Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Witam wszystkich. Mam pytanie do użytkowników systemu R oraz znawców tematu. Mianowicie jak prezentuje sie sytuacja dotycząca zmieniania obiektywów. Czy za każdym razem jak chcę zmienić szkło jestem zmuszony do wyłączania zasilania w Canon R6, odłączenia adaptera z obiektywem, następnie zmiana obiektywu w adapterze i dopiero całość podłączam do aparatu i włączam zasilanie. I tak za każdym razem przy każdej zmianie. Takie są zalecenia oficjalnej instrukcji Canona. Czy nie można tego procesu uprościć i wymieniać obiektywy bez odłączania adaptera od puszki? ... Czy koniecznie jest wyłączanie zasilania podczas tego procesu. Nie próbowałem tego rozwiązania samemu i stąd moje pytania. Jakie są wasze doświadczenia z R-kami dotyczące zmiany obiektywów podpiętych przez adapter.

  2. #2
    Bywalec Awatar don
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    243

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Ja wyłączam aparat i podpinam obiektyw do adaptera, którego nie zdejmuje z body.
    Moja CaroLina

  3. #3

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    A ja wymieniam tylko obiektyw. Nie zwracam uwagi na wyáczanie. Ale to R nie R6 chocia pewnie w tym przypadku to to samo.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Ja w R różnie. Czasami zapomnę wyłączyć, to problem jest wtedy taki, że matryca jest odkryta i może coś wpaść. Ogólnie staram się wyłączać, ale z włączonym body też da się zmienić szkło.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Dzięki za szybkie i konkretne odpowiedzi. Tak też myślałem, że można uprościć to tylko nie miałem pewności. Czyli adapter pozostanie na body na stałe a tylko będę zmieniał obiektywy starając się pamiętać o wyłączeniu zasilania ze względu na ochronę matrycy. Już mnie to męczyło za każdym razem żonglowanie adapterem i obiektywami... a poza tym zajmuje to niepotrzebnie czas, którego tak naprawdę czasami nie ma na takie czynności. Jeszcze raz dzieki za dodanie mi pewności, że nic się nie zepsuje.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 622

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Przecież adapter to jest tylko tuba z pinami. Zupełnie nie rozumiem po co go odpinałeś przy okazji zmiany szkła

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Wiem... ale wiesz jak to jest.... nowa zabawka w rękach... człowiek nie chce czegoś popsuć... to robi jak Pan przykazał ?
    Ostatnio edytowane przez pawela77 ; 17-03-2021 o 22:50

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Jak masz szkło że stabilizacją to bez wyłączenia jej albo puszki nie zaparkuje i będzie się telepać.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Feb 2015
    Miasto
    New York
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    Tego akurat nie wiedziałem, że stabilizacja przestaje działać. Tak czy inaczej kolejny argument żeby wyłączać zasilanie przy zmianie obiektywu. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedzi i pozdrawiam.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Adapter Canon EF-EOS R i zmiana obiektywów

    nowe RFy nie parkują.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •