Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 51

Wątek: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

  1. #41
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 010

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    https://www.youtube.com/watch?v=mooP...nel=MannyOrtiz

    Tamron może się już pakować GMastery też zaliczą dłuższe leżakowanie
    Ostatnio edytowane przez candar ; 24-02-2021 o 22:48
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  3. #43
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Re: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Czyli jak na razie nie koniecznie mamy wybór i jesteśmy poniekąd skazani na używanie w większości przypadków adapterów, poza kilkoma wyjątkami.
    Mam wrażenie że Sigma i Tamron mają w czterech literach użytkowników Canon i nastawili się na obiektywy do tak modnego Sony. Technologia opracowana, jest, działa i co najważniejsze się sprzedaje. Po co więc marnować czas i pieniądze na pracę inżynierów nad nowymi konstrukcjami do Canona. Nie mówiąc o modyfikacji linii produkcyjnej.
    Obym się mylił, ale patrząc na to że np. Samyang, czy też inni mniejsi producenci potrafią w miarę szybko ogarnąć temat i zbudować obiektywy pod RF, jakoś Sigmie czy Tamronowi się nie spieszy. Wiem to inna jakość, przedział cenowy itd. ale ile już czasu minęło od premiery Canona R ? Przecież oni wiedzą takie rzeczy dużo wcześniej że będzie zmiana mocowania i należy się do tego szykować. Teraz kolejne lata pracy nad mocowaniem, a oficjalnie nie ma nawet wzmianki że wreszcie w tym roku coś się pokaże pod RF. I jak tu się dziwić że ludzie od tych dwóch lat wciąż uciekają od Canona, skoro są skazani na piekielnie drogie obiektywy, lub na kupowanie świetnych obiektywów, ale jednak przeznaczonych do lustrzanek. Canon z tej chytrości wynikającej ze zmiany mocowania i chęci sprzedawanie tylko swoich obiektywów sam sobie strzelił w kolano i głośno się do tego nigdy nie przyzna.
    A na końcu przewodu pokarmowego jesteśmy my, konsumenci, trwający w oczekiwaniach i domysłach.
    Tak uciekają że im sprzedaż rośnie . Naprawdę nie warto tracić czasu na uczenie Canona robienia interesu .
    Nie obraź się ale jakbyś więcej czytał (np. wywiad z CEO Sigmy), a mniej pisał to byś nie zmuszał innych do czytania takich wynurzeń, które delikatnie mówiąc nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar candar
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Chrząszczyrzewoszczyce, Powiat Łękołody
    Posty
    3 263

    Domyślnie Re: Odp: Re: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Tak uciekają że im sprzedaż rośnie . Naprawdę nie warto tracić czasu na uczenie Canona robienia interesu .
    Nie obraź się ale jakbyś więcej czytał (np. wywiad z CEO Sigmy), a mniej pisał to byś nie zmuszał innych do czytania takich wynurzeń, które delikatnie mówiąc nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością .
    Jak już rano dziś widziałem panią fotografującą canonem R5 z RF 50 1.2 kwiatki to znaczy, że sprzedaż ma się dobrze No i taka jest rzeczywistość
    Dawniej A1, F1N, EOS 50, 5, 3, 10D, 7D, 5D MARK I i II i III , N F-601, 801s , M DYNAX 505si , 7000 i 8000i , P K1000, ME SUPER, SUPER A , PROGRAM A, Fuji X-E1, X-T1, X-T2 , Nex5, A7 I i II obecnie: A7 IV , Nikon J1, Canon F1N , Kodak SIX20 , WELTI Ic i M42 moja strona II MM II IG II FB II 35photo II 500px II 1x.com

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Wszystkie obiektywy wypuszczone do tej pory pod ML byłyby hitem. Jakiś taki dziwny foch na tego Canona za strony sigmy i tamrona
    Byłyby hitem albo nie. Jakoś nie zawsze oczywiste rzeczy dzieją się w rzeczywistości.

    "Wszyscy" czekali na RF 85/2IS, "wszyscy" chwalą to szkło i akceptowalną cenę. Praktycznie nikt go nie kupuje. Pewnie dlatego, że nie jest f/1.4. W swoim czasie Tamron wypuścił stabilizowane 85/1.8. Nikt się nie zainteresował.

    Mam wrażenie, że sprzedają się topowe RF a popularne średnio. A te najtańsze ciemne zoomy chyba wcale.

    Sigma i Tamron odczuły na własnej skórze taką postawę klientów. W systemach C i N puszek FF ML jest zwyczajnie mało. Oba systemy bezproblemowo akceptują stare szkła. To może być problem.
    Mam C35/2IS. Można by go z łatwością podmienić na R35/1.8IS. Nie robię tego bo tak jakoś wychodzi. Zachowania użytkowników to czarna magia.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #46
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Podpisał ktoś starsze Sigmy nie Art pod R?

    Na zagranicznych forach piszą, że pomiar do końca nie działa bo niedoświetla o 2 działki.

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Podpisał ktoś starsze Sigmy nie Art pod R?

    Na zagranicznych forach piszą, że pomiar do końca nie działa bo niedoświetla o 2 działki.
    Jest dokładnie tak jak piszą. Nawet starsze arty wymagają wgrania nowego softu, więc jak nie ma softu lub usbdock nie pasuje to d.

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Nawet starsze arty wymagają wgrania nowego softu, więc jak nie ma softu lub usbdock nie pasuje to d.
    To, że trzeba aktualizować soft to oczywiste. Nawet pierwsze szkła RF wymagają aktualizacji po ukazaniu się R5 i R6.
    Ważniejsze jest to czy po aktualizacji szkła działają jak należy. Sigma prezentuje pokaźną listę szkieł zgodnych z systemem R przez adapter.
    Praktyka też nie wygląda źle. Ciągle jest jednak temat jak się spisują poszczególne szkła.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  9. #49
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    64

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    To, że trzeba aktualizować soft to oczywiste. Nawet pierwsze szkła RF wymagają aktualizacji po ukazaniu się R5 i R6.
    Ważniejsze jest to czy po aktualizacji szkła działają jak należy. Sigma prezentuje pokaźną listę szkieł zgodnych z systemem R przez adapter.
    Praktyka też nie wygląda źle. Ciągle jest jednak temat jak się spisują poszczególne szkła.
    Ja obecnie podpinam dwie SIgmy, ale Arty - obie wymagały aktualizacji softu, po której jest ok

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez Wakabayashi Zobacz posta
    Ja obecnie podpinam dwie SIgmy, ale Arty - obie wymagały aktualizacji softu, po której jest ok
    Na bezlustrach Canona Sigmy dostały nowe życie jeśli chodzi o niezawodność AF.

    Co do używanych szkieł EF to spodziewałem się znacznie atrakcyjniejszych cen, jakiejś większej podaży. A tu trochę psikus.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •