Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

  1. #11
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    @becekpl: poniekąd masz rację, rzecz prosta. Niemniej: nowy - +/- 5300. Cashback za niego - 300. Wychodzi 5 tys.

    Używany - powiedzmy 4200. To jednak jest różnica.

    Raty 0% chwilowo mnie nie dotyczą: musiałem niedawno założyć działalność, żadnych rat 0% nikt mi nie da, póki moja firma" nie będzie miała jakichś 6 miesięcy udokumentowanych dochodów…
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  2. #12

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Myślę kolego, że zupełnie niepotrzebnie myślisz o tym. Tego nie sprawdzisz dokładnie, a nawet jeśli w jakiś sposób będziesz miał udowodnione dajmy na to 100 godzin filmowania to co z tego skoro aparat mógł stać na statywie z włączonym trybem LV i czekaniem na odpowiedni moment aby nacisną spust. I równie dobrze mógł spedzić w takim stanie 100 godzin. I w tedy licznik zdjęć będzie się zgadzał z licznikiem podniesień lustra a jednak matrycza będzie w stanie jakby aparat filmował. Ja bym na to w ogóle nie patrzył. Skoro jest coś takiego jak tryb LV to matryca musi być przygotowana do takiej pracy. Pomyśl, że można robić zdjęcia wyłącznie w trybie LV i wtedy pomiędzy zdjęciami nie wyłączasz apratu lub nie zmieniasz trybu. Ok, aparat wyłaczy ekran po określonym czasie czyli również matrycę ale ile czasu było filmowane nic Ci nie da. Sprawdz aprat, matrycę pod względem martwych pikseli i bierz lub nie. Podsumowując nie patrzył bym na to tylko ewentualnie na klapnięcia bo to jednak mechanika któa się zużywa.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    A za pomocąjakieko programu można to zrobić? ShutterCount pokazuje tylko "kłapnięcia" migawki…
    Jeżeli pisząc "ShutterCount" masz na myśli ten program pod macOS/iOS, to nawet mając wykupiony Live View Pack nic to Tobie nie da, ponieważ dla tego modelu aparatu nie jest możliwy dokładniejszy odczyt jego przebiegu.

    https://www.direstudio.com/shuttercount/tech-specs/

    Canon EOS 90D*ᵀ

    * Live view actuation counters are NOT available in the Live View Pack for this camera.
    ᵀ The camera reports counters in 1000 increments.
    Jakby się dało, to wyglądałoby to tak jak na zrzucie ekranu widocznym pod tym linkiem https://www.direstudio.com/shuttercount/live-view-pack/, gdzie liczba "live view sessions" jest większa od liczby "live view photos" co mogłoby sugerować iż „coś było kręcone”. Natomiast ile dokładnie czasu „było kręcone”, to nie dowiesz się tego nigdzie.

    Jeżeli aparat jest jeszcze na gwarancji EWS Canona, a sprzedawca przekaże Tobie dowód jego zakupu (teraz najczęściej w formie elektronicznej czyli w pliku PDF) to w czym problem?

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    @becekpl: poniekąd masz rację, rzecz prosta. Niemniej: nowy - +/- 5300. Cashback za niego - 300. Wychodzi 5 tys.

    Używany - powiedzmy 4200. To jednak jest różnica.

    Raty 0% chwilowo mnie nie dotyczą: musiałem niedawno założyć działalność, żadnych rat 0% nikt mi nie da, póki moja firma" nie będzie miała jakichś 6 miesięcy udokumentowanych dochodów…
    Ja bym się nie fiksował na przebiegach filmowania, kamery dają radę więc dlaczego matryca aparatu nie miała by dać rady. Jeżeli w dniu zakupu matryca jest sprawna to szanse na jej padnięcie są podobne do padnięcia matrycy w nowym aparacie. Ja często naświetlam po kilka minut a 100 godzin pracy matrycy to naświetlanie po 60sek 6 tys razy. To są podzespoły które odmawiają posłuszeństwa z dnia na dzień, podam ci jako przykład 2 takie same dyski SSD które miałem w serwerze - jeden zapis 4 tb i padł kontroler, drugi ma zapisane 230 TB i działa. Pytanie czy kupiłbyś dysk z przebiegiem 2 TB ? Przecież to prawie nowy dysk. Natomiast sam musisz ocenić opłacalność zakupu używki, nie śledzę cen ale jeżeli przy kwocie 5 tys jest to 15-20% to ja osobiście bym się zastanowił. Kolega Becek napisał ci to może zbyt obcesowo ale jest w tym sporo prawdy. Matryca to jedno, ale aparat z przebiegiem 5 tys zdjęć może mieć wciśnięty spust migawki 200tys razy, może być zamoczony, zawilgocony, bateria może być zajechana itd.Aha i jeszcze jedno: nie ma okazji
    Ostatnio edytowane przez Tom77 ; 19-05-2021 o 16:21

  5. #15

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Ze wszystkim się zgodze poza ostatnim zdaniem. Osobiście sprzedawałem 6DMKII po pół roku używania od nowości. Chyba miał coś koło 9 tyś klapnięć jeśli się nie mylę. Cena była atrakcyjna bo chciałem szybko sprzedać gdyż nabyłem R-kę. I kupujący jest na 100% zadowolony bo nic mu nie wciskałem, żdnego kitu. Dlatego wiem, że są okazje jednak niezwykle rzadkie. Nigdy nie sprzedawałem sprzętu w jakiś sposób dziabniętego.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #16
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Podsumuję, jeśli pozwolicie :-)

    1. Ostatecznie nie zdecydowałem się na ten zakup, ale i tak dziękuję za wszystkie głosy.

    2.
    Ja bym się nie fiksował na przebiegach filmowania, kamery dają radę więc dlaczego matryca aparatu nie miała by dać rady.
    Nie jestem fachowcem, nie znam się na stronie technicznej - moja wątpliwość co do filmowania wynikała z tekstów, które czytałem tu, na forum, o tym, że matrycę aparatu można "zarżnąć" długim filmowaniem. Jeśli to nieprawda - tym lepiej :-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #18
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Eeee… No jakby bardzo dobrze, jest gdzieś haczyk? Czy to Ty sprzedajesz? (żart).

    To wysyłka z zagranicy - ciekawe, jak z gwarancją…
    Ostatnio edytowane przez janhalb ; 21-05-2021 o 22:34
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  9. #19
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    Cena może się okazać "bez VAT". Czyli jest ryzyko że Ty zapłacisz +23%

  10. #20
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Jak sprawdzić, czy aparat nie był używany do filmowania?

    W opisie sklepu jest napisane:
    Wysyłamy produkty z polskiego magazynu, a na ogół kupujący otrzyma go za 2 dni roboczych po złożeniu zamówienia.
    jeśli to prawda żadnej dopłaty VAT nie będzie, oczywiście pozostaje kwestia gwarancji.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •