Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Szukam czegoś bardziej szerszego niż 18 mm. gdyż CZASAMI brakuje mi. Odrzuciłem obiektyw bo to kolejny klamor w mojej kolekcji. Converter mi w zupełności powinien wystarczyć bo nie zajmuje dużo miejsca i potrzebny mi będzie raz na jakiś czas gdy jakiś budynek nie zmieszczę w kadrze. Polecono mi Canon WD58 (0,8x)ale praktycznie nie do znalezienia wśród używek (bo raczej chcę używkę) są natomiast 0.7 które PODOBNO są gorsze od 0,8. 0,7 podobno mają sporą dyfrakcję w porównaniu do 0,8. Podkreślam, że to opinia zasłyszana więc proszę mnie to nie zgilować. Pisze aby się utwierdzić w tym przekonaniu albo wręcz odwrotnie, zmienić zdanie, chyba że jeszcze coś innego jest godne polecenia za rozsądne pieniądze tzn 3-4 stówki.
    Ostatnio edytowane przez jamto ; 26-02-2021 o 18:12

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Żaden. To substytut, zabawka której szybko przestaniesz używać jak Cię zaczną wkurzać efekty - przede wszystkim zniekształcenia i jakość w rogach.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Żaden. To substytut, zabawka której szybko przestaniesz używać jak Cię zaczną wkurzać efekty - przede wszystkim zniekształcenia i jakość w rogach.
    To samo zdanie masz o obiektywach ultra szerokokątnych?

  4. #4
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    To samo zdanie masz o obiektywach ultra szerokokątnych?
    Nie .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 284

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Wkręcanie i wykręcanie konwertera może się okazać tak upierdliwe, że go znienawidzisz, i przestaniesz używać, więc lepiej nie trać na niego pieniędzy, i kup obiektyw.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Miałem kiedyś coś takiego, dostałem razem z aparatem jak kupowałem. Założyłem dwa razy, raz z ciekawości zaraz po zakupie i później kiedyś potrzebowałem szerzej. To był koniec jego żywota. Leżał gdzieś schowany i w końcu sprzedałem za parę euro. Odradzający Ci koledzy naprawdę wiedzą co mówią.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Converter szerokokątny, jaki polecacie?

    Samyang 14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •