Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: R6 i szybkie przełączanie migawki elec / mech

  1. #1

    Dołączył
    May 2021
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie R6 i szybkie przełączanie migawki elec / mech

    Hej.

    Czy jest jakiś sposób na szybkie przełączanie się z migawki elektronicznej na mechaniczną i vice versa inny niż przez MY MENU?

    Najbardziej wkurzające jest to, że jak mam ustawioną migawkę mechaniczną + anti flicker to nie mogę się przyłączyć na elektroniczną, tylko muszę najpierw wyłączyć anti flikcer, a potem przełączyć na elektr.

    Dlaczego nie da się tego ustawić pod jakimś przyciskiem?

    Tak samo z balansem bieli :[ Chchciałbym mieć dwa balanse w kelwinach i szybko przełączać się miedzy nimi, ale nie... kręć se kółkiem :/
    Ostatnio edytowane przez emilios ; 30-05-2021 o 21:06

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: R6 i szybkie przełączanie migawki elec / mech

    Czy jest jakiś sposób na szybkie przełączanie się z migawki elektronicznej na mechaniczną i vice versa inny niż przez MY MENU?

    Najbardziej wkurzające jest to, że jak mam ustawioną migawkę mechaniczną + anti flicker to nie mogę się przyłączyć na elektroniczną, tylko muszę najpierw wyłączyć anti flikcer, a potem przełączyć na elektr.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy, to zarejestrowanie sobie własnych ustawień trybów fotografowania pod C1 i C2. Pod C1 ustawić sobie migawkę mechaniczną + anti flicker, pod C2 migawkę elektroniczną no i potem kręcić tym górnym pokrętłem wyboru trybów fotografowania w zależności jakie ustawienie w danej chwili będzie potrzebne.

    https://cam.start.canon/pl/C004/manu...t-up_0300.html

    Tak samo z balansem bieli :[ Chchciałbym mieć dwa balanse w kelwinach i szybko przełączać się miedzy nimi, ale nie... kręć se kółkiem :/
    Takie cuda to tylko w EOS R, gdzie do dotykowego paska M-Fn można przypisać sobie dwa różne balanse bieli w K, i przełączać się między nimi dotykając prawej albo lewej strony tego paska.

    W EOS R5/R6 już raczej tak fajnie nie będzie.

    Zainteresuj się może tabelą widoczną pod "Funkcje dostępne dla pokręteł" https://cam.start.canon/pl/C004/manu...#Custom_0030_3

    Z tego co widzę, to wybór temperatury barwowej w K można sobie przypisać do trzech pokręteł, w tym do tego dodatkowego który jest w każdym obiektywie z mocowaniem RF oraz w adapterze mocowania EF-EOS R z pierścieniem regulacji. Można sobie przypisać do trzech pokręteł ale chyba nie łącznie, tzn. zapewne trzeba wybrać sobie jedno z nich. Czyli szybciej się dostaniesz do wyboru temperatury barwowej w K, ale "kręć se kółkiem" nadal będzie miało zastosowanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •