Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Dylematy bezlusterkowe

Mieszany widok

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Dylematy bezlusterkowe

    Trochę już nie nadążam za tym co się dzieje. Canon ostro brnie w belzusterka. Czy wg Was to uz definitywny koniec lustrzanek? Ja póki co mam jeszcze w miarę nową (80d) ale już rozpaczam, co będzie za kilka lat.... Ostatnio czytałem o 90d i tam niby jest wizjer elektroniczny. Co to w końcu jest? Lustrzanka, bezluseterko, czy dwa w jednym? Czy Canon może znajdzie jakiś kompromis by zadowolić wszystkich?
    Pewnie przyjdzie taki czas że w końcu będę zmuszony do wejścia w bezlusterko. Wiem, że są już adaptery na stare szkła. Jak się One jednak sprawdzają. Ma to już ktoś, używa, dużą stratę jakości to daje, czy kompletnie starta nie zauważalna?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    nie rozpaczaj tylko rób fotki. To tylko sprzęt. Następny już pewnie kupisz bezlusterkowy. Adaptery sprawdzają się znakomicie, nic nie tracisz ze starymi szkłami.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    "Top tylko sprzęt" - jasne, ale ja np. też lubię TAKI sprzęt, a nie TAKI. I jednak chciałbym mieć wybór.
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Trochę już nie nadążam za tym co się dzieje. Canon ostro brnie w belzusterka. Czy wg Was to uz definitywny koniec lustrzanek? Ja póki co mam jeszcze w miarę nową (80d) ale już rozpaczam, co będzie za kilka lat.... Ostatnio czytałem o 90d i tam niby jest wizjer elektroniczny. Co to w końcu jest? Lustrzanka, bezluseterko, czy dwa w jednym? Czy Canon może znajdzie jakiś kompromis by zadowolić wszystkich?
    Pewnie przyjdzie taki czas że w końcu będę zmuszony do wejścia w bezlusterko. Wiem, że są już adaptery na stare szkła. Jak się One jednak sprawdzają. Ma to już ktoś, używa, dużą stratę jakości to daje, czy kompletnie starta nie zauważalna?
    Adaptery - zwłaszcza ten canona spisuje się znakomicie! Zero strat.Jakie straty ? skąd ? Obiektywy EF na bezlustrach trafiają znakomicie w stosunku do lustrzanek. Nie ma odwrotu. Same plusy.

  5. #5
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie ma odwrotu.
    Odwrotu być nie musi, wystarczy, żeby był wybór ;-)
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  6. #6
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Odwrotu być nie musi, wystarczy, żeby był wybór ;-)
    Słusznie prawisz, też tak uważam. Dlatego ten 90d mnie zastanawia w jakim kierunku to idzie tzn ten wizjer elektroniczny, tak o tym gdzieś wyczytałem ale zero konkretów.....

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Dlatego ten 90d mnie zastanawia w jakim kierunku to idzie tzn ten wizjer elektroniczny, tak o tym gdzieś wyczytałem ale zero konkretów.....
    90D ma wizjer optyczny. Podobno "inteligentny" ale optyczny.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Nie będzie. Nikt o zdrowych zmysłach nie wejdzie z inwestycją w lustro. To co jest na runku lustrzanek spokojnie wystarczy na długie lata. Temat technologi lustrzanek - zgodnie z zapowiedzią JP dobiegł kresu.

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Ja póki co mam jeszcze w miarę nową (80d) ale już rozpaczam, co będzie za kilka lat....
    I przestał zdjęcia robić czy może nagle pogorszyła się jakość, bo Twoja 80 wstydzi się bezluster? Aparat to nie smartfon, że trzeba go wymieniać co 2 lata. Ja to bym się raczej rozglądał za okazjami typu wyprzedaż szkieł lub zaawansowanych korpusów EF. Z resztą tak właśnie robię i już skorzystałem. Ale ja ze wsi jestem.

    Tak, uważam i już dawno uważałem, że lustro to techniczny anachronizm i czeka go takie samo wymarcie jak aparaty skrzynkowe, tyranozaury, maszyny do pisania i telewizory kineskopowe. Ale póki co prawa optyki się nie zmieniły, a te anachronizmy po 100 latach rozwoju są technicznie doskonałe i cały czas robią zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 15-04-2021 o 19:41
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Zanim totalnie mnie zmieszacie z błotem uściślę że nie prę w kierunku bezlusterek ale już teraz czuję się zmuszony ze będę musiał tak zrobić, chyba że jeszcze uda mi się kupić lustrzankę ale zaczynam w to wątpić. Bardziej niż puszka zacząłem martwić się o szklarnie którą dość znacznie rozbudowałem. Ale skoro adapter jakoś to ogrania to śpię spokojnie....

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    90D ma wizjer optyczny. Podobno "inteligentny" ale optyczny.
    A co się kryje pod tym tajemniczym słowem "inteligentny"

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •