Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

  1. #1

    Question Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

    Dzień dobry!
    Bardzo proszę o podpowiedź jakie zamienniki są dobre do użycia z Canonem Pixma iP7200.
    Jest to drukarka 4 kolorowa (B, C, M, Y) pracująca na tuszach z serii CLI 551 (tryb photo).
    Nie ukrywam, że z drukarką dostałem zestaw badziewnych zamienników po parę złotych i te z urządzenia były jeszcze akceptowalne ale zakupione "takie same" już są tragiczne. Oryginalne zestawy Canona chodzą coś koło 300 PLN i to IMO dużo jeśli drukuje się fotografie hobbystycznie.
    Jest parę ofert zamienników na Alle i w sieci, po kilkadziesiąt PLN za zestaw, ale próbowanie każdego z nich to strata czasu i pieniędzy.
    Jeśli ktoś ma jakieś własne doświadczenia to proszę o uwagi.

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

    Odpowiedź będzie nie na temat, ale może da do myślenia na przyszłość. Też kiedyś miałem pixmę i oryginalne tusze były najlepsze. Zamienniki albo nie trzymały kolorów, albo zatykały głowicę. Pixma na zamiennikach wyzionęła ducha (padła głowica). W zamian kupiłem Epsona z technologią ecotank. Od tej pory tylko oryginały (bo kosztują grosze, że nie warto kombinować z zamiennikami) i jakość ciągle taka sama. Zanim zakupiłem taką drukarkę, policzyłem sobie przybliżone koszty eksploatacji i pod tym względem Canon wypadł bardzo blado.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

    Cytat Zamieszczone przez solti Zobacz posta
    W zamian kupiłem Epsona z technologią ecotank. Od tej pory tylko oryginały (bo kosztują grosze, że nie warto kombinować z zamiennikami) i jakość ciągle taka sama. Zanim zakupiłem taką drukarkę, policzyłem sobie przybliżone koszty eksploatacji i pod tym względem Canon wypadł bardzo blado.
    Porównywałeś z Canonem w technologii MegaTank czy na zwykłe pojemniki?

    Co do tuszów to w mojej TS6350 używam oryginały XXL i jakoś to się zapina cenowo.
    W firmie używamy zamienników drukuj123 ale nie do zdjęć tylko ogólnego przeznaczenia (wykresy itp). Jakoś to wygląda ale do zdjęć nie wiem czy uzyska się jakiś profil.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Porównywałeś z Canonem w technologii MegaTank czy na zwykłe pojemniki?
    Z tym na zwykłe pojemniki. Jak kupowałem, Epson był jedynym producentem z fabrycznymi tankami na pokładzie. Dopiero dzięki Tobie dowiedziałem się, że Canon też już to ma.
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  5. #5

    Domyślnie Odp: Prośba o pomoc w doborze zamienników tuszy do Canona iP7200

    Tylko MegaTank to chyba technologia do nowszych drukarek. Nie da się tego zaadaptować do tego co mam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •