Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2021
    Miasto
    Nowy Targ
    Posty
    2

    Domyślnie Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

    Witam wszystkich.
    Mam problem ze starym aparatem Canon EOS 30D. Kupiłem go używanego na allegro kilka lat temu po dość przystępnej cenie. Służył mi przez ponad rok czasu, bez żadnych problemów przy dość intensywnej exploatacji z obiektywami Sigma 18-50mm 5.6 oraz Sigma 55-200mm 5.6 DC. Postanowiłem spróbować coś niecoś w makro i kupiłem pierścienie pośrednie z przeniesieniem automatyki, a do tego obiektyw Heliosa i redukcję m42. Przy pierwszym podłączeniu nowego zestawu do aparatu aparat mignął i do dzisiaj nie wstał. Minoł już prawie rok od tamtego czasu, aparat leżał w szufladzie bo miałem zastępczego 70D to nie śpieszyłem się z naprawą, myślałem że może jak poleży to mu przejdzie No ale dzisiaj wyjąłem z szuflady i dalej trup. Macie jakieś pomysły co to może być? Dodam że mój Canon 70D normalnie śmiga z tym zestawem, który teoretycznie mógł uśmiercić moją 30D. Pozdarawiam

  2. #2
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

    Przypadek?
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

    Czy adapter m42 miał chip?

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2021
    Miasto
    Nowy Targ
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Czy adapter m42 miał chip?
    Tak ma chipa.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Canon EOS 30D padł po podłączeniu pierścieni makro z przeniesieniem automatyki.

    może poniższe Ci w czymś pomoże.


    https://www.canon-board.info/threads...-body-Canon-5D
    -----------------
    "Przy zakupie pierścieni pośrednich warto zdecydować się na te wysokiej jakości, gdyż w przeciwnym wypadku, zwłaszcza jeśli pochodzą z niepewnego źródła, mogą prowadzić do mechanicznego uszkodzenia bagnetu." https://blog.cyfrowe.pl/makrofotogra...a-mikroswiata/
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 03-05-2021 o 12:28

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •