Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czy obiektyw używany do filmowania można kupić taniej?

  1. #1

    Domyślnie Czy obiektyw używany do filmowania można kupić taniej?

    Witam szanownych Forumowiczów. Proszę o poradę. Ostatnio rozglądam się za szerokim kątem i na aukcji internetowej znalazłem dobrą ofertę sprzedaży obiektywu, jak określił sprzedający służył głównie "do filmowania". Wiem, że korpusy aparatów które służyły do filmowania kupowane są przez fotografów bardzo niechętnie. Czy przekłada się to też na obiektywy? Czy taki obiektyw może mieć niższą cenę a jeśli tak to dlaczego? Byłbym wdzięczny za poradę. Pozdrawiam. Krzysztof

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Czy obiektyw używany do filmowania można kupić taniej?

    Musisz sprawdzić gdyż większość mi znanych obiektywów do filmowania nie ma autofocusa, bo to obiektywy manualne.

  3. #3

    Domyślnie Odp: Czy obiektyw używany do filmowania można kupić taniej?

    W tym wypadku na pewno jest AF

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Czy obiektyw używany do filmowania można kupić taniej?

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof1 Zobacz posta
    Witam szanownych Forumowiczów. Proszę o poradę. Ostatnio rozglądam się za szerokim kątem i na aukcji internetowej znalazłem dobrą ofertę sprzedaży obiektywu, jak określił sprzedający służył głównie "do filmowania". Wiem, że korpusy aparatów które służyły do filmowania kupowane są przez fotografów bardzo niechętnie. Czy przekłada się to też na obiektywy? Czy taki obiektyw może mieć niższą cenę a jeśli tak to dlaczego? Byłbym wdzięczny za poradę. Pozdrawiam. Krzysztof
    Przyznam, że nigdy się nad tym nie zastanawiałam, ale nie sądzę by miało to znaczenie. Korpusy mają niższą cenę ponieważ filmowanie negatywnie odbija się na matrycy, ale przy obiektywie nic się chyba nie dzieje takiego... nie spotkałam też oferty i chyba mało osób je ma... a niech żałują. Ja mam fisha w wersji video i jest bajkowy. Te obiektywy mają lepiej zrobioną optykę (ważne w przypadku tych z niższej półki) i do tego bardzo intuicyjne pokrętła do manualnych nastawów. Ja akurat mam bez AF i często z tego korzystam... powiem szczerze zupełnie mi af nie brakuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •