Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: Jaka pralka...?

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Skoro forum foto to porozmawiajmy o pralce. Niedługo będę kupował i jestem zainteresowany pralko suszarką i wyczytałem gdzieś że jest taki system pompy ciepła w takich urzadzeniach. Znalazłem dwa modele jeden z Elektroluxa a drugi z AEG. Czy ktoś może miał do czynienia z takim wynalazkiem i powie czy warto i jak juz to którą firmę?
    Mam osobno suszarkę i pralkę, zanim kupiłem swoje parę razy użyłem pralko-suszarki sąsiada - wszystko Bosch. Jeśli masz zamiar suszyć "do prasowania" to pralko-suszarka daje radę, jeśli "suche na wiór" to już znacznie gorzej. Pralko-suszarka wg. kwitów zużywa więcej prądu i używa wody do suszenia, wg instrukcji potrzebuje więcej miejsca do ustawienia - większa odległość od ściany, suszarkę można postawić na pralce, tak zrobiłem i to dobre rozwiązanie przy małej dostępnej powierzchni. Zaletą pralko-suszarki jest, że wstawiasz pranie i wyjmujesz suche (np. po nocy), do suszarki pranie trzeba przełożyć, za to zaletą osobnej suszarki jest większa przepustowość. Jak wraca cała rodzina z wakacji (albo przez dłuższy czas nie robiłeś prania), to działam na dwa urządzenia: suszarka suszy, a pralka pierze kolejne. Góra prania znika dzięki temu bardzo szybko. Poza tym pralko-suszarka którą ma mój sąsiad ma mniejszą pojemność jeśli chodzi o suszenie niż pranie tzn. przynajmniej teoretycznie jeśli chcesz wysuszyć, to nie możesz ładować pralki na full.

    --- Kolejny post ---

    A nie skojarzyłem, że pytasz o pralko-suszarkę z pompą ciepła, tamta była "klasyczna". W każdym razie ostatnia zaleta - wkładasz wieczorem pranie wyjmujesz rano suche i zaleta dwóch osobnych urządzeń - jedno pierze drugie w tym samym czasie suszy pozostaje w mocy nie zależnie od technologi.
    Ostatnio edytowane przez michalab ; 28-04-2021 o 11:32

  2. #32
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Mohinder Zobacz posta
    Skoro forum foto to porozmawiajmy o pralce. Niedługo będę kupował i jestem zainteresowany pralko suszarką i wyczytałem gdzieś że jest taki system pompy ciepła w takich urzadzeniach. Znalazłem dwa modele jeden z Elektroluxa a drugi z AEG. Czy ktoś może miał do czynienia z takim wynalazkiem i powie czy warto i jak juz to którą firmę?
    Jak masz miejsce to kup dwa osobne urządzenia. Raz że oba lepiej spełniają swoją rolę, dwa że mają specjalnie przystosowane bębny więc dużo mniej niszczą ubrania.

    Co do suszarki z pompą - bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że się nie ma zwierzątek i kilogramów sierści na ubraniach która jak zatka wymiennik to jest po herbacie ...
    Co do electroluxa i AEG to ta sama firma.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co do suszarki z pompą - bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem, że się nie ma zwierzątek i kilogramów sierści na ubraniach która jak zatka wymiennik to jest po herbacie ...
    Ja mam suszarkę z pompą i od niedawana sierść na ubraniach. Chyba zacznę się martwić. Ale czym sierść różni od kłaczków które wychodzą z ubrań przy suszeniu i które w większości (ale nie 100%) wychodzą w suszeniu?

  4. #34

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Dzięki za odpowiedzi. Sierści nie mam w domu pomimo futrzaka, ma włosy bo to York. Głównie właśnie chodzi o to aby włożyć wieczorem i mieć suche rano bez czekania aby przełozyć. Poborem wody się nieprzejmuję bo w Irlanidi woda jest darmowa. Pompaciepłamnieinteresuje bo słyszałem, że ma wpływ na znacznie mniejszy pobór prądu.
    Kolekcjoner, napisałeś że to sama firma ale jednak programy w obu branych pod uwagę modelach są i inny jest również panel sterowania. AEG jest dodatkowo droższa.
    Interesują mnie takie Electrolux EW9W161B, AEG L9WBC61B
    Ostatnio edytowane przez Mohinder ; 29-04-2021 o 22:39
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  5. #35
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Po prostu AEG jest wyżej pozycjonowany, droższe i średnie modele sprzedawane pod marką AEG, średnie i tańsze pod Electrolux, a tańsze i jeszcze tańsze Zanussi.
    Ale pompa pewnie w obu tych modelach taka sama, a różnią się programami, wyglądem i marką, aby można je było inaczej wycenić.

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 256

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Wszystko jest takie samo w popularnych markach. W fabryce, tzw. OEMie, produkuje się na sąsiednich liniach pralki/lodówki/zmywarki różnych marek: różnią się mało istotnymi szczegółami, jak pisze kolega wyżej. Zresztą pracowałem kiedyś w OEMie elektronicznym i wiem jak to wygląda.
    Taki przykład.
    Ostatnio naprawiałem zawór elektromagnetyczny na wlocie wody do zmywarki - ten na początku węża zimnej wody. Zmywarka Bosch. Wszystkie węże z zaworem są takie same niezależnie od marki, przynajmniej na stronach gdzie można kupić części zamienne.
    Nie jestem serwisantem sprzętu AGD, ale znam się na tym z racji wykształcenia i zawodu.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  7. #37
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Ja mam suszarkę z pompą i od niedawana sierść na ubraniach. Chyba zacznę się martwić. Ale czym sierść różni od kłaczków które wychodzą z ubrań przy suszeniu i które w większości (ale nie 100%) wychodzą w suszeniu?
    Chodzi po prostu o ilość. Mój znajomy tak sobie załatwił suszarkę.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Po prostu AEG jest wyżej pozycjonowany, droższe i średnie modele sprzedawane pod marką AEG, średnie i tańsze pod Electrolux, a tańsze i jeszcze tańsze Zanussi.
    Z tego co pamiętam to pod marką Zanussi już pralek nie robią.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Wszystko jest takie samo w popularnych markach.
    Nie, nie wszystko.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Chodzi po prostu o ilość.
    O to dobrze, mój zwierz na szczęście nie produkuje jakiś ogromnych ilości sierści. W filtrze kłaczków sierść to bardzo niewielki procent.

  9. #39

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Elektroluxa nie kupuje się na 10 lat
    Mój ma 16 lat i zbliża się do pełnoletności
    oby służył jeszcze kolejne 16 lat ;p

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •