Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Starsze obiektywy Canona z R5/R6

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2017
    Miasto
    Koszalin
    Posty
    12

    Domyślnie Starsze obiektywy Canona z R5/R6

    Witam,
    Nadszedł u mnie czas na przesiadkę z 5DIII na bezlustro, konkretnie na R6.
    Canon ma swoje szkła z bagnetem RF, ale cena …. RF 24-70mm F2.8 L IS USM - za 11k, trochę dużo
    Od Sigmy i Tamrona w najbliższej przyszłości chyba nic się nie dostaniemy. Dla tego pozostają posiadane szkiełka typu EF.
    I pytanie: czy R6 przez adapter Canona (na tą chwilę nieosiągalny) lub Viltrox-a EF-R2, będzie działał, bez problemu z obiektywem Canon EF 24-70 mm f/2.8L USM (nie II tylko wcześniejszy).
    Co do Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM, podobno działa, a EF 24-70 mm f/2.8L USM ?
    Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma przetestowaną taką kombinację.
    Czy jest jakaś lista szkiełek Canona pracujących bez problemu z R5, R6 ?
    A może nie ma R-kach problemu ze wszystkimi EF-kami ?
    Pozdr.

  2. #2
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2009
    Miasto
    Radom
    Wiek
    65
    Posty
    227

    Domyślnie Odp: Starcze obiektywy Canona z R5/R6

    nie zauważyłem problemów dla R6 i EF24-70/2.8 I, oraz 70-200/2.8IS II
    adapter Viltrox
    innych obiektywów jeszcze nie podpinałem

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Starcze obiektywy Canona z R5/R6

    Nawiązując do tematu: próbował ktoś może wykorzystać z "eRkami" jakieś starsze szkło, które miało problemy z kompatybilnością (np starsze Sigmy, które nie domykały prztysłon)?
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  4. #4
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Starsze obiektywy Canona z R5/R6

    Cytat Zamieszczone przez Rick-Foto Zobacz posta
    Witam,
    Nadszedł u mnie czas na przesiadkę z 5DIII na bezlustro, konkretnie na R6.
    Canon ma swoje szkła z bagnetem RF, ale cena …. RF 24-70mm F2.8 L IS USM - za 11k, trochę dużo
    Od Sigmy i Tamrona w najbliższej przyszłości chyba nic się nie dostaniemy. Dla tego pozostają posiadane szkiełka typu EF.
    I pytanie: czy R6 przez adapter Canona (na tą chwilę nieosiągalny) lub Viltrox-a EF-R2, będzie działał, bez problemu z obiektywem Canon EF 24-70 mm f/2.8L USM (nie II tylko wcześniejszy).
    Co do Canon EF 24-70 mm f/2.8L II USM, podobno działa, a EF 24-70 mm f/2.8L USM ?
    Czy ktoś z koleżanek i kolegów ma przetestowaną taką kombinację.
    Czy jest jakaś lista szkiełek Canona pracujących bez problemu z R5, R6 ?
    A może nie ma R-kach problemu ze wszystkimi EF-kami ?
    Pozdr.
    Na próbę podpinałem dzięki uprzejmości kolegi do R:
    EF 24-105 Mark I
    EF 50 1.4
    EF 35 1.4 L Mark I
    EF 85 1.8

    Przez oryginalny adapter Canona i wszystko działało od ręki, podpinam do adaptera podpinam do body i robię zdjęcia.

    Dodatkowo używam często EF 70-200 4L bez IS również bez żadnych problemów

    Myśle, że można ostrożnie założyć, że wszystkie oryginalne obiektywy ze stajni Canona z bagnetem EF będą obsługiwane bezproblemowo pod warunkiem, że są sprawne niezależnie od ich wieku.

    Z obiektywami firm trzecich takich gwarancji nikt nie daje ale raczej nie ma też na forach paniki, że z R nie działają żadne dobre szkła EF firm trzecich. Ale tu wstrzymam się od własnej opinii bo nie było jej jak sobie wyrobić, nie próbowałem dotychczas podpinać Sigm czy Tamronów.

    Jeśli chodzi o stare Sigmy to kolega sprawdzał 135-400 przez adapter i działa
    Ostatnio edytowane przez robcio ; 15-07-2021 o 08:33

  5. #5

    Domyślnie Odp: Starsze obiektywy Canona z R5/R6

    Chciałem mieć Sigmę ART 24-70 F2.8, ale zamieniłem ją na Canona 24-70 USM II.
    Canon oferuje lepszą jakość/ostrość poza środkiem, lepszy AF z servo, a stabilizacja w R6 mi nie jest potrzebna. Do RF 24-70 dojrzewam, ale chyba szybciej zobaczę 28-70F2 w swoim plecaku.
    Canon R6 pokonał Sony A9II, ale dostał baty od OM-1, które po krótkim panowaniu zostało zdetronizowane przez A1
    Just Impress Me by TPS

  6. #6
    Bywalec Awatar Marek Kowal
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    58
    Posty
    164

    Domyślnie Odp: Starsze obiektywy Canona z R5/R6

    EF 100-400 II z R-ką: AF servo poprawny, trochę mniej pewny i celny niż z 1DX czy 1D mkIV, mam ustawioną czułość śledzenia na wartość najniższą, zauważyłem, że przy zdjęciach z ręki można sobie darować ustawienie "one shot" przy zdjęciach pojedynczych, na servo pracuje bezproblemowo, a nawet chyba szybciej niż przy potwierdzeniu ostrości.

    pozdr,MK.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •