Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Dylematy bezlusterkowe

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Zanim totalnie mnie zmieszacie z błotem uściślę że nie prę w kierunku bezlusterek ale już teraz czuję się zmuszony ze będę musiał tak zrobić, chyba że jeszcze uda mi się kupić lustrzankę ale zaczynam w to wątpić. Bardziej niż puszka zacząłem martwić się o szklarnie którą dość znacznie rozbudowałem. Ale skoro adapter jakoś to ogrania to śpię spokojnie....

    --- Kolejny post ---


    A co się kryje pod tym tajemniczym słowem "inteligentny"
    Nikt Cię tu z błotem nie zmiesza. Nie ten czas na forum. Admini moment z tym kimś zrobią porządek Przyjmij po prostu, że tak działa anonimowe pisanie w necie i tyle. Każdy wyraża tylko swoją opinnię - a tu się raczej zgadzamy, że lustrzankami da się robić dobre zdjęcia, ale bezlustrami jest łatwiej i szybciej.

    Pozdrawiam.

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    A co się kryje pod tym tajemniczym słowem "inteligentny"
    Canon tak to widzi:
    https://www.usa.canon.com/internet/p..._np9-ALMD8hw!/

    "iTR" inteligentne rozpoznanie i śledzenie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #13
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    ... chyba że jeszcze uda mi się kupić lustrzankę ale zaczynam w to wątpić...
    Na pewno uda Ci się i na 20 lat będziesz miał spokój, choćby coś z serii 1 dx. Ja od ponad 10 lat mam dwa korpusy z serii 1D/1Ds mark III. Są niezawodne i nadal robią zdjęcia. Mało tego - ładne zdjęcia, i choć w zeszłym roku dokupiłem R-kę, to obydwa mają u mnie dożywocie. A obiektywy Ef współpracują z R-ką (z adapterem) jak z lustrzankami, tzn. równie szybko, af jest w 100% celny, żadnej straty jakości nie zauważyłem.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 16-04-2021 o 08:11
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Wracając do wizjera niby elektronicznego w 90d. Może się mylę ale widzę że właściwie w porównaniu do 80d to jedynie wykywanie twarzy i ostrośc na oko doszło.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RadOs41 Zobacz posta
    Na pewno uda Ci się i na 20 lat będziesz miał spokój, choćby coś z serii 1 dx. Ja od ponad 10 lat mam dwa korpusy z serii 1D/1Ds mark III. Są niezawodne i nadal robią zdjęcia. Mało tego - ładne zdjęcia, i choć w zeszłym roku dokupiłem R-kę, to obydwa mają u mnie dożywocie. A obiektywy Ef współpracują z R-ką (z adapterem) jak z lustrzankami, tzn. równie szybko, af jest w 100% celny, żadnej straty jakości nie zauważyłem.
    I do końca mych dni by wystarczyło.... Tyle że ja w APS-C siedzę. A tak przy okazji, które oznaczenia na bezlusterkach to APS-C a które to pełna klatka?

  5. #15
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    ... A tak przy okazji, które oznaczenia na bezlusterkach to APS-C a które to pełna klatka?
    Jeśli chodzi o Canona seria M to APS-C - np. M50, M6 itp., a seria R to ff.
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 16-04-2021 o 16:27
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  6. #16

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    To może się zmienić na korzyść lustrzanek tylko wtedy gdy się okaże że fotografujący bezlusterkowcami i i obserwujący obraz przez elektroniczny wizjer oczny będą nagminnie chorować na choroby oczu bo patrzenie na monitor z takiej małej odległości na pewno nie jest nieszkodliwe dla oczu
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  7. #17
    Bywalec Awatar 4kwiatek
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    T-miasto
    Posty
    229

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    No coś Ty. Za zilion monet będą sprzedawać specjalne muszle oczne, które będą oferowały ochronę oczu. Któryś z producentów opracuje specjalne rozwiązanie które zmniejszy o 3% - jak to nazwie "dyskomfort" i to opatentuje. A w ogóle selekcja naturalna wyodrębni kastę ludzi, którzy się zaadoptują.
    A prawda jest taka moim zdaniem, że ani układ optyczny lustra, ani monitor nie są "naturalne". Dodatkowo ciągłe patrzenie w wizjer elektroniczny dotyczy niewielkiej grupy operatorów filmowych (a i oni też nie robią tego tak często jak się myśli . Większy problem widzę gdy wejdą na szerszą skalę układy augmented reality.

  8. #18
    Uzależniony Awatar bakulik
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Rumia
    Wiek
    42
    Posty
    765

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    W lustrzance też patrzy się na matówkę z bliskiej odległości (to na nią rzutowany jest obraz, nie spoglądamy w dal), różnica jest tylko taka, że wyświetlacz świeci własnym światłem, a matówka – naturalnym dostarczanym przez obiektyw. W obydwóch przypadkach skupiamy wzrok na małym, leżącym blisko elemencie.
    Pozdrawiam
    Łukasz Bakuła
    „Fotografia – to radość życia. Aparat nie został stworzony dla ludzi smutnych i skwaśniałych”. J. Płażewski

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez jerzyp Zobacz posta
    To może się zmienić na korzyść lustrzanek tylko wtedy gdy się okaże że fotografujący bezlusterkowcami i i obserwujący obraz przez elektroniczny wizjer oczny będą nagminnie chorować na choroby oczu bo patrzenie na monitor z takiej małej odległości na pewno nie jest nieszkodliwe dla oczu
    Niestety bezlustra uszkadzają również psychikę.
    Dowód poniżej:
    https://www.facebook.com/photo?fbid=...59003544623705

    Dopóki problem dotyczył tylko wiodącego producenta to można się było śmiać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #20
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Dylematy bezlusterkowe

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Niestety bezlustra uszkadzają również psychikę.
    Dowód poniżej:
    https://www.facebook.com/photo?fbid=...59003544623705

    Dopóki problem dotyczył tylko wiodącego producenta to można się było śmiać.
    Cytat Zamieszczone przez facebook
    Ta zawartość jest obecnie niedostępna

    Możesz przybliżyć o co chodziło w tym linku?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •