Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: R5 i gubienie zdjęć

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie R5 i gubienie zdjęć

    Hej, wymieniłem starą R-kę na R5 i trochę jestem rozczarowany tym co oferuje sprzęt za 2 x więcej kasy, a szczególnie ile mam nowych problemów. Że gówniany AF to już nawet nie wspomnę, ale ostatnio robiłem serię zdjęć ptaków w trybie serwo i seryjne szybkie klatki. Okazało się, że w serii ok. 700 zdjęć, aparat nie zapisał mi ok. 230 zdjęć (nie dość że dokładnie pamiętam akcje to na potwierdzenie mam dziurę w numeracji, czyli kolejne zdjęcia mają numerki 2341 i następe 2572 - brakuje całej masy klatek. Zapisywałem na stosunkowo szybka kartę SanDiska, ale typowe SD, nie CFEX. Czy ktoś się z tym spotkał? czy da się jakoś zabezpieczyć przed tym? W starych Canonach jak się kończył bufor, to po prostu aparat nie pozwalał robić kolejnych zdjęć, a tu? masakra jakaas ta puszka....
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Daj mu szansę. Ten aparat ma w pierdyliard ustawień af i innych. Co do zapisu to bardzo dziwna sprawa. Może problem jest na etapie zgrywania przez czytnik? Czy w aparacie też ich nie widać?
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Warsaw
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Daj mu szansę. Ten aparat ma w pierdyliard ustawień af i innych. Co do zapisu to bardzo dziwna sprawa. Może problem jest na etapie zgrywania przez czytnik? Czy w aparacie też ich nie widać?
    W aparacie zgubił, aparat nie zapisał na kartę. Co do AF, to wiesz, ja się przesiadłem częściowo z serii 1D, którą używałem ostatnie 15 lat, więc ustawienia AF nie są mi obce i śmiem twierdzić, że 5R do 1D daaaaleko!
    -C

    EOS R5+kilka szkiełek Canona

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez chrislab Zobacz posta
    W aparacie zgubił, aparat nie zapisał na kartę. Co do AF, to wiesz, ja się przesiadłem częściowo z serii 1D, którą używałem ostatnie 15 lat, więc ustawienia AF nie są mi obce i śmiem twierdzić, że 5R do 1D daaaaleko!
    Wiem, że jesteś zaawansowanym użytkownikiem i wiesz co robisz. Tym bardziej dziwi mnie to co piszesz. Cały świat jara się tym AFem dałbym sobie trochę czasu. Gubienie zdjęć to jednak problem. Format karty w aparacie, sprawdzić inne karty? Przeleciałbym też tą kartę programem do odzyskiwania danych żeby sprawdzić, czy te zdjęcia jednak w jakieś sposób się zapisują. Wtedy masz też podkładkę do ew. naprawy/wymiany.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    SD wymien na jakąś inną a najlepiej na te nowe CF'ki. Jak będzie gubił dalej upgrade softu albo serwis.

    Kupilem R5 i nadal nie wiem jak to z AF'em jest, ale w M50 do produktów cieniutko to wygląda. Fazowy łapie ładnie detal a tu trochę jest lipa bo textury szuka.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    W takich statycznych sytuacjach gdzie są jakiekolwiek krawędzie lub tekstura nie da się z DPAF zrobić nieostrego zdjęcia. Rozumiem w ruchu, przedmioty z brakiem detalu, się to powinno być idealnie.
    Miłego dnia
    moja www

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    W takich statycznych sytuacjach gdzie są jakiekolwiek krawędzie lub tekstura nie da się z DPAF zrobić nieostrego zdjęcia. Rozumiem w ruchu, przedmioty z brakiem detalu, się to powinno być idealnie.
    Zobacze jak to jest z R5 ale M50 odstaje w temacie nawet od 600D - przerobione w praniu.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zobacze jak to jest z R5 ale M50 odstaje w temacie nawet od 600D - przerobione w praniu.
    R5 i M50 to coś jak BMW i Łada jeśli chodzi o af
    Miłego dnia
    moja www

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    R5 i M50 to coś jak BMW i Łada jeśli chodzi o af
    Wygrałeś

  10. #10
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: R5 i gubienie zdjęć

    Tak czytam tą historię i odnoszę wrażenie, że z R5 coraz więcej jakichś "kwiatków" wychodzi, czyżby za szybko wydali to body
    Ja bym się wściekł, gdyby mi np. na pokazach wyparowały zdjęcia z serii, a nie będę już nawet myślał, co miałaby czuć osoba, która pracuje na aparacie zawodowo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •