Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: CANON R6 - popsuł się....

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Cytat Zamieszczone przez lolo Zobacz posta
    no to mam chyba pecha..
    Dwa tygodnie cieszyłem się nowym aparatem.
    Najpierw migotanie wizjera co około 50 zdjęć. Po każdym migotaniu konieczne było ponowne uruchomienie aparatu.
    Po kilku dniach doszła awaria gniazda karty. Wyskoczył komunikat, że karta nr 2 jest zablokowana... i tyle.

    Serwis na żytniej wymienił płytę główną i dziś odebrałem sprzęt.

    Po pół godzinie sesji migotanie pojawiło się ponownie, a do tego migawka zamyka się z max czasem 1/200. A potem jest w cały świat. np zdjęcie z czasem 1/2500 może być jaśniejsze od tego z czasem 1/1600, wizjer w trybie symulacji ekspozycji nie działa poprawnie - pokazuje zbyt jasne lub zbyt ciemne obrazy - nie pokrywają się one z finalnym zdjęciem.

    No to chyba zbyt dużo tych awarii jak na sprzęt za prawie 12 tys...

    i tu moje pytanie.
    Czy ktoś ma doświadczenie z taką reklamacją i z prośbą o wymianę wadliwego egzemplarza na nowy ?
    Uważam, że kolejne naprawy nic nie wniosą. chciałbym po prostu dostać nowy egzemplarz pozbawiony wad.
    ktoś pomoże ?
    Reklamowałeś u sprzedawcy czy bezpośrednio w serwisie ?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Dlatego zawsze każdemu radzę, bez względu na rodzaj sprzętu, zgłaszaj najlepiej z tytułu niezgodności towaru z umową, bo wtedy chociażby sprzedawca ma 14 dni na zajęcie stanowiska, a jak nie zajmie, to znaczy, że się zgadza (co do zasady). Inna sprawa, że sklepy często podsuwają sprytnie papiery do zgłoszenia gwarancyjnego, ale to nie jest to samo i ma dość istotne skutki dla klienta.
    To jest trochę nie tak, bo reklamacja z tytułu rękojmi z założenia dotyczy sytuacji, w której wada istniała w momencie sprzedaży aparatu.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: Re: CANON R6 - popsuł się....

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Żenujące
    w punkt określiłeś swoje wypociny, jak zawsze
    Ostatnio edytowane przez p0m ; 28-05-2021 o 20:00
    ebe ebe

  3. #13

    Domyślnie Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Mam podobny problem z R5 z tym że pojawia się błąd err 70 . Już trzeci raz wysyłam i dalej nic. Pierwszy raz bezpośrednio do CSI a kolejne dwa przez sklep. Teraz czekam na opinie CSI.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Cytat Zamieszczone przez slawek20053 Zobacz posta
    Mam podobny problem z R5 z tym że pojawia się błąd err 70 . Już trzeci raz wysyłam i dalej nic. Pierwszy raz bezpośrednio do CSI a kolejne dwa przez sklep. Teraz czekam na opinie CSI.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    Wychodzi na to, że to dość popularna przypadłość w R5 i R6. Sprawdź też, czy na rożnych kartach pamięci to też występuje (info z sieci). Bateria oryginalna?

    https://scottkelby.com/update-on-my-...rr-70-problem/

    https://translate.google.com/transla...search&pto=aue
    Ostatnio edytowane przez candar ; 30-05-2021 o 00:12
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #15

    Domyślnie Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Tak wszystkie elementy oryginalne a karty kupowane przez sklep Canona. Ostatnio w serwisie sprawdzali wszystkie moje obiektywy, karty i konwertery do obiektywów EF.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Cytat Zamieszczone przez slawek20053 Zobacz posta
    Mam podobny problem z R5 z tym że pojawia się błąd err 70 . Już trzeci raz wysyłam i dalej nic. Pierwszy raz bezpośrednio do CSI a kolejne dwa przez sklep. Teraz czekam na opinie CSI.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
    jeśli korzystasz z rękojmi to odstąp od umowy i kup nowy...

  7. #17

    Domyślnie Odp: CANON R6 - popsuł się....

    Tak zrobię , tym bardziej, że teraz podobno wymienili jeszcze matrycę. Dziękuję za podpowiedź.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •