za 1.500 zł przy 39,450 tys przebiegu

    np. https://www.facebook.com/groups/1493...93032954317369

    Załącznik 6355

    W relacji cena/możliwości nic taniej się już nie znajdzie

    Podejrzanie niska cena... Najtaniej na serwisie aukcyjnym 5D Mk3 to 660 tyś klatek i 1999zł ....
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 08-06-2021 o 21:24

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Też uważam, że 5D III to najlepszy wybór bo można go obecnie kupić za 1.500 zł przy 39,450 tys przebiegu

    np. https://www.facebook.com/groups/1493...93032954317369

    Załącznik 6355

    W relacji cena/możliwości nic taniej się już nie znajdzie
    a nazwa grupy to.....
    Kupię / Sprzedam - Sprzęt filmowy
    pewnie dlatego mało klatek ma
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Podobno filmował tylko w weekendy O.o

  4. #14
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Pani odpisała że cena się ustala bo aparat w serwisie. A na pytanie czy sprawny to tak tylko trzeba mieć szybkie karty....buahahaha. Czyli jak koledzy zauważyli pewno sporo kręcił....

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Robiłem M5 troche zdjęć biegaczy i byłem bardzo rozczarowany. Na 800 zdjęć 300 wywaliłem.
    No to Ci złoty podział nieomalże wyszedł 5/8 zdjęć do zaakceptowania? 62,5%? Ja robię na C 80D ptaki i zwierzaki, i wywalam ze względu na nieostrość z różnych przyczyn nawet 99% zdjęć. Dziesięcioprocentowy uzysk to już jest dla mnie coś. Inna sprawa, że używam też T 100-400, którego układ stabilizacji łatwiej wytrącić z błogostanu, niż nitroglicerynę. Ale C 80D z 55-250STM też pudłuje (notoryczne FF i BF). Musiałbym się szarpnąć na C 100-400 Mk II, ale ani cena, ani waga mi nie leżą. Nawet łykając cenę dalej nie mam ochoty na targanie obiektywu cięższego od Tamrona. Servo w tym aparacie przy śledzeniu też tyłka nie urywa. Jak chcesz pełną klatkę do akcji, z ********ym AF i wysokim użytecznym ISO, to celuj w używany C 1DX (Mk 1). Matryca 18 Mp, ale cała reszta- miodzio! Możesz też pójść w Sony A 7 III, gdzie zarówno wysokie ISO, jak i AF są ********e.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    Niestety w Canonie to nie zawsze tak to działa :-). 40D ma dużo lepszy autofocus niż 6D. Z apsc szukałbym 80D.
    40D ma dużo mniejszą matrycę, niż 80D, a to dramatycznie wpływa na odsetek ostrych zdjęć. Niestety, nie wystarczy wtedy zmniejszyć zdjęcia, żeby skasować nieostrość, która na mniejszej matrycy w ogóle by nie powstała, bo algorytmy cyfrowe zrobią wszystko, żeby odwzorować ją nawet w mniejszej skali (nazywam to ujnią dziedziczną).
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #16
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Jak chcesz pełną klatkę do akcji, z ********ym AF i wysokim użytecznym ISO, to celuj w używany C 1DX (Mk 1). Matryca 18 Mp, ale cała reszta- miodzio! Możesz też pójść w Sony A 7 III, gdzie zarówno wysokie ISO, jak i AF są ********e.
    Canon 1DX to cena juz sporo za duża. Ew Można wyrwać 1D mark IV z matrycą APS-H w tych pieniądzach ale troszkę przeraża mnie wielkość. Generalnie nie uzywam apartaów z gripem.
    A Sony odpada - jakoś nie leży mi marka i wolę zostać przy Canonie.


    Wracając do 5D Mk2 to popstrykałem w weekend w Ślesinie na zawodach tri i faktycznie AF rozczarowuje w porównaniu z 40D ale jak juz wyczułem go to z 400 zdjęć uratowałem ok 300 więc chyba całkiem nieźle zwłaszcza, że większość robiene przy centralnym punkcie AF. Generalnie myślę, że przy odpowiednim wyczuciu i ustawieniu aparatu można co nieco podziałać w sporcie tym aparatem.
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 14-06-2021 o 09:47

  7. #17
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Wracając do 5D Mk2 to popstrykałem w weekend w Ślesinie na zawodach tri i faktycznie AF rozczarowuje w porównaniu z 40D ale jak juz wyczułem go to z 400 zdjęć uratowałem ok 300 więc chyba całkiem nieźle zwłaszcza, że większość robiene przy centralnym punkcie AF. Generalnie myślę, że przy odpowiednim wyczuciu i ustawieniu aparatu można co nieco podziałać w sporcie tym aparatem.
    to bierz 5D2. urok kupna uzywanego sprzetu starszych generacji jest taki, ze jak kupisz uzywany w okolicach 1500~2000 PLN, to nawet gdyby ci jednak docelowo nie przypasowal, to go tez odsprzedasz... za 1500~2000 PLN. musisz tylko sobie sam ocenic na ile jest to ryzyko duze w kontekscie straconego czasu i zdjec. ale jesli pierwsze wrazenie jest pozytywne, to moze byc warto zaryzykowac.
    www albo tez flickr

  8. #18
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    40D ma dużo mniejszą matrycę, niż 80D, a to dramatycznie wpływa na odsetek ostrych zdjęć. Niestety, nie wystarczy wtedy zmniejszyć zdjęcia, żeby skasować nieostrość, która na mniejszej matrycy w ogóle by nie powstała, bo algorytmy cyfrowe zrobią wszystko, żeby odwzorować ją nawet w mniejszej skali (nazywam to ujnią dziedziczną).
    40D i 80D mają dokładnie tej samej wielkości matrycę. Róznią się jesdynie liczbą Mpix

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    40D i 80D mają dokładnie tej samej wielkości matrycę. Róznią się jesdynie liczbą Mpix
    Poważnie?! Zdradzę ci sekret: to ta różnica w ilości Mpix czyni tę różnicę, o której ja pisałem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  10. #20
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Poważnie?! Zdradzę ci sekret: to ta różnica w ilości Mpix czyni tę różnicę, o której ja pisałem.
    To się nie zrozumieliśmy bo dla mnie wielkość to wymiar matrycy a zagęszczenie Mpix to inny parametr...
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 15-06-2021 o 08:41

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •