Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2020
    Miasto
    Bytom
    Posty
    4

    Domyślnie Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Witajcie,

    Zwracam się kolejny raz w tym miejscu do wszystkich mądrzejszych ode mnie

    Chciałabym kupić lampę plenerową (akumulatorową, mobilną), którą będą mogła zabierać ze sobą w plener zdjęciowy, lub do wykonywania sesji wnętrz.

    Z mojego laickiego resarch'u jestem skłonna do zakupu lampy Profoto B10 plus, lub Godox AD300 Pro TTL. - pytanie, czy prócz ceny, mają jeszcze jakieś wielkie różnice?

    Poradźcie proszę czy powinnam wziąć pod uwagę jeszcze jakieś lampy dostępne na rynku (może być to rynek Polski lub UK - mam do obu dostęp), lub może ktoś po prostu mógłby napisać mi, z którego sprzętu mogłabym być najbardziej zadowolona podczas codziennej pracy i mogłabym korzystać i rozbudowywać kolekcję w przyszłości? (dostępność dodatkowych akcesorii, softboxów etc.)

    Proszę o porady!

    z góry bardzo dziękuję za wszystkie! / Zetka

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez Zetka Zobacz posta
    Witajcie,

    Zwracam się kolejny raz w tym miejscu do wszystkich mądrzejszych ode mnie

    Chciałabym kupić lampę plenerową (akumulatorową, mobilną), którą będą mogła zabierać ze sobą w plener zdjęciowy, lub do wykonywania sesji wnętrz.

    Z mojego laickiego resarch'u jestem skłonna do zakupu lampy Profoto B10 plus, lub Godox AD300 Pro TTL. - pytanie, czy prócz ceny, mają jeszcze jakieś wielkie różnice?

    Poradźcie proszę czy powinnam wziąć pod uwagę jeszcze jakieś lampy dostępne na rynku (może być to rynek Polski lub UK - mam do obu dostęp), lub może ktoś po prostu mógłby napisać mi, z którego sprzętu mogłabym być najbardziej zadowolona podczas codziennej pracy i mogłabym korzystać i rozbudowywać kolekcję w przyszłości? (dostępność dodatkowych akcesorii, softboxów etc.)

    Proszę o porady!

    z góry bardzo dziękuję za wszystkie! / Zetka
    Nie bardzo rozumiem. Profoto B10 plus o mocy 250 Ws kosztuje 8,5k zł , czyli prawie 3x więcej niż genialna Quadralite Atlas 600 Pro TTL o mocy 600 Ws. Dodam tylko, że w plenerze w pełnym słońcu Profoto B10 nie przyda się w ogóle. Quadralite Atlas 600 Pro TTL używam z powodzeniem w plenerze i w pomieszczeniach z modyfikatorami. Bardziej rozsądnym kompromisem byłby zakup Atlas 400 Pro TTL. BTW - Qudralite alias Godox - to ta sama firma i system najbardziej popularny na rynku pod względem dostępności wszelkich akcesoriów oraz serwisu https://www.quadralite.pl/atlas-lampy
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2021 o 08:44
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Re: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Profoto B10 plus o mocy 250 Ws
    B10 Plus ma 500 Ws.
    | R3 | R5 | RF 85L | RF 15-35L IS | RF 24-70L IS | RF 70-200L IS | RF 100-500L IS | RF 1,4x |

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Re: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez dan_jo Zobacz posta
    B10 Plus ma 500 Ws.
    Zgadza się - lampa o pełnej nazwie Profoto B10 Plus Air TTL ma 500 Ws i kosztuje 8 990 zł. Warto uściślić o jakiej lampie mówimy:

    B10 Plus https://fotoplus.pl/studyjne-oswietl...lampa-B10-plus

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pl3ILPV.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	142,7 KB
ID:	6307


    , czy jednak B10 Plus Air TTL.
    https://www.cyfrowe.pl/lampa-plenero...4aAlX5EALw_wcB

    Po taniości to jest też Flashpoint XPLOR 300 Pro - rebrandowana wersja lampy Godox AD 300 Pro.

    "XPLOR 300 Pro ma moc 300 W/s z 9 poziomami mocy, czas trwania błysku w zakresie 1/220 – 1/11490 sekundy, czas ładowania w zakresie 0,01 – 1,5 sekundy, a akumulator o pojemności 2600 Ah pozwala wyzwolić 320 błysków z pełną mocą z jednego ładowania. Lampa ma dwubarwne LED-owe światło modelujące o mocy 12W, pomiar błysku TTL, czas synchronizacji błysku do 1/8000 sekundy, 19 cm długości, 10 cm średnicy i waży 1,25 kg. Standardowo lampa ma mocowanie do akcesoriów Bowens typ S, ale Flashpoint oferuje także szereg adapterów dla mocowania modyfikatorów światła firm Broncolor, Elinchrom oraz Profoto."


    Poniżej porównanie Profoto B10 z Flashpoint XPLOR 300 Pro
    https://translate.google.com/transla...search&pto=aue

    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2021 o 09:32
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    68

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Re: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Zgadza się - lampa o pełnej nazwie Profoto B10 Plus Air TTL ma 500 Ws i kosztuje 8 990 zł. Warto uściślić o jakiej lampie mówimy:

    B10 Plus https://fotoplus.pl/studyjne-oswietl...lampa-B10-plus

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Pl3ILPV.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	142,7 KB
ID:	6307


    , czy jednak B10 Plus Air TTL.
    https://www.cyfrowe.pl/lampa-plenero...4aAlX5EALw_wcB
    Na stronie fotoplus mają coś namieszane, w ofercie B10 Plus mają zdjęcia zwykłej B10 i moc błędnie wpisaną.
    B10 - 250Ws
    B10 Plus - 500Ws

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b10plusheader_inspipage.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	146,5 KB
ID:	6308
    | R3 | R5 | RF 85L | RF 15-35L IS | RF 24-70L IS | RF 70-200L IS | RF 100-500L IS | RF 1,4x |

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Jaką lampę plenerową (akumulatorową) wybrać?

    Jesli chcesz korzystać z dużych modyfikatorów zostaje B1x.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •