Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

  1. #1
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Cześć. Może temat nikogo nie zainteresuje bo na rynku królują R-ki, ale nie każdy ma możliwość zakupu takiego aparatu. Od jakiegoś czasu używam staruszka 40D i generalnie to świetny tani aparat z przyzwoitym obrazkiem. Ostatnio po zakupie tamrona 70-300 VC USD wszedłem głębiej w świat przyrody. Generalnie super połączenie ale zawsze jest jakieś ale. Brakuje troszkę rozdzielczości i moje pytanie do forumowiczów bardziej doświadzonych czy warto zmienić na 7D czy ew już dozbierać na 60D, 70D chociaż to już spora kwota jak dla mnie. Prosiłbym o konstruktywne odpowiedzi osób które miały podobny dylemat. Opinie na temat 7D są tak skrajne, że mam mętlik na ten temat.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    W 7D jest stara 18mpix matryca. Canon wpychał ją wszędzie gdzie się dało. Model który ma nowszą z dual pixelem to 70D. Jak masz kasę to szukaj minimum 70D.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 341

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Dual Pixel sprawdza się jedynie w przypadku korzystania z LV, natomiast AF w 7D jest bardziej zaawansowany, niż w 70D. Matryca 18 Mp bardziej szumi, niż nowsze konstrukcje, ale też jest bardziej podatna na tworzenie nieostrych obrazków wskutek nieostrości ruchowej. Nie bez powodu topowe lustrzanki APS-C do fotografowania akcji, czyli Nikon D500 i Canon 7D Mk II, mają matryce 20 Mp, a nie 24 Mp. C 70D ma matrycę 20Mp, dual Pixel, ale ilość i układ punktów AF to taka sama kpina, jak w każdym amatorskim korpusie xxxD.
    Ostatnio edytowane przez atsf ; 13-05-2021 o 09:40
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    C 70D ma matrycę 20Mp, dual Pixel, ale ilość i układ punktów AF to taka sama kpina, jak w każdym amatorskim korpusie xxxD.
    7D i 70d maja z tego co pamietam po 19 punktów AF.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    jesli do tej pory 40d bylo ok, to nie ma znaczenia czy wezmie 70 czy 7
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 656

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    7D szumi jak diabli, pomimo, że to sprzęt naprawdę dobry. Miałem go przez chwilę i dla mnie ISO 400 było już nieakceptowalne, ale ja może szumofob jestem
    IMHO lepiej już poszukać używki 6d lub polować na 7d2.

  7. #7
    Początki nałogu Awatar mkkaczy
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    IRL
    Posty
    461

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Ja przeszedłem z 40d na 7d, w świecie przyrpdy i było to znaczny przeskok na +. Fakt,że są obecnie znacznie lepsze konstrukcje, nawet w starszych lustrzankach, ale z pewnością 7d do fotoprzyrody jest znacznie lepsze niż 40d.
    R6 5DIII 17-40/4 35/1.4LII 50STM 85/1.2II 135/2 200/2.8II 400/2.8IS TC1.4III
    https://500px.com/mkkaczy

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Cześć. Może temat nikogo nie zainteresuje bo na rynku królują R-ki, ale nie każdy ma możliwość zakupu takiego aparatu. Od jakiegoś czasu używam staruszka 40D i generalnie to świetny tani aparat z przyzwoitym obrazkiem. Ostatnio po zakupie tamrona 70-300 VC USD wszedłem głębiej w świat przyrody. Generalnie super połączenie ale zawsze jest jakieś ale. Brakuje troszkę rozdzielczości i moje pytanie do forumowiczów bardziej doświadzonych czy warto zmienić na 7D czy ew już dozbierać na 60D, 70D chociaż to już spora kwota jak dla mnie. Prosiłbym o konstruktywne odpowiedzi osób które miały podobny dylemat. Opinie na temat 7D są tak skrajne, że mam mętlik na ten temat.
    Warto do tego 40D podpiąć dobre szkło, np C400 5,6. 7D to świetny aparat i w dobrych warunkach da świetny obraz, jak chcesz coś lepszego w gorszych warunkach to masz w tej chwili tanio 6D ale to znów 400mm może być za mało i tak można w kółko.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 012

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    Jeśli do zdjęć na zewnątrz i w dobrym oświetleniu, 7D będzie ok. Ma jeszcze jedną zaletę, wykonanie. Miałem i potwierdzam, że jest nie do zajechania. W internetach go zamrażali, podpalali, rzucali nim... A on dalej robił zdjęcia.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Canon 40D. 7D jakość zdjęć w czasach R

    W cenie używanego 7d lub 70D można dołożyć troszkę i kupić 5d mark II a tu matryca jest petarda względem 7d

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •