Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Faststone - zawiesza się - problem

  1. #11
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 620

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Faststone jest super, ja używam od lat. Zaczynałem od InfraView, ale Faststone wygodniejszy zdecydowanie.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Propozycje mam dwie, nie wiem czy pomogą, ale warto spróbować.
    Po pierwsze to plik, o którym pisano poprzednio jest w Ustawieniach programu.
    C:\Users\nazwa komputera\AppData\Roaming\FastStone\FSIV\
    Po drugie można spróbować wyczyścić kompa:
    na ikonie Mój Komputer wybieramy partycję z systemem - prawym klawiszem myszki - Waściwości, a potem:
    Włąściwości - Oczyszczanie dysku - Oczyść pliki systemowe - Usuń zbędne pliki

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Cytat Zamieszczone przez becik23 Zobacz posta
    Wydaje mi się, że wszystko pousuwałam, zrestartowałam komputer i zainstalowałam na nowo, ale problem niestety ciągle ten sam , przy usunięciu 6-ego zdjęcia program się całkowicie zawiesza
    Jeżeli masz uruchomioną w systemie opcję Historia Plików, to zapisuje ona wszystkie z zadanej lokalizacji, np. z katalogu Pictures, i dzień po dniu możesz odtworzyć wstecz wszystkie pliki, jakie w tym katalogu były, i je np. skasowałaś. Ten plik może osiągnąć gigantyczny rozmiar i stanowić problem dla działania systemu, bo wyczerpuje miejsce na dysku. W katalogu FileHistory są podkatalogi zawierające zapisane pliki, które sobie możesz przeglądąć zupełnie normalnie, albowiem nie są scalane ani szyfrowane.

    Dostęp do Historii plików z poziomu Panelu Sterowania:

    Panel sterowania > System i zabezpieczenia > Historia plików

    Są tam ustawienia zapisywania plików, i tak, np. system może tworzyć kopię np. co godzinę, a zapisywać wersje "Zawsze", albo np. "Dopóki nie będzie potrzebne miejsce", i może właśnie skończyło się to miejsce.

    Jest tam też opcja "oczyść wersje", którą powinno się skasować wszystkie zapisane w historii pliki.

    Możesz się też do tego dobrać "ręcznie":

    Z poziomu menedżera plików szukaj:

    C:\Users\nazwa twojego kompa\AppData\Local\Windows\FileHistory

    tam są dwa podkatalogi:

    Configuration
    Data

    W podkatalogu Data są następne podkatalogi już zawierające twoje zdjęcia czy coś tam. Możesz sobie je poprzeglądać. Możesz te podkatalogi gdzieś skopiować, a w miejscu źródła je skasuj i zobacz, co się będzie działo z FastStone. W razie czego możesz te podkatalogi przekopiować z powrotem, ale chyba dość często się zdarza, że użytkownik nie ma bladego pojęcia, że Historia plików jest u niego aktywna, i że rośnie mu gdzieś gigantyczny plik (u mnie przekroczył 750 GB, zanim go wywaliłem).

    Jeżeli pozbycie się Historii Plików nie pomoże, to spróbuj działać na bazach danych FastStone.

    Znajdź katalog:

    C:\Users\nazwa twojego kompa\AppData\Roaming\FastStone\FSIV

    w tym katalogu znajdź pliki:

    FSViewer.db
    HisFolderList.db

    Ten drugi plik może mieć też inne wersje różniące się numerem, np.

    HisFolderList2.db

    Skopiuj te pliki w inne miejsce, a tam, gdzie były, skasuj je.

    To są bazy danych plików i folderów otwieranych przez FastStone, które są tworzone automatycznie podczas startu programu, i są na bieżąco uzupełniane, więc ich skasowanie nie powinno stanowić problemu dla działania programu, bo je sobie automatycznie stworzy, ale one mogą powodować ten problem, który masz. Te pliki pozwalają programowi tylko szybciej otwierać pliki graficzne. Zanotuj wielkość tych plików tak dla orientacji- u mnie ten pierwszy ma wielkość prawie 800MB. Jeżeli skasowanie tych plików w katalogu źródłowym pomogło, to OK, a jeśli nic nie pomogło, to możesz z powrotem wgrać te pliki, i trzeba kombinować coś innego.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  4. #14
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    atsf - twoja rada zapewne jest dobra, ale w moim komputerze ścieżka:

    C:\Users\nazwa twojego kompa\AppData\Local\.........nie zawiera katalogów - Windows\FileHistory

    prawdopodobnie przyczyną jest to , że: w Panelu Sterowania - > System i zabezpieczenia > Historia plików ( JEST WYŁĄCZONA)

    Pliki:

    FSViewer.db - to parę kilobajtów
    HisFolderList.db - to ok, 18 MB, ale nie Gigabajty o których pisałeś.

    Może powodem jest to, że ja systematycznie czyszczę komputer, prawie codziennie,
    zajmuje mi to 2 czy 3 minuty, ale nie mam spowolnienia systemu.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Może to jest kwestia systemu operacyjnego. Ja mam Windows 8.1 i nie wiem, jak to dokładnie wygląda w innym. Poza tym co innego wielkości plików u mnie, a co innego u kogoś. Moje aparaty strzeliły już ca 300 tys. klatek, a zgromadzonych zdjęć mam ze 2 TB w setkach katalogów, więc to się musi gdzieś odbijać czkawką ;-)
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Lublin
    Posty
    382

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Mam win10, zrobione zdjecia przenosze na dyski 2TB, mam ich aktualnie 16 ( dyskow z fotografiami ) ale mz to nie ma nic wspolnego z dzialaniem faststone czy win?

  7. #17

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    sprawdź wersję portable faststone.

    jest też fajny xnview

  8. #18
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    odkryłam kolejną "ciekawostkę"...program zawiesza się tylko przy usuwaniu 6-ego zdjęcia w formacie JPG. przy usuwaniu plików RAW program się nie zawiesza...
    jakieś pomysły? bo ja już nie mam pojęcia co z tym zrobić...

  9. #19

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Jak pisałem - sprawdź wersję portable. https://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm zobaczysz wtedy, czy to nie kwestia konfiguracji.

  10. #20
    Coś już napisał Awatar becik23
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    55

    Domyślnie Odp: Faststone - zawiesza się - problem

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jak pisałem - sprawdź wersję portable. https://www.faststone.org/FSViewerDownload.htm zobaczysz wtedy, czy to nie kwestia konfiguracji.
    niestety problem się utrzymuje

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •