Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Czy opłaca się kupić canona?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2020
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie Czy opłaca się kupić canona?

    Hej!
    Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    jeśli pytasz, to znaczy, że warto. Kup i rób zdjęcia. Puszkę i tak prędzej czy później wymienisz na inną.

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Potrzebujesz body klasy 800D (ewentualnie 200D).
    Dobra matryca, bardzo dobry AF.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Hej!
    Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Przyznam, że nie rozumiem takich postów. Autor uważa Canona za badziewie a jednocześnie pyta się czy go kupić. To wygląda na jakieś skłonności masochistyczne.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Przyznam, że nie rozumiem takich postów. Autor uważa Canona za badziewie a jednocześnie pyta się czy go kupić. To wygląda na jakieś skłonności masochistyczne.
    Wymienione przez autora wątku puszki są rzeczywiście skromne.
    W przypadku 800D natomiast Canon się postarał i zaoferował porządne body chociaż też "trzycyfrowe".
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Czy opłaca się kupić canona?

    Budżet na aparat 1.000 zł ?

    Aparat fotograficzny, a tym bardziej lustrzanka sama z siebie zdjęć nie zrobi. Potrzebna jest do tego jeszcze dobra optyka, czyli obiektywy i w miarę sprawny fotograf potrafiący ogarnąć całą resztę po naciśnięciu sputu migawki. Przy budżecie 1k zł proponuję zostać przy smartfonach z dobra optyką, które "zrobią" od razu foty z większą rozpiętością tonalną niż ww. Canony z półki entry - level.

    Jeśli już kupować to radzę iść w ML, czyli np. M6 za 1.100 zł https://www.interfoto.eu/?page=subpr...=697510&id=277 + Canon 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM EF-M https://www.interfoto.eu/?page=subpr...=519584&id=255





    Rób jak uważasz Ale warto się zastanowić nad tym, co piszą koledzy powyżej.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-03-2021 o 12:52
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    ja bym kupił Nikona
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    ja bym kupił Nikona
    ja też nawet kupiłem ale jemu podobają się bardziej Canony tak więc...
    jego zdaniem canon bardziej przyszłościowy, korpusy skropione łzami jednorożca w blasku księżyca (to wyjaśnienie cen serii R i szkieł do nich), te sprawy...
    Ostatnio edytowane przez candar ; 05-03-2021 o 14:40
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    ale jemu podobają się bardziej Canony tak więc...
    jego zdaniem canon bardziej przyszłościowy, korpusy skropione łzami jednorożca w blasku księżyca (to wyjaśnienie cen serii R i szkieł do nich), te sprawy...
    Wykapałeś już resztki z zębów jadowych na dziś czy jeszcze masz jakiś zapas?
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Czy opłaca się kupić canona?

    Cytat Zamieszczone przez Adriano95 Zobacz posta
    Hej!
    Mam pytanie czy opłaca się kupić coś canona typu 600d 650d 700d 2000d 1300d ? Poszukuje nie dużej lustrzanki raczej będzie to entry level dla amatora, szukam jakiegoś używanego sprzętu samego body do 1000zl. Warto zainteresować tymi korpusami czy lepiej pójść w Nikona d5200+, jak czytam to korpusy Nikona są lepsze jeśli chodzi o jakość zdjęć, szerszy zakres tonalny, większa matryca, zywsze kolory. Interesują mnie tylko zdjęcia bez wideo. Zawsze mi się podobał canon ale jak czytam o tych 9 pkt AF i gorszej jakości zdjęć to myślę o kupieniu Nikona chociaż osobiście wolałbym system Canona bardziej przyszłościowy co uważacie, bedzie to odczuwalne bo jak patrzyłem na zdjęcia to jakieś tam różnice niby są.

    Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
    Z takim budżetem nie będzie różnicy czy wybierzesz Canona czy Nikona. Skup się nad tym co chcesz fotografować, wybierz szkło i zobacz co zostanie na body.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •