Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem co się stało, o to zdjęcie mi chodziło
    http://lotnictwo.net.pl/gallery/phot...to-537025.html

    Natomiast kiedyś jak robiłem panningi to cały samolot był OK, ale tło bardzo ładnie mi się położyło, co wyglądało bardzo nienaturalnie.
    Na zdjęciu motocykla, tego nie widać.
    Deformacja z powodu rolling shutter dotyczy obiektów, które przemieszczają się względem kadru. Podczas panningu poruszający się w rzeczywistości obiekt stoi względem kadru a "porusza się" tło więc tylko ono będzie zdeformowane.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Kup Sony A9 jak chcesz korzystać z takiej migawki i na niej opierać swoja pracę. Teraz A9 można nabyć za śmieszne pieniądze. AJ bym w R6 nie wchodził w Twoim przypadku. Canon ma problem z RS

  3. #13
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    @pawel.guraj a może Ty mógłbyś napisać coś w temacie, z tego co kojarzę miałeś Sony, a aktualnie R5.

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Kup Sony A9 jak chcesz korzystać z takiej migawki i na niej opierać swoja pracę. Teraz A9 można nabyć za śmieszne pieniądze. AJ bym w R6 nie wchodził w Twoim przypadku. Canon ma problem z RS
    Jeśli już, to tylko A9II. Trochę szkoda, że mechaniczna migawka w R6 jest deczko kapryśna względem poziomu naładowania baterii. Tutaj chłopak zrobił kawał dobrej roboty, więc jak mam być cały dzień na zawodach to muszę kupić gripa i 3 baterie. W Excelu wychodzi, że całkowity koszt R6 + niezbędne dodatki względem A9II to zbyt mała różnica, żeby szukać obejść (jak dla mnie).

    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  5. #15

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    @pawel.guraj a może Ty mógłbyś napisać coś w temacie, z tego co kojarzę miałeś Sony, a aktualnie R5.
    Sprawa jest porównawalna - ja miałem A7RIV, które pod tym względem też nie było wcale dobre.
    Trzba sobie powiedzieć, że elekroniczna migawka w R5/R6 nie nadaje się do robienia obiektów w ruchu lub do panningu. Dodatkowo w R5 dostajemy 12 zamiast 14 bitów w RAW'ie (nie wiem jak jest w R6).
    Nawet mam kilka takich na l.n.pl. z położonym tłem - weszły, bo piksele od krawędzi się zgadzały ;-)

    Problem ten rozwiązjuą dopiero matryce "stacked" - ma to A9, A9II, A1 - Canon obiecuje, że będzie to miał R3 (ciekawe czy Canon wyprodukuje swoją własną marycę stacked, czy od kogoś kupi).

    p,paw
    Ostatnio edytowane przez pawel.guraj ; 06-06-2021 o 23:16
    https://pawel.online | R5 | RF 14-35 f/4 L | RF 70-200 f/4 L| RF 100-500 f/4.5-7.1 L | RF 50 f/1.8 STM | RF 1.4x | Na blogu: Z wizytą u Faraonów

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez pawel.guraj Zobacz posta
    Sprawa jest porównawalna - ja miałem A7RIV, które pod tym względem też nie było wcale dobre.
    Trzba sobie powiedzieć, że elekroniczna migawka w R5/R6 nie nadaje się do robienia obiektów w ruchu lub do panningu. Dodatkowo w R5 dostajemy 12 zamiast 14 bitów w RAW'ie (nie wiem jak jest w R6).
    Nawet mam kilka takich na l.n.pl. z położonym tłem - weszły, bo piksele od krawędzi się zgadzały ;-)

    Problem ten rozwiązjuą dopiero matryce "stacked" - ma to A9, A9II, A1 - Canon obiecuje, że będzie to miał R3 (ciekawe czy Canon wyprodukuje swoją własną marycę stacked, czy od kogoś kupi).

    p,paw
    Bardzo chciałem przesiąść się na R6. Pasuje mi ergo, fajnie leży w dłoni, a do tego (nieosiągalny w Polsce) RF 28-70F2 byłby idealnym uzupełnieniem. I nawet byłbym w stanie przeboleć ten rolling shutter, ale to co mnie zupełnie załamuje to fakt, że nawet battery grip nie rozwiązuje problemu spadku FPSów przy mechanicznej migawce.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    Bardzo chciałem przesiąść się na R6. Pasuje mi ergo, fajnie leży w dłoni, a do tego (nieosiągalny w Polsce) RF 28-70F2 byłby idealnym uzupełnieniem. I nawet byłbym w stanie przeboleć ten rolling shutter, ale to co mnie zupełnie załamuje to fakt, że nawet battery grip nie rozwiązuje problemu spadku FPSów przy mechanicznej migawce.
    Rozwiązuje, poprostu jedna bateria musi być w połowie pełna.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Rozwiązuje, poprostu jedna bateria musi być w połowie pełna.
    No tak, ale z tego co czytam na DPReview, grip opróżnia pierwszą i przełączą się na drugą. Co mi po gripie, jeśli jedna bateria będzie na 100% a druga już poniżej 60% i FPSy mi spadną?
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    Cytat Zamieszczone przez TPS Zobacz posta
    No tak, ale z tego co czytam na DPReview, grip opróżnia pierwszą i przełączą się na drugą. Co mi po gripie, jeśli jedna bateria będzie na 100% a druga już poniżej 60% i FPSy mi spadną?
    U mnie w R5 chyba baterie schodzą równo, po weekendzie dam znać jak to wygląda.

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Canon R6 i rolling shutter - może jestem już przewrażliwiony?

    W R baterie w gripie są wykorzystywane równolegle wg znanego tylko Canonowi algorytmu. Na pewno nie jest tak, że najpierw jedna potem druga.
    Dodam, że analogicznie działo się w 550d, 60d, 6d i 6d2, bo do każdego z tych aparatów miałem grip.
    Myślę, że w każdym body działa to tak samo.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •