Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Canon EOS D90 + 18-135mm IS USM Nano
    Wiek
    53
    Posty
    9

    Domyślnie Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Najtaniej skusiłbym na Tamrona ale jak kto woli, tani teleobiektyw bez stabilizacji ale za to jest makro. Według opinii klienci są zadowoleni.

    https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...ld-macro-canon

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Darkowal Zobacz posta
    Najtaniej skusiłbym na Tamrona ale jak kto woli, tani teleobiektyw bez stabilizacji ale za to jest makro. Według opinii klienci są zadowoleni.

    https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...ld-macro-canon
    zwykle każdy klient kupujący takie wynalazki jest bardzo zadowolony to taki syndrom kupującego - kupiłem to musi być dobre bo przecież nie mogłem się mylić wybierając ten produkt.

    posiadasz ten obiektyw? robisz nim zdjęcia? że go polecasz? jesteś pewien że to obiektyw a nie wyrób obiektywopodobny?

    i jeszcze zdanie ogólne bez związku z tym konkretnym postem - tele bez stabilizacji dla osoby nie wiedzącej co kupić jest pomyłką.

  3. #13
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Darkowal Zobacz posta
    Najtaniej skusiłbym na Tamrona ale jak kto woli, tani teleobiektyw bez stabilizacji ale za to jest makro. Według opinii klienci są zadowoleni.

    https://www.mediaexpert.pl/foto-i-ka...ld-macro-canon
    Dzięki ale tego modelu nie biorę pod uwagę. Generalnie to nie jest tak że nie wiem co kupić bo trochę fotografuję i reprezentuję już jakiś poziom i dlatego często moim wyznacznikiem wyboru obiektywu jest to jaki daje obrazek. Czyli pierwsza kwestia to obejrzenie wszelkiego rodzaju sampli np na Flickr lub innych tego typu galeriach. Zadając pytanie bardziej kieruje je do uzytkowników którzy posiadają dany obiektyw i wiedzą jakie mogą być z nimi problemy nie tylko natury optycznej.
    Na chwilę obecną rozważam też tego Canona 55-250 STM (Naprawdę fajne ostre sample oglądałem i jestem zaskoczony jakością) z tym że nie wiem czy nie za mało będzie to 250. Jednak 300 to jet trochę różnica a chciałbym okazjonalnie ustrzelić jakieś ptaszydło. Są jeszcze obiektywy sigmy APO 120-400 i 135-400. Trochę bym musiał dołożyć ale może warto??

  4. #14

    Domyślnie Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    To jak jednak chcesz trochę dołożyć to faktycznie lepiej zrobisz. Mogę Ci podsunąć Canon 70-300 IS II USM Nano. Też nie jest specjalnie drogi ale już zupełnie co innego niż te o których wspomniałeś na początku. Mam go i wiem, że jest dobry. Tych Sigm nie miałem i się nie wypowiem.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Galipette Zobacz posta
    Są jeszcze obiektywy sigmy APO 120-400 i 135-400. Trochę bym musiał dołożyć ale może warto??
    @Galipette

    Te ww. Sigmy z 2008 roku do Canona to sobie odpuść, plastik fantastik z możliwością pracy wyłącznie otwartej przysłonie (takie ryzyko i dlatego są sprzedawane za bezcen). Sigmy to dopiero od Artów można brać.

    Zależy Ci na jakości i nie wierzę, że nie uda się przez kilka m-cy (a nawet rok i dłużej) dozbierać do Canona EF 70-200 F/4 L USM, które chodzą po 1k - 1,5k zł https://www.olx.pl/elektronika/fotog...at_price%3Aasc + TC x 1,4 (np. viltroxa bo tańszy) do tego (da 280 mm na FF). Długo używałem taki zestaw.

    BTW - nie potrafię zrozumieć dlaczego mając takie szkło w systemie , jak tani i b.dobry EF 70-200 F/4 L USM + TC (który przeżyje kilka następnych korpusów) szuka się różnych byle jakich plastikowych , ciemnych zamienników spoza systemu.

    Miałem kiedyś Cosinę vel Soligor 100-400 f/4.5-6.7 do Canona i zdjęcia z niego nie różniły się od tych, które wykonałbym przez słoik po ogórkach. Jeśli taka jakość Cię zadowala, to bierz cokolwiek
    Ostatnio edytowane przez candar ; 10-03-2021 o 21:39
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  6. #16
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    60
    Posty
    225

    Domyślnie Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Popatrz może za Canonem 55-250mm
    Mam, bardzo jestem zadowolony
    UItra jasny to on nie jest (rzucający na kolana bokeh, te sprawy) - ZALEŻY w jakie klimaty zdjęć się wybierasz.
    Dostatecznie szybki do wodnych ptaków.
    imigrant z kierunku N,
    70D, 10-18, 40/2.8, EFS24/2.8, 55-250 mkII, 18-55/4-5.6, S30/1.4A, T100/2.8, trochę na literkę N, w góry z m4/3

  7. #17

    Dołączył
    Jul 2020
    Miasto
    niewielkie
    Posty
    5

    Domyślnie Odp: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Tamrona 70-300 VC Di USD używałem z C60D i byłem z niego mega zadowolony. Robiłem nim głownie samoloty ( w locie i statykę, a nawet Air Nav) i ptactwo. Stabilizacja zamrażała, kolory super, no po prostu nie było się do czego przyczepić. Prawie płakałem, jak sprzedawałem po zmianie systemu. Po jakimś czasie przeprosiłem się z Canonem (800D) i chciałem dokupić do niego jakieś tele, ale ponieważ Tamrona już miałem, wykombinowałem, że spróbuję Canona 70-300 Is USM v.i. Udało mi się niedrogo kupić to szkło, lecz po kilku wyprawach na lotnisko i w plener stwierdziłem, że trzeba będzie się rozstać...Dużo nieostrych ujęć, wolny AF, mydło na 300mm - to dyskwalifikowało ten obiektyw w moich oczach. Może akurat ten egzemplarz tak miał, ale cóż, mój pech...W tej sytuacji pozostawało mi jedynie 70-300 Is USM v.ii I to było to! Bardzo szybki AF, dobra stabilizacja i wierne odzwierciedlenie kolorów; na prawdę wart polecenia (i czasu poświęconego na zwiększenie budżetu ) Wszystkie obiektywy kupowałem jako używane. Więc może taka opcja?

  8. #18
    Coś już napisał Awatar Galipette
    Dołączył
    Apr 2019
    Miasto
    Płock
    Posty
    84

    Domyślnie Re: Tamron 70-300 VC USD czy Canon 70-300 IS USM a może coś innego??

    Dzieki wszystkim za opinie. od tygodnia testuję tamrona 70-300 VC USD i powiem że jestem mega zadowolony. Zwłaszcza że za taką kwotę za jaką go się udąło kupić to naprawdę nie ma w tym momencie żadnych minusów. Z czasme jak zakupię lepszą puszkę to i pomyślę nad lepszym szkłem. Poki co jest super. Dzięki jeszcze raz za opinie.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •