Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Hej,
    Obiektyw canona 35 mm f 2.0 kosztuje podobnie, co tamron 35 f 1.8. Zastanawiam się, który z nich będzie lepszym wyobrem?
    Obecnie podpięty będzie do aps-c, ale planuje zmianę na ff. Obecnie wstrzymuje się jedynie z uwagi na wysikie ceny nowego systemu RF.
    Jestem amatorem, ale szukam sprzętu który da mi sporo satysfakcji. Obecnie rozglądam się za czymś w okolicy 50 mm( na cropie 35 mm)

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  2. #2

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Hej,
    Obiektyw canona 35 mm f 2.0 kosztuje podobnie, co tamron 35 f 1.8. Zastanawiam się, który z nich będzie lepszym wyobrem?
    Obecnie podpięty będzie do aps-c, ale planuje zmianę na ff. Obecnie wstrzymuje się jedynie z uwagi na wysikie ceny nowego systemu RF.
    Jestem amatorem, ale szukam sprzętu który da mi sporo satysfakcji. Obecnie rozglądam się za czymś w okolicy 50 mm( na cropie 35 mm)

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

    Nie piszesz z czym będziesz używał, a to w przypadku tego tamrona ma znaczenie. Mój z 6d trafia wyłącznie na centralnym (i to nie w każdym przypadku), na bocznych nigdy (tap-in console nic z tym nie jest w stanie zrobić). Z eos r trafia zawsze. Bardzo lubię obrazek z tego szkiełka, specyficzne, przyjemne, takie "ciepłe" malowanie (choć bez fajerwerków), ostry od pełnej dziury. Jedyna bolączka to aberracje w kontrastowych scenach.
    Canona nie miałem, ale widziałem ileś tam zdjęć z niego i gdybym miał - kierując się tym co widziałem - znowu wybierać, wziąłbym tamrona.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Będę podpinał do 70d. Na system R chce przesiąść się, ale rozkładam koszty po prostu i obecnie sam obiektyw kupuję. Szkło będzie używane do fotografii niemowlęcej. 50 mm 1.4 canona , ktorą mam jest za wąska w moim mieszkaniu
    Szukam szkła które teraz da mi nieco szerszy obraz, ale po przesiadce na system R będzie nadal się sprawdzać.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Będę podpinał do 70d. Na system R chce przesiąść się, ale rozkładam koszty po prostu i obecnie sam obiektyw kupuję. Szkło będzie używane do fotografii niemowlęcej. 50 mm 1.4 canona , ktorą mam jest za wąska w moim mieszkaniu
    Szukam szkła które teraz da mi nieco szerszy obraz, ale po przesiadce na system R będzie nadal się sprawdzać.

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Kup R lub RP, Twoje 50/1.4 zrobi się szerokie, nic nie musisz dokupować .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar dudzi90
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Gdańsk/Szczecinek
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kup R lub RP, Twoje 50/1.4 zrobi się szerokie, nic nie musisz dokupować .
    Też o tym tak myślałem tylko zoom jeszcze jakiś by się przydał na rodzinne wypady. Jak zwykle, kwestia do przemyślenia

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    moja galeria: www.nowydudzi.deviantart.com
    "Gdy tylko umiera człowiek, umiera również jego fotografia." Katherine Mansfield

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Cytat Zamieszczone przez dudzi90 Zobacz posta
    Też o tym tak myślałem tylko zoom jeszcze jakiś by się przydał na rodzinne wypady. Jak zwykle, kwestia do przemyślenia

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Na rodzinne wypady dokupisz EF 24-105/4 L; używki całkiem niedrogie jak na L

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Do R lepiej kupić natywne RF35/1.8 ze stabilizacją, tańsze od Tamrona 35/1.8 i C35/2 IS.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Canon 35 f 2.0 vs tamron 35 f 1.8

    Do R najlepiej to wziąć Sigmę 1.4, za 2k idzie dostać zadbany egzemplarz a na 35 mm na ff w plenerze 1.4 potrafi zrobić naprawdę fajną separację względem 1.8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •