Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pro1

  1. #1
    Dany
    Guest

    Domyślnie Pro1

    Witam wszystkich
    Mam pytanie do grupowiczów o poradę
    Mam okazję kupić Pro1 nowiutkiego za 3100PLN czy wart jest on tej ceny ?
    Wiem że zaraz powiecie abym kupił 300d+kit,ale to nie wchodzi w grę.
    Ponieważ zwróciłem uszkodzoną A1 i zaoferowano mi tylko Pro1 z dopłatą(tylko to jest na stanie)
    Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar santiblue
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    46
    Posty
    322

    Domyślnie

    Pro1 ma cholerne szumy osobiscie bym go nie kupil nawet za 2000tys
    dSLR + coś tam...

  3. #3
    Bywalec Awatar Algier
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    234

    Domyślnie

    Może wymień na G6 i oni niech Ci dopłacą
    M50 | EF-M 22 | EF-M 15-45 | Canon Mount adapter EF-EOS M
    20D | EF-S 18-55 | T 28-75/2.8 | EF 50/1.8 | EF-S 60/2.8 macro | EF 70-200/4L
    580EXII​
    055XPROB | 488rc2

  4. #4
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Pro1

    Cytat Zamieszczone przez Dany
    Ponieważ zwróciłem uszkodzoną A1 i zaoferowano mi tylko Pro1 z dopłatą(tylko to jest na stanie)
    Zdecydowanie pozostan przy A1.
    Canon Pro1 to pomylka, z haczykiem marketingowcow Canona , w ksztalcie L na naiwnych.
    Zreszta i tu na forum znajdziesz kilka watkow o Pro1 - poczytaj sobie (na gorze w menu masz 'Szukaj', wpisz Pro1 i jazda 8) ).

  5. #5
    Borg_
    Guest

    Domyślnie

    Najwięcej negatywnych wątków o pro1 to siejesz ty Vitez. Ja tam nie wiem ale porównywałem fotki z G6 i PRO1 i jak dla mnie PRO1 daje o wiele lepsze kolory. Co do ostrości to są raczej takie same.
    I jeszcze jedna uwaga - bo już mam tego dosyć. Jeśli ktoś pyta jaki aparat jest lepszy np G6 czy PRO1 to przestańcie ciągle proponować lustrzanki. Nie rozumiecie że niektórych poprostu z tych czy innych powodów lustrzanki nie interesują (bo duże, bo nie mają LCD z kadrowaniem, bo komuś aż taki sprzęt nie jest potrzebny itd.) Jeśli ktoś prosi o porównanie dwóch modeli to proponuje tylko na nich się skupiać, ewentualnie innych podobnych ok. Bo tak to sobie możemy proponować 350D i inne. Ale to nie o to chodzi.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    45
    Posty
    372

    Domyślnie

    Kolory podbić możesz w photoshopie wiec lepsze kolory to nie argument skoro masz tryb RAW , jakość zdjeć jak dla mnie lepsza z G6

  7. #7
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borg_
    Najwięcej negatywnych wątków o pro1 to siejesz ty Vitez. (...)Jeśli ktoś pyta jaki aparat jest lepszy np G6 czy PRO1 to przestańcie ciągle proponować lustrzanki.
    Spojrz na date mojego postu... wtedy Pro1 byl w cenie 300D i naprawde bylo co prownywac.
    Gabarytowo sa porownywalne a ludzie zazwyczaj szukaja aparatu "byle dobre zdjecia robil" i tu 300D na programie zielonym bije Pro1 (szumy, szybkosc, podbicie parametrow).
    Ale ze obecnie Pro1 jest tnaszy niz 300D to juz mozna sobie o nim spokojnie myslec

  8. #8
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie

    Mam Pro1,robię fotografię komunijną i jestem zadowolony-wcześniej miałem Eosa50e+Tokina 28-70 f2,6-2,8.Efekt z cyfry wizualnie lepszy=klient bardziej zadowolony.

  9. #9
    Borg_
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LFB
    Kolory podbić możesz w photoshopie wiec lepsze kolory to nie argument skoro masz tryb RAW , jakość zdjeć jak dla mnie lepsza z G6
    Nie dokońca się z tym zgodzę. Owszem, można podbijać kolory w photoshopie czy innym programie, ale nie zawsze to się udaje i kolory wychodzą ładne i nasycone. Zazwyczaj to owszem, program je podbije ale zdjęcie wcale nie wygląda ładnie, naturalnie. Poza tym jak dla mnie to jest bez sensu żeby najpierw zrobić 300 fotek a potem ślęczeć tydzień w photoshopie i im poprawiać kolory. Jak już robię fotki to chcę aby one były ładne i abym nie musiał ich poprawiać. No chyba że bym jakąś fotkę oddawał na jakiś konkurs

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •