Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Jaka pralka...?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Panowie litości to forum fotograficzne, pralki na wyjazd nie zabiorę ;-)
    W minionym wieku Adam Słodowy pokazywał jak zrobić malutką pralkę z puszki po kawie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Dziękuję za wątek o pralkach - wykorzystam
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 245

    Domyślnie Re: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Wątek pralkowy całkiem wdzięczny Po dwóch dnia szukania gwarancji (BOSCH) okazało się, że pralka zdechła dwa tygodnie po upływie gwarancji.

    Wydaje mi się, że aparaty foto mają większą długowieczność. Obstawiam, że pod tym względem 5D Mark IV przeżyje 7D Mark II
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #14
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    polecam Elektrolux
    mam kolejna, 7 rok, poprzednia padła po 10
    Jest na pierwszym miejscu listy .

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    Obym w złą godzinę nie napisał: Bosh montowany w UK chodzi już 13 lat.
    No też bym kupił ale żona chce electroluxa - mogę mieć problem jak kupię co innego
    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Elektroluxa nie kupuje się na 10 lat
    Mój ma 16 lat i zbliża się do pełnoletności
    Podobno te obecne już do pełnoletności nie dorastają

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    No ale temat z pralką jest o wiele ciekawszy i wartosciowszy niż to od lat brzęczenie jaki aparat kupić.
    Dokładnie.
    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Dziękuję za wątek o pralkach - wykorzystam
    Dlatego /mimo dużej ilości roboty/ wydzieliłem do osobnego wątku.
    Cytat Zamieszczone przez candar Zobacz posta
    Wątek pralkowy całkiem wdzięczny Po dwóch dnia szukania gwarancji (BOSCH) okazało się, że pralka zdechła dwa tygodnie po upływie gwarancji.

    Wydaje mi się, że aparaty foto mają większą długowieczność. Obstawiam, że pod tym względem 5D Mark IV przeżyje 7D Mark II
    Obecne aparaty to też już nie to co stare. Nikon FM2 mojej znajomej wygląda jak nowy i działa jak nowy.
    A pralki - pralki się ze względów zdrowotnych nie powinno użytkować zbyt długo - współcześni producenci o nas dbają pod tym względem .
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 25-02-2021 o 01:26
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Podobno te obecne już do pełnoletności nie dorastają
    też tak sądzę, jako drugą też kupiłem Boscha, nawet z wyższej półki, ale po 3 latach już coś tam chrobocze i farba odpada.


    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    A pralki - pralki się ze względów zdrowotnych nie powinno użytkować zbyt długo
    Czemu? chodzi, że coś się lęgnie? Ja regularnie używam programu 90 stopni, więc to pewnie skutecznie większość tego co się lęgnie zabija.

  6. #16
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Re: Jaka pralka...?

    Ja dorzucam Siemensa, ponad 13 lat śmiga, wirowanie zawsze 1000 obr.

  7. #17
    Początki nałogu Awatar janhalb
    Dołączył
    Dec 2008
    Wiek
    53
    Posty
    300

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    Opowieści o tym, ile lat dana pralka chodzi, są trochę od czapy - to jest dokładnie to, co w badaniach naukowych określa się jako "dowody anegdotyczne" ;-)

    Ja w 2002 r., po przeprowadzce, kupiłem zwykłą, polską Amicę, jeden z prostszych modeli - tylko dlatego, że była akurat na promocji. Chodziła 14 lat bez jednej awarii - i w zasadzie dalej jest sprawna, tyle, że pierze na zimno (nie grzeje, a naprawa już się po prostu nie opłaca). Ale moi znajomi pół roku później kupili identyczną - i mieli z nią masę problemów, ciągle się psuła.

    Ja na przykład mam fatalne doświadczenia z marką Electrolux - miałem w życiu kilka sprzętów i każdy się psuł.

    A kupując nową pralkę brałem pod uwagę nie tylko opinie w sieci, ale też dane nt. zużycia wody i energii. W efekcie kupiłem Boscha o ponad 200 droższego od tego, co początkowo chciałem kupić, bo obliczyłem, że zużycie jest o tyle mniejsze, że zwróci mi się w rok (troje dzieci w domu…).
    Amator, po prostu amator*

    *Słownik Języka Polskiego PWN: AMATOR: 1. 'osoba, która zajmuje się czymś dla przyjemności' https://500px.com/janhalb

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 251

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    I tu się właśnie zgadzam z szanownym przedmówcą: w dużym zakresie marka nie ma wpływu na trwałość. Wypróbowaliśmy różne pralki (my, bo to głównie żona wybiera i kupuje taki sprzęt) i trwałość nijak nie wiąże się z nazwą. Nasz schemat wyboru to odpowiednie cechy (dla nas ważne jest na przykład możliwość programowania czasu pracy ze względu na układ taryfy za prąd) i w miarę dobre opinie. Mieliśmy elektroluxa, whirpoola, amicę i znowu teraz amicę - trwałość każdej to +- 10 lat.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Czemu? chodzi, że coś się lęgnie? Ja regularnie używam programu 90 stopni, więc to pewnie skutecznie większość tego co się lęgnie zabija.
    Lęgną się pieniądze w kieszeni, a producenci dbają żeby nie było ich za dużo. Bo nadmiar pieniędzy powoduje stres i rozterki inflacyjne.
    Ostatnio edytowane przez Leon007 ; 25-02-2021 o 10:06
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  9. #19
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 621

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    W swoim samodzielnym życiu (poza domem mamusi) mam aktualnie drugą pralkę, pierwsza Ariston padła po ponad 10 latach, aktualnie Bosch działa już ok. 5 lat. Mamusia miała kiedyś Franię (działa do dziś), jakieś Polary i Amici i też działały długo.
    Ogólnie odnoszę nieodparte wrażenie, że im nowszy sprzęt tym krócej działa; uwaga ta nie dotyczy tylko pralek
    Natomiast co do Canonów, które mam/miałem to kiedyś padł mi AF w C 50/1.4, ale był kupiony jako używany i nie wiem ile w sumie miał. Sprzedałem jako szkło manualne

    P.S. jak ktoś nie wie, to z bębna pralki, która padnie, można zrobić bardzo ciekawy grill. Naprawdę.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jaka pralka...?

    co do twierdzenia ze nowe rzeczy nie działają tak długo jak te produkowane kiedyś, to u mnie to się nie sprawdza
    praktycznie wszystkie markowe sprzęty u mnie działają latami
    psuja się natomiast wszelkie niemarkowe wynalazki
    tylko te Singielmalty szybko się kończą
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •