Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 74

Wątek: Canon EOS R3

  1. #61
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że to tylko kwestia czasu i to niezbyt długiego. Canon standardowo rozpoczyna ostrą jazdę z cenami.
    No tak, skoro Nikon Z8 kosztuje na premierę 20900 zł to R3 słabo wygląda z ceną 23999, i tak wiem Canon to jednak nieco inne bardziej profi body ale Nikon tez ma swoje zalety.

  2. #62
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Tak w ogóle to największą wadą Nikona Z8 jest to, że nie jest to Canon
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  3. #63
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Tak w ogóle to największą wadą Nikona Z8 jest to, że nie jest to Canon
    Oj gdyby to był Canon to cena by się zaczynała tak gdzieś od 30000 zł

  4. #64
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 374

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Oj gdyby to był Canon to cena by się zaczynała tak gdzieś od 30000 zł
    No to jednak dobrze, że to nie jest Canon
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #65
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Myślę że to tylko kwestia czasu i to niezbyt długiego. Canon standardowo rozpoczyna ostrą jazdę z cenami.
    Już w marcu można było kupić za 22000 tylko trzeba było napisać o wycenę - aparat od polskiego przedstawiciela Canona z pełną gwarancją. Co do jazdy cen, to jeśli R5 II niedługo nie wyjdzie to Canon swojego R5 albo softem musi podkręci np. AF z R6 MK II ewentualnie ceną będzie schodzić - co chyba właśnie się dzieje. Nikon swoim Z8 zamieszał (matryca, wizjer i AF z Z9) a jak przejdzie gorączka premiery to pewnie ceną też zacznie mieszać.

  6. #66
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Ketchup Zobacz posta
    Już w marcu można było kupić za 22000 tylko trzeba było napisać o wycenę - aparat od polskiego przedstawiciela Canona z pełną gwarancją. Co do jazdy cen, to jeśli R5 II niedługo nie wyjdzie to Canon swojego R5 albo softem musi podkręci np. AF z R6 MK II ewentualnie ceną będzie schodzić - co chyba właśnie się dzieje. Nikon swoim Z8 zamieszał (matryca, wizjer i AF z Z9) a jak przejdzie gorączka premiery to pewnie ceną też zacznie mieszać.
    Od kogo były takie ceny 22000? Nawet teraz jest drożej

  7. #67
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Od kogo były takie ceny 22000? Nawet teraz jest drożej
    Nie wiem czy @Ketchup o tym samym mówi, ale na FB jest grupa canon-board, gdzie można znaleźć kontakty do odpowiednich osób lub zapytać moderację tamże. Naprowadzą na gości od wycen

  8. #68
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2021
    Miasto
    far far away
    Posty
    157

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Od kogo były takie ceny 22000? Nawet teraz jest drożej
    Kolega poradził mi żebym wysłał zapytanie do kilku przedstawicieli Canona z prośbą o wycenę i się zdziwiłem. Były wtedy takie wachania ceny, kolega z 3 tyg. wcześniej kupił za 23000 a ja dostałem ofertę na 22500. Może to było chwilowe i juz nie wróci - nie wiem ale nauczyłem się pisać pytania o wycenę droższego sprzętu do sklepów - to nie kosztuje wiele wysiłku a można się miło zdziwić. I to nie tylko aparat czy obiektyw ale np. plecak foto.

    Ps. Swego czasu RF 50 mm 1.8 można było mieć za 1 zł do R5 tylko nie każdy o tym wiedział, przejściówki RF-EF chyba tez były.
    Ostatnio edytowane przez Ketchup ; 16-05-2023 o 22:07

  9. #69
    Uzależniony Awatar WinSho
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Lublin
    Posty
    769

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Nie wiem czy @Ketchup o tym samym mówi, ale na FB jest grupa canon-board, gdzie można znaleźć kontakty do odpowiednich osób lub zapytać moderację tamże. Naprowadzą na gości od wycen
    Wiem, wiem a przy okazji czy ta grupa z FB o tej samej nazwie co forum ma coś wspólnego z forum czy to jakby oddzielna jednostka?
    Swego czasu sam kupiłem od nich po wycenie Krzysztofa (który już nie pracuje w cyfrowych) kilka obiektywów.

  10. #70
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie Odp: Canon EOS R3

    Cytat Zamieszczone przez WinSho Zobacz posta
    Wiem, wiem a przy okazji czy ta grupa z FB o tej samej nazwie co forum ma coś wspólnego z forum czy to jakby oddzielna jednostka?
    Swego czasu sam kupiłem od nich po wycenie Krzysztofa (który już nie pracuje w cyfrowych) kilka obiektywów.
    Ma coś wspólnego, choć tam "team" jest inny i dyskusje rządzą się fejsbukowymi prawami.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •