Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Czyli jak na razie nie koniecznie mamy wybór i jesteśmy poniekąd skazani na używanie w większości przypadków adapterów, poza kilkoma wyjątkami.
    Wybór jest zawsze, podobnie jak biadolenie, że się go nie ma. Gdybym miał czekać na to, że jakiś inny producent coś zrobi do mojego aparatu, lub nie - to mógłbym od razu się spakować i zbierać kapsle.

    ps
    Uprzedzając odpowiedź "pomocnych" i złośliwych - nie, jeszcze się nie pakuje i trochę zdjęć w życiu jeszcze zamierzam zrobić. Obojętnie czym, nawet denkiem od butelki się da, tylko trzeba chcieć.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-02-2021 o 23:02
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  2. #32
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    Kup sony, będziesz szczęśliwszy.
    Nie będę zaczynał jakiś pokrętnych dewiacji w tym temacie, bo widzę że tutaj nie można po prostu wyrazić swojej opinii bez niepotrzebnych uszczypliwości. Koniec tematu w takim razie.

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Nie będę zaczynał jakiś pokrętnych dewiacji w tym temacie, bo widzę że tutaj nie można po prostu wyrazić swojej opinii bez niepotrzebnych uszczypliwości. Koniec tematu w takim razie.
    Azaliż urzekło mnie stwierdzenie, że któraś marka na rynku jest bardziej "modna" od innych Ładnie "modowo" się porobiło dookoła Warto zadać sobie samemu pytanie z jakiż to powodów wynika. Pozdrawiam.

    Co ciekawe dziś w ankiecie na FB na pytanie "w który system od zera warto wejść" gro osób głosowało na Nikona, cała reszta innych systemów tuptała daleko z tyłu. No ale to FB, tam się przecież "nie znajo" na aparatach i szkłach
    Ostatnio edytowane przez candar ; 23-02-2021 o 23:18
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    na FB się na wszystkim znają, wszyscy głosują na Nikona tylko jakby kupować go nie chcą
    ja kiedyś twierdziłem ze tylko Royce Royce to samochód, miałem 10 lat , niestety nie miałem FB, może by się ktoś skusił moja opinia
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #35
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Sigma wypuszcza malutki lekki zoomik 28-70 2.8. to byłby hit na RF...
    https://sigma-foto.pl/blog/nowosc-si...-contemporary/

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Sigma wypuszcza malutki lekki zoomik 28-70 2.8. to byłby hit na RF...
    https://sigma-foto.pl/blog/nowosc-si...-contemporary/
    Wszystkie obiektywy wypuszczone do tej pory pod ML byłyby hitem. Jakiś taki dziwny foch na tego Canona za strony sigmy i tamrona
    Miłego dnia
    moja www

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Sigma to taka pijawka. Najpierw przyssała się pod C ( pod N) swoimi stałkami linii Art blokując sprzedaż drogich EF serii L. Teraz ssie z Soniaka. Co oczywiście dla konsumenta jest spoko, bo wypuszczają (w końcu, bo jakiś czas temu odpłynęli z rozmiarami ) super optykę o rozsądnej wadze i gabarytach. Ciekawe czy sony pod nosem śle jej K i i S i CH. Rozumiem początki systemu ML, braki szkieł, marketing itp. Dało to pompę sprzedaży aparatów, ale obecnie S nie potrzebuje takiej promocji, a ich GMastery zapewne zalegają w sklepach. Jak nie, to 2-3 lata i będą, bo ich Sigma wykosi z rynku optyki.

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Sigma to taka pijawka. Najpierw przyssała się pod C ( pod N) swoimi stałkami linii Art blokując sprzedaż drogich EF serii L. Teraz ssie z Soniaka. Co oczywiście dla konsumenta jest spoko, bo wypuszczają (w końcu, bo jakiś czas temu odpłynęli z rozmiarami ) super optykę o rozsądnej wadze i gabarytach. Ciekawe czy sony pod nosem śle jej K i i S i CH. Rozumiem początki systemu ML, braki szkieł, marketing itp. Dało to pompę sprzedaży aparatów, ale obecnie S nie potrzebuje takiej promocji, a ich GMastery zapewne zalegają w sklepach. Jak nie, to 2-3 lata i będą, bo ich Sigma wykosi z rynku optyki.
    Nie będę zapewne odosobniony, gdy napiszę że wielu fotografów swój system szkieł oparło na Sigmie. Mam dwa Art sigmy 35 1.4 i nowego malutkiego Arta 85 1.4 DG DN i jestem zachwycony jakością. Dzisiaj dodatkowo Sigma wypuściła nowy super kompaktowy zoom 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary https://www.optyczne.pl/upload2/255143_sigma-cover.jpg a jest jeszcze przecież Sigma 24-70 mm f/2.8 DG DN ART.

    Jak dla mnie w zasadzie mógłbym całą swoją optykę oprzeć na Sigmie, ale zawsze w systemie znajdą się perełki , jak choćby Zeiss 55 1.8. Tak więc nie bardzo rozumiem narzekanie na "panoszenie" się Sigmy, która jest obecnie jedyną logiczną alternatywą dla systemowych szkieł w chorych i absurdalnych cenach.
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-02-2021 o 21:29
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  9. #39
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Nie rozumiesz bo nie zrozumiałeś do końca co napisałem Zawsze miałem z tym problem. Zapytałem czy Sony nie jest wkó*****ne na Sigmę, że im kosi rynek szkieł tak jak kosił Canona i Nikona w czasach luster. Napisałem też, że dla konsumenta opcja Sigmy jest spoko, a później wychwalałem Sigmę za ich optykę i innowacyjność A nazwałem ich pijawką, bo są pijawką jednak. Takie luźne gadki szmatki.

  10. #40
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nie rozumiesz bo nie zrozumiałeś do końca co napisałem Zawsze miałem z tym problem. Zapytałem czy Sony nie jest wkó*****ne na Sigmę, że im kosi rynek szkieł tak jak kosił Canona i Nikona w czasach luster. Napisałem też, że dla konsumenta opcja Sigmy jest spoko, a później wychwalałem Sigmę za ich optykę i innowacyjność A nazwałem ich pijawką, bo są pijawką jednak. Takie luźne gadki szmatki.
    Wim , rozumim Ostatnio ktoś na FB pisał, że był na kupnie nowej sigmy Art 85 1.4 DG DN, ale weszła do sklepu dziewczyna i z marszu kupiła G-mastera Sony 85 1.4 bez zająknięcia. Trochę go to zaskoczyło, bo różnica cenie dość spora. Bywa i tak, że są fotografowanie nie uznający "kundelków" Tak więc myślę, że natywne szkła jednak schodzą całkiem dobrze, najważniejsza jest ich odpowiednia reklama przez ambasadorów marki
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-02-2021 o 22:25
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •