Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Teleobiektyw do fotografii przyrody

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Wiek
    30
    Posty
    42

    Domyślnie Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cześć,

    chciałbym wkręcić się trochę mocniej w fotografię przyrody. W tej chwili mam Canona 550D i 70-200 F/4 IS L. Jednak 200mm to trochę mało, nawet na APS-c.

    Myślę nad 100-400 L, tylko że wersja 1 z tego co widziałem nie jest podobno jakoś szalenie ostra w porównaniu do wersji 2, ale wersja 2 nawet używana to już dość spory koszt 7-8k PLN. Z drugiej strony moje body też już do najnowszych nie należy, bo ma 11 lat... Szumy są bardzo duże nawet na 800 ISO. Nie śledziłem nowinek technicznych przez ostatnie... 10 lat ale widzę że nowsze matryce działają cuda i nawet na ISO 1600-3200 można robić w miarę używalne zdjęcia.

    Więc zastanawiam się nad czymś w stylu 70/80D + Tamron 150-600 G2, lub 100-400L ale w wersji 1. Nie jestem profesjonalistą, więc nie wiem czy jest sens dopłacać tyle pieniędzy do 100-400 w wersji II.

    Będę wdzięczny za jakieś sugestie!

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Szczerze powiedziawszy to zamiast 70/80d chyba lepiej wybrać m50 + adapter - używanych korpusów nie brakuje. Jeśli chodzi o 100-400 L to na m50 widać,że brakuje już rozdzielczości do gęstej matrycy apsc. Inna droga to używany konwerter Kenko 300 DG pro 1.4 - z 700-200 współpracuje bardzo dobrze ale z drugiej strony dostaniesz tylko 80mm więcej...

    Wszystko tez zależy jaką fotografia przyrodnicza...

    Wybrałeś sobie dość pienieżnozerną gałąź fotografii
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 08-05-2021 o 19:49

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    400f5.6L cena podobna do 100-400L, rozdzielczość lepsza ale stałka. Jednak jak masz 70-200 to pośrednich ogniskowych nie będzie Ci raczej brakować.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Ostrzeszów
    Wiek
    30
    Posty
    42

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Ale ta stałka to jest bez stabilizacji jednak. Chyba że pomysł jest taki żeby ją podpiąć do bezlusterkowca który stabilizację zapewni?
    Swoją drogą, jak działają obiektywy Canona z IS kiedy się je podepnie do bezlusterkowca w którym jest stabilizacja na poziomie body?

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Krawat Zobacz posta
    Więc zastanawiam się nad czymś w stylu 70/80D + Tamron 150-600 G2
    M50 z Sigmą 150-600C powinno dać radę.
    Najpierw oczywiście musisz przeżyć dylemat Sigma czy Tamron , czyli prześledzić kilkanaście wątków na ten temat .

    Lepsze możliwości cropowania dałby M6II ale z zakupem trzeba zaczekać do Blach Friday
    https://www.fredmiranda.com/forum/to...429/3#15069348
    Ostatnio edytowane przez marfot ; 09-05-2021 o 07:42
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Najpierw oczywiście musisz przeżyć dylemat Sigma czy Tamron , czyli prześledzić kilkanaście wątków na ten temat .
    prędzej założyć nowy jak ten
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    M50 nie daje rady w servo nawet z Canonowską 500 w obydwu wersjach, 300 2.8 i 100-400II, Jeżeli przez fotografie przyrody masz na myśli fotografowanie ptaków to odpuść sobie ten aparat. Moim zdaniem w Canonie z puszek apsc nie ma nic lepszego niż 7DII, do tego Tamron 150-600 i masz całkiem przyzwoity zestaw za rozsądne pieniądze

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    M50 nie daje rady w servo nawet z Canonowską 500 w obydwu wersjach, 300 2.8 i 100-400II, Jeżeli przez fotografie przyrody masz na myśli fotografowanie ptaków to odpuść sobie ten aparat. Moim zdaniem w Canonie z puszek apsc nie ma nic lepszego niż 7DII, do tego Tamron 150-600 i masz całkiem przyzwoity zestaw za rozsądne pieniądze
    Co rozumiesz przez nie daje rady?

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cytat Zamieszczone przez Krawat Zobacz posta
    Ale ta stałka to jest bez stabilizacji jednak. Chyba że pomysł jest taki żeby ją podpiąć do bezlusterkowca który stabilizację zapewni?
    Swoją drogą, jak działają obiektywy Canona z IS kiedy się je podepnie do bezlusterkowca w którym jest stabilizacja na poziomie body?
    Stabilizacja jest przereklamowana. Przydaje się, ale bez przesady, jakich czasów będziesz używał, za względu na ruch fotografowanych obiektów?

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    348

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do fotografii przyrody

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Co rozumiesz przez nie daje rady?
    W servo bardzo niecelny autofocus, już kiedyś tu pisałem. Lepiej wypadał na tym tle stary 6D. Generalnie uważam, że M50 to nie jest najlepsze rozwiązanie do fotografowania ptaków, szczególnie dynamicznych ujęć czy tez w locie. Kolejnym problemem jest chwilowe "zamrażanie obrazu " to mocno utrudnia śledzenie obiektów. Nie twierdzę, że nie można tym aparatem robić takich zdjęć, tylko po co skoro na rynku są lepsze aparaty do tego typu fotografii. W trybie One Shot nie mam do niego większych zastrzeżeń, jako mały poręczny aparat z niezłą matrycą, na wszelkiego rodzaju wycieczki super sprzęt.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •