Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Czy nadal warto kupić obiektyw z mocowaniem EF do Canon Eos R i działać przez adapter?
    Czy lepiej jeszcze się wstrzymać i czekać na pierwsze wypusty Sigmy, lub Tamrona? Może w tym roku... tylko kiedy?
    (kwestia 14mm, dzięki pomocy forumowicza jotka został rozwiązany - Samyang RF), ale interesuje mnie również 24mm i 50mm.
    Ostatnio edytowane przez grreeg ; 21-02-2021 o 00:19

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cholera wie kiedy wyjdą sigmy i Tamrony pod RF, ale na pewno stałki 24 i 50 będą któreś tam w kolejności. Szkoła czasu. Na najbliższe parę lat lepiej kupić ef.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Sąsiad był w salonie BMW i przed nim gościu kupił X6 w limitowanej opcji za 650 tyś. Czy warto kupować auto za tyle kasy wiedząc że traci na wartości 10% rocznie?
    Z ciekawości sprawdziłem ceny szkieł EF i jestem w szoku. Takie 85 1.8 który całą moją karierę foto kosztował 1300-1400zł kosztuje teraz 1800! SICK! a jego brat 85 1.2 kótrego nabyłem za 8200 - 800zł cashback, kosztuje ok 10000zł!!! problem w tym, że używki chodzą poniżej 5K za wersję 1.2 a za 1.8 zapłacimy standardowo 900zeta. Wspomniane przez ciebie ogniskowe również łapią się na tą ******* inflację, mimo tego że na tle konkurencji poza gustowną obudowa i ładnymi flarami nic nie wnoszą do fotografii.
    Używam eLek EF od 8 lat w celach zarobkowych. Szkła, te co mam, kupiłem jako nowe. Zarobiły na siebie. Używane szkła kupowałem używałem, zarabiały i sprzedawałem ze stratą rzędu 100-200zł a na 35L po 3 latach zarobiłem 300zeta.
    p.s nie kupuj sigmy 24 1.4 coś z nią nie tak jeśli chodzi o Af. Nie wiem co, ale znam ludzi co marudzili.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 246

    Domyślnie Re: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Czy nadal warto kupić obiektyw z mocowaniem EF do Canon Eos R i działać przez adapter?
    Czy lepiej jeszcze się wstrzymać i czekać na pierwsze wypusty Sigmy, lub Tamrona? Może w tym roku... tylko kiedy?
    (kwestia 14mm, dzięki pomocy forumowicza jotka został rozwiązany - Samyang RF), ale interesuje mnie również 24mm i 50mm.
    Jeśli chce się fotografować tu i teraz to obiektywy są do tego niezbędne. Gdybym miał czekać, aż niezależni coś wypuszczą do Canona na chwilę obecną połowy zdjęć bym nie zbił Na szczęście nie muszę czekać i nie jestem zależny od niezależnych

    BTW - EF tańsze raczej nie będą, tak więc kiedy jak nie teraz ?
    Ostatnio edytowane przez candar ; 21-02-2021 o 10:23
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Sąsiad był w salonie BMW i przed nim gościu kupił X6 w limitowanej opcji za 650 tyś. Czy warto kupować auto za tyle kasy wiedząc że traci na wartości 10% rocznie?
    Z ciekawości sprawdziłem ceny szkieł EF i jestem w szoku. Takie 85 1.8 który całą moją karierę foto kosztował 1300-1400zł kosztuje teraz 1800! SICK! a jego brat 85 1.2 kótrego nabyłem za 8200 - 800zł cashback, kosztuje ok 10000zł!!! problem w tym, że używki chodzą poniżej 5K za wersję 1.2 a za 1.8 zapłacimy standardowo 900zeta. Wspomniane przez ciebie ogniskowe również łapią się na tą ******* inflację, mimo tego że na tle konkurencji poza gustowną obudowa i ładnymi flarami nic nie wnoszą do fotografii.
    Używam eLek EF od 8 lat w celach zarobkowych. Szkła, te co mam, kupiłem jako nowe. Zarobiły na siebie. Używane szkła kupowałem używałem, zarabiały i sprzedawałem ze stratą rzędu 100-200zł a na 35L po 3 latach zarobiłem 300zeta.
    p.s nie kupuj sigmy 24 1.4 coś z nią nie tak jeśli chodzi o Af. Nie wiem co, ale znam ludzi co marudzili.
    A czy wiesz może czy Sigma 20mm też ma coś z AF ? Bo rozważałem 20, lub 24mm.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 422

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    o 20mm od Sigmy słyszałem same dobre rzeczy i że jest wolna od wady Af którą podobno 24 posiada.

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    o 20mm od Sigmy słyszałem same dobre rzeczy i że jest wolna od wady Af którą podobno 24 posiada.
    Ciekawe jak się zachowuje z Canonem R, czy też ma problemy z AF? Bo jak czytam opinie, to wszyscy piszą o problemach z celnością i szybkością AF przy używaniu z lustrzankami, a jak jest z bezlustrem ?

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Ciekawe jak się zachowuje z Canonem R, czy też ma problemy z AF? Bo jak czytam opinie, to wszyscy piszą o problemach z celnością i szybkością AF przy używaniu z lustrzankami, a jak jest z bezlustrem ?
    Nie doświadczyłem żadnych problemów z lustrzankowym AF jeśli chodzi o S20mm, kupiona przez internet, żaden selekt w sklepie. Stary problem to kręgi spowodowane włączeniem korekcji winiety...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Nie doświadczyłem żadnych problemów z lustrzankowym AF jeśli chodzi o S20mm, kupiona przez internet, żaden selekt w sklepie. Stary problem to kręgi spowodowane włączeniem korekcji winiety...
    To 20mm jest ok, a ciekawe jak zachowuje się pod R 24mm ? Jak ktoś ma to proszę niech podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Czy nadal warto kupić obiektyw z mocowaniem EF do Canon Eos R i działać przez adapter?
    Warto kupować takie obiektywy, które są potrzebne i dobrze działają oraz zwyczajnie są na rynku.
    Jedynie potrzeba bardzo kompaktowego zestawu eliminuje adapter. W innym przypadku warto konkretnie ocenić dane szkło, które potrzebujemy. Nie wiem np. ilu użytkowników C85/1.4 IS zmieniłoby go na Samyanga 85 byleby nie mieć adaptera.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •