Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Szczerze na wycieczki to zabieram jedynie starego, leciwego Canon-a G9. Mały i poręczny, a na wakacyjne wycieczki w sam raz, choć nawet on swoje waży.
    Ale też zastanawiałem się nad C 24-105L RF, bo to taka maszynka, którą wydaje mi się że warto mieć. Na wycieczki to może nawet ta wersja zwykłą bez L była by lepsza, bo lżejsza i nie kuci złodziei czerwonym paskiem. Tyle że teraz RF 24-105L kosztuje niemal 1000 więcej niż rok temu. Aktualnie za cenę 5300zł, chyba jednak wolałbym kupić coś innego, ale wiadomo każdemu wg. potrzeb.
    Czasem robię zdjęcia na stoku. Więc byłby do pracy a ma uszczelnienie i stałe światło. Jest niby 4750, ale nie wiem czy OEM łapie się na cashback za body.

    W święta 2019 był za 3009 w MM https://www.pepper.pl/promocje/obiek...5-40-rf-218318 , niestety nie miałem wtedy Roku a teraz beznadziejne ceny.
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 22-02-2021 o 17:27

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Jest niby 4750, ale nie wiem czy OEM łapie się na cashback za body.

    W święta 2019 był za 3009 w MM https://www.pepper.pl/promocje/obiek...5-40-rf-218318 , niestety nie miałem wtedy Roku a teraz beznadziejne ceny.
    OEM się nie łapie.
    Użytkownik @jotes25 montuje grupę do zakupu sprzętu:
    https://www.canon-board.info/threads...14#post1420414
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Ale też zastanawiałem się nad C 24-105L RF, bo to taka maszynka, którą wydaje mi się że warto mieć. Na wycieczki to może nawet ta wersja zwykłą bez L była by lepsza, bo lżejsza i nie kusi złodziei czerwonym paskiem. Tyle że teraz RF 24-105L kosztuje niemal 1000 więcej niż rok temu. Aktualnie za cenę 5300zł, chyba jednak wolałbym kupić coś innego, ale wiadomo każdemu wg. potrzeb.
    Sigma A 24-105 f/4 jest nowa do wyrwania za 3100zł. 2200 w kieszeni.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Ja bym się trochę wstrzymał z zakupem. Być może Sigma i Tamron niedługo określą się z wejściem w bagnet RF. No chyba, że jest potrzebny "na już". Tego tamrona 28-75 F2.8, który wyszedł pod Sony kupiłbym od razu.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    A co powiecie o: Tokina Opera 16-28mm f/2.8 ?

  6. #26
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja bym się trochę wstrzymał z zakupem. Być może Sigma i Tamron niedługo określą się z wejściem w bagnet RF. No chyba, że jest potrzebny "na już". Tego tamrona 28-75 F2.8, który wyszedł pod Sony kupiłbym od razu.
    Też czekam na tego tamrona. Widać mają problem z RF.
    @grreeg miałem poprzedniczkę czyli 16-28 atx i była spoko jak trafiła. Na lustrzance miałem z tym problem. No i była strasznie ciężka na przodzie co mi obciążało nadgarstek. Więc do nowej pewnie będzie potrzeby grup żeby zrobić jej przeciwwagę.

    Zmieniłem na s20 i została. Czasem brakuje trochę super szerokiego za to światło i hokej na szerokim mi pasuje bardziej. No i jest bardziej zwarta. Nie wiem jak opera.
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 22-02-2021 o 21:07

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Ja bym się trochę wstrzymał z zakupem. Być może Sigma i Tamron niedługo określą się z wejściem w bagnet RF. No chyba, że jest potrzebny "na już". Tego tamrona 28-75 F2.8, który wyszedł pod Sony kupiłbym od razu.
    Wykorzystanie mojego RF24-105L to 50% zdjęć na zakresie 24-35mm i 25% na zakresie 70-105mm. Z tego wynika, że dla mnie tego zakresu jak ma ten Tamron mogłoby nie być wcale.
    Nigdy nie miałem spacer-zooma i dlatego pewnie teraz preferuję zakresy, które obsługiwało normalnie UWA 16-35mm i tele 70-300mm. Tyle, że nie trzeba nic przepinać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Czyli jak na razie nie koniecznie mamy wybór i jesteśmy poniekąd skazani na używanie w większości przypadków adapterów, poza kilkoma wyjątkami.
    Mam wrażenie że Sigma i Tamron mają w czterech literach użytkowników Canon i nastawili się na obiektywy do tak modnego Sony. Technologia opracowana, jest, działa i co najważniejsze się sprzedaje. Po co więc marnować czas i pieniądze na pracę inżynierów nad nowymi konstrukcjami do Canona. Nie mówiąc o modyfikacji linii produkcyjnej.
    Obym się mylił, ale patrząc na to że np. Samyang, czy też inni mniejsi producenci potrafią w miarę szybko ogarnąć temat i zbudować obiektywy pod RF, jakoś Sigmie czy Tamronowi się nie spieszy. Wiem to inna jakość, przedział cenowy itd. ale ile już czasu minęło od premiery Canona R ? Przecież oni wiedzą takie rzeczy dużo wcześniej że będzie zmiana mocowania i należy się do tego szykować. Teraz kolejne lata pracy nad mocowaniem, a oficjalnie nie ma nawet wzmianki że wreszcie w tym roku coś się pokaże pod RF. I jak tu się dziwić że ludzie od tych dwóch lat wciąż uciekają od Canona, skoro są skazani na piekielnie drogie obiektywy, lub na kupowanie świetnych obiektywów, ale jednak przeznaczonych do lustrzanek. Canon z tej chytrości wynikającej ze zmiany mocowania i chęci sprzedawanie tylko swoich obiektywów sam sobie strzelił w kolano i głośno się do tego nigdy nie przyzna.
    A na końcu przewodu pokarmowego jesteśmy my, konsumenci, trwający w oczekiwaniach i domysłach.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Kup sony, będziesz szczęśliwszy.
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #30
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Komentarz w stylu słynnego "niech jadą"

    No ale trochę prawda bo Sony ma otwarty protokół a RF wynaga reverse engineering.

    Skoro Samyanga dał radę to pewnie się da. Rumorsy coś szumią o tym roku.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •