Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

Widok wątkowy

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Uniwersalna pełna klatka 5DMkII czy 6D (WG)

    Cześć. Chyba "dorosłem" do nabycia pełnej klatki. Na sprzedaż leci bezlusterkowiec M5 i chcę dołożyc troche i przejść na pełną klatkę. Wybór w kwocie która mnie interesuje to jak w tytule 5D MkII lub 6D (WG). Specyfika zdjęć jakie wykonuje to: 15% wnętrza, 40% wydarzenia sportowe głównie imprezy biegowe i triathlonowe oraz 45% zdjęcia plenerowe typu miasto, detale, portret trochę makro i przyrody.
    Pytanie do osób mających styczność z tymi aparatami Co lepiej się sprawdzi do tego typu zdjęć które wykonuję. Mam jeszcze starą dobrą 40D i ten aparat na pewno zostaje bo jest w swojej klasie bezkonkurencyjny. Jednak od jakiegoś czasu zaczęło mnie mędczyć niskie uzywalne iso. Dlatego najważniejsze dla mnie będą w pełnej klatce po pierwsze sprawny AF i maksymalne uzywalne ISO. Wiadomo że 6D jest nowszą konstrukcją ale z kolei 5D MkII to solidny sprzęt z wieloma zaletami pomimo swojego wieku oraz należy do kategorii "must have". Gdyby nie było na rynku 6D pewno bym się nie zastanawiał i wybór byłby oczywisty.... Co do plastyki i jakości zdjęć oba aparaty mnie satysfakcjonują na podstawie oglądanych sampli. Szklarnia to inny temat bo przy pełnej klatce trzeba będzie coś uzupełnić.

    dodatkowo zdjęcia jakie wykonuję na Instagramie oraz FB
    Z góry dziekuję za porady
    Ostatnio edytowane przez Galipette ; 08-06-2021 o 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •