Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

  1. #1
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Szanowni,

    mam okazję kupić po stosunkowo okazyjnej cenie bardzo mało używane body 90D. Aparat wizualnie w stanie w zasadzie idealnym, przebieg poniżej 1000, jeszcze ponad pół roku gwarancji.

    Może bym się skusił… To, co mnie niepokoi: skoro w ciągu +/- pół roku używania ktoś zrobił < 1 tys. zdjęć, to może używał go do filmowania i matryca jest "zajeżdżona"? Niby pół roku to niedługo, ale…

    Czy da się jakoś sprawdzić? Stan migawki mogę sobie potwierdzić (mam ShutterCount), ale czy jest jakaś metoda sprawdzenia np. ile godzin aparat był wykorzystywany jako kamera?
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Tak, można to sprawdzić w lustrzance. Trzeba odczytać licznik podniesień lustra i cyknięć migawki. I na podstawie tych informacji określić czy aparat robił zdjęcia czy częściej filmował.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    A za pomocąjakieko programu można to zrobić? ShutterCount pokazuje tylko "kłapnięcia" migawki…
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    czy jest jakaś metoda sprawdzenia np. ile godzin aparat był wykorzystywany jako kamera?
    A czy jest jakieś sensowne kryterium ile tych godzin filmowania zajeżdża matrycę?
    No bo jak właściciel powie, że filmował 100 godzin to można brać sprzęt czy nie bardzo?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    A czy jest jakieś sensowne kryterium ile tych godzin filmowania zajeżdża matrycę?
    No bo jak właściciel powie, że filmował 100 godzin to można brać sprzęt czy nie bardzo?
    Nie ma takiego kryterium.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    a nie prosięcej spytać?
    jak autor boi się kupować używkę to niech kupi nowy
    teraz są raty 30x0%
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  7. #7
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    @marfot

    kryterium pewnie nie ma, ale aparat którym filmowano okazjonalnie "raz w czas" na pewno jest mniej zużyty niż taki, którym filmowano długie godziny na jakichś ślubach na przykład. Chodzi mi o sytuację, kiedy np. ShutterCount pokazuje, że aparatem zrobiono np. 5 tys. zdjęć - czyli niedużo - ale nie pokazuje, że nakręcono nim 100 godzin filmu…


    @becekpl

    Jasne, że prościej. Pytanie, czy pewniej :-) Gdybyśmy w ciemno wierzyli każdemu sprzedawcy, to programy typu ShutterCount też nie byłyby potrzebne. Jak wiadomo bywa tak, że sprzedającemu bardziej zależy na sprzedaniu przedmiotu, niż na uczciwym potraktowaniu kupującego… A jak mam wydać na aparat ponad 4 tys. zł - to jednak wolę sprawdzić.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    nowy kosztuje 5k + cashback+raty0%
    nic nie musisz pytać ani sprawdzać
    nie szkoda Ci czasu?

    --- Kolejny post ---

    nowy kosztuje 5k + cashback+raty0%
    nic nie musisz pytać ani sprawdzać
    nie szkoda Ci czasu?
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Jasne, że prościej. Pytanie, czy pewniej :-) Gdybyśmy w ciemno wierzyli każdemu sprzedawcy, to programy typu ShutterCount też nie byłyby potrzebne. Jak wiadomo bywa tak, że sprzedającemu bardziej zależy na sprzedaniu przedmiotu, niż na uczciwym potraktowaniu kupującego… A jak mam wydać na aparat ponad 4 tys. zł - to jednak wolę sprawdzić.
    Mi kiedyś autoryzowany sprzedawca Canona z Krakowa sprzedał aparat jako nowy, w cenie nowego, a jak się potem okazało (wielkim przypadkiem się tego dowiedziałem i dzięki forum) pochodził ze zwrotu... i był de facto używany. Tak więc, w konia mogą zrobić wszyscy, niestety
    Ale co do używek, kupiłem w sowim życiu kilka i nigdy się nie naciąłem.
    Ostatnio edytowane przez Bangi ; 18-05-2021 o 20:52

  10. #10
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Jeśli byłby intensywnie używany nieważne czy do zdjęć czy do filmowania to by raczej nie wyglądał jak nowy lecz miałby wyraźne ślady używania, a ten jak piszesz wyglada idealnie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •