Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Mysz do pracy w LR

Mieszany widok

  1. #1
    Początki nałogu
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    297

    Domyślnie Mysz do pracy w LR

    Cześć ! Czego używacie do pracy w LR ? Szukam wygodnej myszy do obróbki w LR, głównie krajobrazy. a może tani tablet się sprawdzi ? obecnie mam logitech m330 i jest dla mnie za mała, a dłoń mam raczej średniej wielkości, jest bardzo niewygodna. Możecie coś polecić ?
    R + C 50 1.8 STM + C 17-40 + C 70-200 f/4 + CDN.
    https://www.facebook.com/dawidzawilafotografia

  2. #2

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Aktualnie na dwóch stanowiskach mam Logitechy G102, bo tanie, o dobrej ergonomii, precyzyjne z regulowaną rozdzielczością i na kablu!

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Mysz pod krajobrazy, interesujące... Wpisałem w google, ale będzie ciężko z wyborem...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #4

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Roccat tyon.
    21 Przycisków (za sprawą easy shift) w tym też analogowa dżwignia.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Logitech MX Vertical lub Microsoft Sculpt Ergonomic Mouse

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Corsair Harpoon

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 327

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Jak 21 przycisków, to na każdy można przypisać coś innego z krajobrazu: góry, drzewa, jezioro, domek w lesie...
    A tak bardziej poważnie, to ostatnio wybrałem klawiaturę i mysz tzw. gamingowe, konkretnie marki Redragon - znacznie bardziej solidne niż wszelkie logitechy i inne podobne. Chociaż mysz ma tylko 6 przycisków i kółko...
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Jak 21 przycisków, to na każdy można przypisać coś innego z krajobrazu: góry, drzewa, jezioro, domek w lesie...
    A tak bardziej poważnie, to ostatnio wybrałem klawiaturę i mysz tzw. gamingowe, konkretnie marki Redragon - znacznie bardziej solidne niż wszelkie logitechy i inne podobne. Chociaż mysz ma tylko 6 przycisków i kółko...
    mysz gamingowa to dobry trop
    ja przez parę lat uzywałem czegoś takiego (już nieprodukowane) co sie nazywa RAT 7 - genialne rozwiązanie jak sie ma spore ręce - miałem trzy sztuki i znajomego z lutownicą co potrafił przelutować styczniki - bo jakiś idiota (geniusz ekonomii stosowanej) do drogiej gamingowej myszy zastosował najtańsze styczniki - takie po 5 centów sztuka zamiast takich po 20 centów sztuka i firma padła (geniusz ekonomii nie oszacował przeciętnej ilości znajomych z lutownicą i to pewnie było główną przyczyną padu firmy ) - teraz dodatkowo używam logitech g502 ale wolałbym gdyby była trochę szersza lub konfigurowalna na szerokość.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 15-03-2021 o 09:22

  9. #9
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 667

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Cytat Zamieszczone przez mirror Zobacz posta
    mysz gamingowa to dobry trop
    ja przez parę lat uzywałem czegoś takiego (już nieprodukowane) co sie nazywa RAT 7 - genialne rozwiązanie jak sie ma spore ręce - miałem trzy sztuki i znajomego z lutownicą co potrafił przelutować styczniki - bo jakiś idiota (geniusz ekonomii stosowanej) do drogiej gamingowej myszy zastosował najtańsze styczniki - takie po 5 centów sztuka zamiast takich po 20 centów sztuka i firma padła (geniusz ekonomii nie oszacował przeciętnej ilości znajomych z lutownicą i to pewnie było główną przyczyną padu firmy ) - teraz dodatkowo używam logitech g502 ale wolałbym gdyby była trochę szersza lub konfigurowalna na szerokość.
    Zaintrygowała mnie ta nazwa i w ogóle jestem w szoku, że takie myszy istnieją, a firma chyba się reaktywowała:
    https://allegro.pl/oferta/myszka-bez...IaAqSsEALw_wcB

    https://en.wikipedia.org/wiki/Mad_Catz

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 324

    Domyślnie Odp: Mysz do pracy w LR

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Zaintrygowała mnie ta nazwa i w ogóle jestem w szoku, że takie myszy istnieją, a firma chyba się reaktywowała:
    https://allegro.pl/oferta/myszka-bez...IaAqSsEALw_wcB

    https://en.wikipedia.org/wiki/Mad_Catz
    o dzieki wielkie za linka pewnie sobie kupię następną (jak na razie mam dwie takie działające), mam nadzieję że tym razem nie będą robić debilnych oszczędności (da się sprawdzić na szczęście bo rozkręcenie takiej myszy nie przedstawia problemu).
    dla mnie istotny (po wielu latach pracy przy komputerze) jest szeroki (i regulowany) uchwyt tej myszy - można odciągnąć kciuk na sporą odległość - i byłem gotów za to zapłacić, gamingowość nie jest dla mnie niezbędna ale zwykle zapewnia znacznie większą kulturę pracy i powinna wiązać się z większą wytrzymałością (np. rat 7 ma metalowy oplot kabla) ale jeśli mamy pecha to trafimy na geniusza biznesu i najtańsze styczniki lub wyżyłowany laser czyli wszystkie nakłady idą na marketing a nie na produkt - taka nowa ekonomia.
    co do szoku to do dzisiaj pamiętam mojego pierwszego logitecha - piękne czasy logitech dawał dożywotnią gwarancję na urządzenie i jednocześnie czasy słusznie minione - w przeliczeniu na miesięczną pensję był znacznie droższy niż ten rat z linka.
    Ostatnio edytowane przez mirror ; 27-03-2021 o 18:11

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •