Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Jaka pralka...?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 249

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    P.S. jak ktoś nie wie, to z bębna pralki, która padnie, można zrobić bardzo ciekawy grill. Naprawdę.
    Jak się jeszcze ma stare krzesło, to w ogóle szał.



    O ile dobrze pamiętam, to jest to grill marki ŁYRPUL. Specjalenie przed chwilą, na spacerze z psem robiłem, żeby dołożyć się do najlepszego wątku w tym miesiącu. Doceńcie, bo miałem założony obiektyw 400 mm i jest to panorama pionowa z 5 zdjęć, bo nie chciało mi się iść po inny.

    Co do markowych, to zależy co przez to rozumiemy. Na przykład lodówka i zmywarka wirlpool to były dwie tragedie, teraz mamy zmywarkę boscha już parę lat i wydaje się, że jest OK.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #22
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czemu? chodzi, że coś się lęgnie? Ja regularnie używam programu 90 stopni, więc to pewnie skutecznie większość tego co się lęgnie zabija.
    Dokładnie tak. Rozebrałem kilka pralek i to co można znaleźć pod kołnierzem i krzyżakiem przeraża. Później ludzie się dziwią że są alergie i choroby.

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Opowieści o tym, ile lat dana pralka chodzi, są trochę od czapy - to jest dokładnie to, co w badaniach naukowych określa się jako "dowody anegdotyczne" ;-)

    Ja w 2002 r., po przeprowadzce, kupiłem zwykłą, polską Amicę, jeden z prostszych modeli - tylko dlatego, że była akurat na promocji. Chodziła 14 lat bez jednej awarii - i w zasadzie dalej jest sprawna, tyle, że pierze na zimno (nie grzeje, a naprawa już się po prostu nie opłaca).
    Dlaczego? Części do Amici są tanie, pralki proste i rozbieralne.

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    A kupując nową pralkę brałem pod uwagę nie tylko opinie w sieci, ale też dane nt. zużycia wody i energii. W efekcie kupiłem Boscha o ponad 200 droższego od tego, co początkowo chciałem kupić, bo obliczyłem, że zużycie jest o tyle mniejsze, że zwróci mi się w rok (troje dzieci w domu…).
    Ktoś ostatnio liczył że przy przeciętnym użytkowaniu te całe różnice to jest kilkanaście złotych rocznie więc generalnie te analizy energoszczędności można sobie odpuścić.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Natomiast co do Canonów, które mam/miałem to kiedyś padł mi AF w C 50/1.4, ale był kupiony jako używany i nie wiem ile w sumie miał. Sprzedałem jako szkło manualne
    To już prawie wiral Tez miałem EF 50 1.4 i oddałem gratis z 5D III

    Generalnie w EF 50 f/1.4 są w środku aluminiowe prowadnice AF, które od samego patrzenia na obiektyw się wyginają. Nawet stałe odwrotne zakładanie osłony p/słonecznej , aby chronić pierścień ostrości niewiele daje. Ja tak robiłem ,ale tjak padł AF (prowadnice), nie chciałem naprawiać bo po co Tak więc można by rzec , że to szkło to jednorazówka z krótkim terminem przydatności do użycia.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 25-02-2021 o 14:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #24
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dlaczego? Części do Amici są tanie, pralki proste i rozbieralne.
    Cóż, majster który ją miał naprawiać (a majster jest sprawdzony, solidny, uczciwy i nigdy mnie nie naciągnął) powiedział, co dokładnie trzeba by wymienić i ile by to kosztowało. "Co" nie pomnę, bom humanista, ale koszty (z robocizną) oscylowały w okolicach 700 zł, więc zważywszy, że pralka miała 14 lat, a nową kupiłem za trochę ponad 1200…


    Ktoś ostatnio liczył że przy przeciętnym użytkowaniu te całe różnice to jest kilkanaście złotych rocznie więc generalnie te analizy energoszczędności można sobie odpuścić.
    Cóż, to było 5 lat temu i dość dokładnie sobie to policzyłem, biorąc pod uwagę (deklarowane przez producentów) zużycie prądu i wody, ceny tych mediów i częstość prania. I wyszło mi, że te 200 zł powinno mi się "zwrócić" w ciut ponad rok. Nie wiem, co to jest "przeciętne użytkowanie", może u nas użytkuje się pralkę ponadprzeciętnie: troje dzieci (już nastolatków), do tego pies i kot… ;-)
    Ostatnio edytowane przez janhalb ; 25-02-2021 o 14:25
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  5. #25
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    To już prawie wiral Tez miałem EF 50 1.4 i oddałem gratis z 5D III

    Generalnie w EF 50 f/1.4 są w środku aluminiowe prowadnice AF, które od samego patrzenia na obiektyw się wyginają. Nawet stałe odwrotne zakładanie osłony p/słonecznej , aby chronić pierścień ostrości niewiele daje. Ja tak robiłem ,ale tjak padł AF (prowadnice), nie chciałem naprawiać bo po co Tak więc można by rzec , że to szkło to jednorazówka z krótkim terminem przydatności do użycia.
    Miałem 2 C 50/1.4, z czego padł ten który kupiłem jako używany.
    Kupiony nowy służył bez problemów, ale w sumie zawsze pilnowałem by nie wkładać do plecaka przodem w dół.

  6. #26
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Cóż, majster który ją miał naprawiać (a majster jest sprawdzony, solidny, uczciwy i nigdy mnie nie naciągnął) powiedział, co dokładnie trzeba by wymienić i ile by to kosztowało. "Co" nie pomnę, bom humanista, ale koszty (z robocizną) oscylowały w okolicach 700 zł, więc zważywszy, że pralka miała 14 lat, a nową kupiłem za trochę ponad 1200…
    Wiadomo że wszystko ma swój czas. Przeciętnie to części do Amici są po kilkadziesiąt zeta ale mogło się nazbierać. Faktem jest też, że ja sam naprawiam swoje sprzęty więc nie mam pojęcia jakie mogą mieć stawki w serwisach.


    Cytat Zamieszczone przez janhalb Zobacz posta
    Cóż, to było 5 lat temu i dość dokładnie sobie to policzyłem, biorąc pod uwagę (deklarowane przez producentów) zużycie prądu i wody, ceny tych mediów i częstość prania. I wyszło mi, że te 200 zł powinno mi się "zwrócić" w ciut ponad rok. Nie wiem, co to jest "przeciętne użytkowanie", może u nas użytkuje się pralkę ponadprzeciętnie: troje dzieci (już nastolatków), do tego pies i kot… ;-)
    Wybacz ale to są jakieś abstrakcyjne wyliczenia, bo przeciętna pralka zamyka się kosztem utrzymania rocznym (woda +prąd) w granicach 250-300 zł, więc 200 zł to się zaoszczędzi jak się jej nie będzie używać .....

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Miałem 2 C 50/1.4, z czego padł ten który kupiłem jako używany.
    Kupiony nowy służył bez problemów, ale w sumie zawsze pilnowałem by nie wkładać do plecaka przodem w dół.
    Spadajcie stąd z tymi obiektywami ....
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-02-2021 o 18:41
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 282

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    jako szkło manualne

    P.S. jak ktoś nie wie, to z bębna pralki, która padnie, można zrobić bardzo ciekawy grill. Naprawdę.
    A z body zdechłego aparatu można zrobić popielniczkę
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Ktoś ostatnio liczył że przy przeciętnym użytkowaniu te całe różnice to jest kilkanaście złotych rocznie więc generalnie te analizy energoszczędności można sobie odpuścić.
    Poza tym, dane z tej etykiety, pochodzą z programu eko, który jest robiony tylko po to, aby tę normę uzyskać, natomiast może w ogóle nie prać. Jak się spojrzy na programy, których się realnie używa może wyjść że pralka A++++ zużywa więcej wody lub prądu niż A. W mojej pralce program eko to jakiś absurd, praktycznie zawsze wychodzi coś nie doprane.

  9. #29

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    używam polskiej firmy i jest super

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Skoro forum foto to porozmawiajmy o pralce. Niedługo będę kupował i jestem zainteresowany pralko suszarką i wyczytałem gdzieś że jest taki system pompy ciepła w takich urzadzeniach. Znalazłem dwa modele jeden z Elektroluxa a drugi z AEG. Czy ktoś może miał do czynienia z takim wynalazkiem i powie czy warto i jak juz to którą firmę?
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •