Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Opinie o Fuji

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Serio myślisz o zmianie 5d4 + 50L na X-T4 z jakoś tam analogicznym obiektywem? Ile zyskasz wagowo i czy ma to jakiś większe znaczenie? Bo jakościową różnicę zobaczysz na pewno. Niestety na niekorzyść.
    Mam jakiś kryzys fotograficzny, nie mam co fotografować i chyba stąd się biorą takie myśli.

    Jak na razie czytam o Fuji, przeglądam zdjęcia, uczucia mieszane. Mam kilka referencyjnych zdjęć i zastanawiam się czy osiągnę to samo na Fuji.
    Z drugiej strony spoglądam na Eos R + adapter ale czy to ma sens ze szkłami EF? Na RF nie chce się przesiadać bo to już majątek do wydania.
    Canon -> Fuji

  2. #12
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 652

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Z drugiej strony spoglądam na Eos R + adapter ale czy to ma sens ze szkłami EF? Na RF nie chce się przesiadać bo to już majątek do wydania.
    Jak najbardziej ma to sens. Szkła EF nabierają drugiego życia. Ja z RF mam tylko 50/1,8 i 24-105 reszta to EF od najtańszego YN 35/2 po 100-400 L

  3. #13
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Powiem Wam tak, siedziałem kiedyś w Canonie, postanowiłem zmienić na coś lżejszego i wybrałem Olympusa, miałem różne szkła, różne body Olympusa, ale dla osoby, która pracowała na FF i miała stałki typu L myślę że będzie zderzenie z ziemią jak przesiądzie się na Fuji/Olympus. Po roku bycia z Olympusem wrociłem do Canona, ale tym razem R. Jestem zadowolony z obrazka. Myślę że ludzie którzy pracowali na Pro sprzęcie i oczekiwali dobrej jakości mogą nie być zadowoleni z obrazka pokroju Fuji/Olympus, ale to jest tylko moje zdanie.
    zanim spieniężysz cały sprzęt Canona, który masz w stopce, a by tego nie robil narazie, polecam wypożyczyć od kogoś Fuji na testy na jakiś miesiąc i dopiero podjąć ostateczną decyzję. Myślę że jak posiadasz taki sprzęt i wykorzystujesz jego możliwości, to przesiadka na Fuji/Olympus nie da Ci zadowolenia.
    Pozdro.

    PS. jak kupiłem Canona R i podpiąłem stary zciorany EF 50 mm 1.8 to po pierwszym zdjęciu myślałem że spadnę z krzesła jak sobie porównałem z Olympusem.
    Ostatnio edytowane przez don ; 13-05-2021 o 22:24
    Moja CaroLina

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Mam kilka referencyjnych zdjęć i zastanawiam się czy osiągnę to samo na Fuji.
    Jeżeli są to foty ze szkieł f/1.2 to na APS-C będzie trudno zrobić podobny klimat.
    Szkła f/1.2 na APS-C dają obrazek z gruba jak f/1.8 na FF. A do R kupisz tanie RF 35/1.8, RF 50/1.8 jak chcesz kompaktowy zestaw.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #15
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    966

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jeżeli są to foty ze szkieł f/1.2 to na APS-C będzie trudno zrobić podobny klimat.
    Szkła f/1.2 na APS-C dają obrazek z gruba jak f/1.8 na FF. A do R kupisz tanie RF 35/1.8, RF 50/1.8 jak chcesz kompaktowy zestaw.
    Myślę, że w tej sytuacji to jest najbezpieczniejsze wyjście dla @atze. Zamiast pchać się w nieznane, sprzedać 5DIV, kupić np. EOS R i adapter, potem wymienić 50/1.2 na RF50/1.8.

    Gdyby się jednak zdecydować na Fuji lub inny system APS-C to wg mnie nie ma się co bać wyższych szumów. Wg mojego LR, tylko 5% zdjęć zrobiłem na ISO wyższym niż 3200 i do tego praktycznie nigdy (poza obróbką) nie oglądam zdjęć w powiększeniu 100% więc szum nie ma aż takiego znaczenia. Ważniejsza jest np. kompozycja i kolory.

    Ja też zrezygowałem z lustrzanki bo po prostu w pewnym momencie przestałem robić zdjęcia. Myśl, że musiałbym dźwigać ze sobą wszędzie to ciężkie ustrojstwo powodowała, że w ogóle nie chciało mi się zabierać aparatu.

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Mam jakiś kryzys fotograficzny, nie mam co fotografować i chyba stąd się biorą takie myśli.

    Jak na razie czytam o Fuji, przeglądam zdjęcia, uczucia mieszane. Mam kilka referencyjnych zdjęć i zastanawiam się czy osiągnę to samo na Fuji.
    Z drugiej strony spoglądam na Eos R + adapter ale czy to ma sens ze szkłami EF? Na RF nie chce się przesiadać bo to już majątek do wydania.
    @atze Zmiana 5D IV na cokolwiek innego nie jest dobrym pomysłem i podobnie jak piszą wyżej zostałbym w systemie kupując R. Fuji jest bardzo specyficzne i możesz mieć też obiekcje do matrycy Fujifilm X-Trans, która jest nieco specyficzna. Mi się podoba obrazek z niej, ale wielu tzw. "lustrzankowcom" niekoniecznie ze względu na tzw "efekt akwareli" (ang. „Water Color Effect”) https://translate.google.com/transla...search&pto=aue. No i ja korzystam z C1 a na LR będą problemy http://www.epicure.pl/lightroom-czy-...atryc-x-trans/
    Ostatnio edytowane przez candar ; 14-05-2021 o 07:34
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Cytat Zamieszczone przez atze Zobacz posta
    Mam jakiś kryzys fotograficzny, nie mam co fotografować i chyba stąd się biorą takie myśli.

    Jak na razie czytam o Fuji, przeglądam zdjęcia, uczucia mieszane. Mam kilka referencyjnych zdjęć i zastanawiam się czy osiągnę to samo na Fuji.
    Z drugiej strony spoglądam na Eos R + adapter ale czy to ma sens ze szkłami EF? Na RF nie chce się przesiadać bo to już majątek do wydania.
    Miałem jeszcze jakiś czas temu identyczny w zasadzie dylemat. Potrzebuję aparatu w celach szumnie nazywanych podróżami, ale też dla "codziennych" zdjęć własnego syna. Wiele lat filozofowałem nad zakupami obiektywów, ale z perspektywy czasu to było kompletnie bez sensu. Oczywiście też zastanawiałem się nad lżejszym sprzętem, bo latanie na drugi koniec świata z lustrzanką i trzema ciężkimi szkłami było zwyczajnie uciążliwe. Do tego jeszcze na foto od wielu lat nie zarabiam i jest to tylko moje stare hobby. Pewnego dnia zrozumiałem, (że ja nie umiem nic :-) ) i jedyne czego mi potrzeba to 5d i 50mm, które wrzucam do plecaka i już (no dobra, czasem też zwykły 24-105). Miałem w rękach fuji, sony, olka, ale nic nie zastąpi mi ergonomii piątki. Waga? Przynajmniej czuję, że mam w ręce aparat, a nie wydmuszkę. Długo rozważałem zakup Leica Q, ale jakoś jej cena versus możliwości do mnie nie przemówiła. R? Nie widzę żadnej przewagi bezlustra w moich potrzebach, a wizjer elektroniczny jest dla mnie nawet wadą. Jeżeli miałbym dziś kupić r6/r5 to zdecydowanie wolę za tą kasę spędzić urocze trzy tygodnie na Karaibach. Ty masz 5d4 i do tego jeszcze 50L. to imho zestaw idealny. W życiu nie zmieniłbym tego na żadne sony, oly czy inne fuji. Jeżeli dziś zaczynałbym od zera zakupy sprzętu, to być może miałbym inny tok myślenia. Ale "wiek średni" ma swoje prawa :-) i swoje priorytety.

  8. #18
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Opinie o Fuji

    Zgadzam się z tym co piszą przedmówcy. I tak biorąc aparat musisz wziąć torbę na niego (zwykle), albo do plecaka, więc to czy będzie to Fuji czy Canon 5d/R to i tak musisz aparat wyciągnąć z torby (to nie telefon ze chowasz do kieszeni i w moment wyciagasz), a waga będzie praktycznie ta sama jeżeli kupisz lepsze szkło do Fuji. Prawda jest taka, że albo bierzesz aparat albo go w ogóle nie bierzesz, czy będzie to Fuji czy Canon to wg mnie jest ta sama zasada, na początku może się wydawać że będę częściej brał lżejszy aparat, ale z czasem to jest podobna filozofia. Sam to przerabiałem i koniec końców wróciłem do Canona. Wg mnie szkoda kombinować, bo więcej stracisz niż zyskasz.
    Ostatnio edytowane przez don ; 14-05-2021 o 09:58
    Moja CaroLina

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •