Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    W R baterie w gripie są wykorzystywane równolegle wg znanego tylko Canonowi algorytmu. Na pewno nie jest tak, że najpierw jedna potem druga.
    Dodam, że analogicznie działo się w 550d, 60d, 6d i 6d2, bo do każdego z tych aparatów miałem grip.
    Myślę, że w każdym body działa to tak samo.
    Znalazłem wątek na DPReview i faktycznie, wygląda na to, że grip znacząco poprawia stabilność 12 klatek mechaniczną migawką. Baterie faktycznie schodzą równolegle.

    Wątek na DPreview
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Miałem dziś doskonałą okazję, żeby przetestować R6 wraz z EF24-70 USM II oraz 100-400 USM II podczas zawodów w crossie. 12 FPS śmiga doskonale, a bateria starczyła mi na 4 godziny, podczas których strzeliłem 1200 fotek. Na kilka ujęć przełączyłem się na elektroniczną migawkę i przy panningu rolling shutter dał o sobie znać, ale szybki ruch suwakiem w PSie eliminuje efekt przechylonego budynku. Sądzę, że większość oglądaczy i tak nie zwróciła by uwagi na RS, ale cieszę się, że R6 oferuje stabilnych 12 FPSów ze szkiełkami, które mam. Przebijam się teraz przez zdjęcia i powiem szczerze, że 12 FPSów w zupełności robi robotę. Mam tyle podobnych ujęć, że różnice to już niuanse. Gdybym miał mieć 66% więcej zdjęć do oglądania, to chyba bym oszalał. Pomijam, że keeper ratio to spokojnie ponad 80%. Błędy z mojej strony odliczyłem od ogółu. Ten aparat jest fenomenalny.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rolling.JPG
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	259,0 KB
ID:	6564
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •