Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

  1. #1

    Domyślnie Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Myślę, że to będzie bardzo fajny plecak

    https://www.kickstarter.com/projects...%20top%20shelf

    I interesuje mnie taka głowica do statywu w wersji astro

    https://www.kickstarter.com/projects...SAAEgJxuvD_BwE
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    będzie fajny ten plecak, o ile ten piprztyk (instant access button ) do otwierania tylnej części nie będzie się sam otwierał, powodując spektakularne wysypanie sprzętu na ziemię

  3. #3

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    To byłby niezły przypał i kosztowny. Myślę, że wiedzą jakiej wartości sprzęt będzie noszony w plecaku i wiedzą, czym grozi niedopracowanie.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Popatrzyłem na filmik jak to ma działać i w sumie w dobrym miejscu umieściłeś linka dla mnie ten dostęp w 1,1 sekundy na jakimś takim systemie opartym na przycisk jest właśnie gadżetem, co do dopracowania myśle, że gdyby producent był absolutnie pewny tego rozwiązania na klik nie montowały tradycyjnych zamków błyskawicznych prezentowanych jak na filmie „for extra safe”

    Co do praktyczność tego szybkiego dostępu do aparatu to dyskusyjna kwestia bo zależy od stylu pracy ze sprzętem, ja jak robię zdjęcia to aparat mam w pogotowiu na pasku, na szyi, w ręku, a nie w torbie/plecaku. Natomiast gdy zdjęć nie robię nie ma w planie to w torbie i zupełnie mi nie zależy żeby na wyścigi aparat z niej wyjmować.

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Ten plecak sam w sobie waży 1,9 kg Ja używam kabury Lowepro TopLoader 75AW, w której mam body z obiektywem 100-400 mm, a do niej mam przytroczoną torbę na obiektyw Camrock, w której mam C M2 lub C M5 z innym obiektywem, przykryte tylko klapami i niezapinane, ewentualnie zapięta jest klamra przy Lowepro i lekko zasunięty zamek przy Camrocku. Dwa aparaty gotowe do akcji z natychmiastowym dostępem. Wymiana obiektywu w terenie to zawracanie głowy; jak masz czas na wymianę obiektywu, to i plecak zdejmiesz. W kieszeniach przy Lowepro zmieszczę jeszcze ze dwa obiektywy do M, a przerobienie jej na plecak też nie stanowi problemu, bo wystarczy mieć drugi pasek z karabińczykami. Futerał na obiektyw Camrock, pomimo swego dość kiepskiego wykonania, jest obszerniejszy od analogicznego futerału Lowepro, i da radę w niego zmieścić np. C 550D + 55-250 STM
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Część pomysłów tam jest naprawdę kreatywnych

    https://www.optyczne.pl/16058-nowo%C...szustwem_.html

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    używam kabury Lowepro TopLoader 75AW
    nie masz obawy, że obiektyw włożony od góry, gdy cały ciężar szkła i body będzie się na nim opierał, się nie "rozklekocze"? Sam bym chciał coś poręcznego, ale jak widzę jakie luzy ma RF 24-105, to mam właśnie takie przemyślenia...

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Ciekawe gadżety foto na kickstarterze

    Cytat Zamieszczone przez jotka Zobacz posta
    nie masz obawy, że obiektyw włożony od góry, gdy cały ciężar szkła i body będzie się na nim opierał, się nie "rozklekocze"? Sam bym chciał coś poręcznego, ale jak widzę jakie luzy ma RF 24-105, to mam właśnie takie przemyślenia...
    Do takiego właśnie noszenia sprzętu zostały przewidziane kabury, i zresztą większość wszelkich toreb i plecaków. Kiedy sprzęt opiera się na przednim członie obiektywu, to on nie ma tendencji od podskakiwania w poprzek osi, co jest chyba gorszym wariantem, niż podskakiwanie wzdłuż osi, bo może prowadzić do luzów poprzecznych i rozjustowania układu optycznego. Ja to nie tylko tak noszę, ale nawet wożę w przednim koszu rowerowym po wszelkich wertepach, i nie zauważyłem, aby mi się jakiś obiektyw rozklekotał.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •