Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

  1. #11
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Ponawiam więc pytanie jak zachowuje się pod R - Sigma Art24mm? Proszę podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, bo trudno uwierzyć że nikt z forumowiczów nie ma takiego obiektywu.
    Ostatnio edytowane przez grreeg ; 21-02-2021 o 20:26

  2. #12
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Nie wiem, jak 24, ale 20 i 35 działają świetnie.
    Sigmy mają aktualizacje firmware przez rock, może naprawiali jeśli coś było na rzeczy?

  3. #13
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Nie wiem, jak 24, ale 20 i 35 działają świetnie.
    Sigmy mają aktualizacje firmware przez rock, może naprawiali jeśli coś było na rzeczy?
    Właśnie tak myślę, że może jest coś poprawione, choćby w samym sofcie, a i same aparaty R, czy RP też pewnie wnoszą sporo jeśli chodzi o AF (szybkość, celność).
    Ostatnio edytowane przez grreeg ; 22-02-2021 o 09:14

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    No te co mam działają jeszcze lepiej z R.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 423

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Właśnie tak myślę, że może jest coś poprawione, choćby w samym sofcie, a i same aparaty R, czy RP też pewnie wnoszą sporo jeśli chodzi o AF (szybkość, celność).
    A tak z ciekawości, to do czego potrzebujesz 24mm ? Do tego co masz w stopce to się raczej nie nada.

  6. #16
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    A tak z ciekawości, to do czego potrzebujesz 24mm ? Do tego co masz w stopce to się raczej nie nada.
    Zdarzają się reportaże ślubne, i chciałem mieć coś szerszego do pomieszczeń i na salę. Aktualnie robię sigmą art 35mm, a bliższe kadry 85mm też sigmą art.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Warto kupować takie obiektywy, które są potrzebne i dobrze działają oraz zwyczajnie są na rynku.
    Jedynie potrzeba bardzo kompaktowego zestawu eliminuje adapter. W innym przypadku warto konkretnie ocenić dane szkło, które potrzebujemy. Nie wiem np. ilu użytkowników C85/1.4 IS zmieniłoby go na Samyanga 85 byleby nie mieć adaptera.
    Co innego kupić nie mając wcześniej. Samy jest prawie 3x tańszy i 2x lżejszy, ale też inna liga. Temu bliżej do RF 85L i tu bym się mocno zastanawiał bo RF 2x droższy.

    Sam nie wiem na co zmienić 85 1.8 bo czasem używam R z 35 lub 20 i 85 lub 100 na lustrzance.

    Głównie dlatego że R ma margines na crop.

    85 1.4 byłby idealny dla mnie gdyby nie był takim klocem. Mam już dość dźwigania.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Co innego kupić nie mając wcześniej. Samy jest prawie 3x tańszy i 2x lżejszy, ale też inna liga. Temu bliżej do RF 85L i tu bym się mocno zastanawiał bo RF 2x droższy.

    Sam nie wiem na co zmienić 85 1.8 bo czasem używam R z 35 lub 20 i 85 lub 100 na lustrzance.

    Głównie dlatego że R ma margines na crop.

    85 1.4 byłby idealny dla mnie gdyby nie był takim klocem. Mam już dość dźwigania.
    Taka "uroda" 85-tki, waga rzeczywiście po pewnym czasie doskwiera, ale rekompensują to zdjęcia z tego potwora, więc z własnego doświadczenia powiem że warto.

  9. #19
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez grreeg Zobacz posta
    Taka "uroda" 85-tki, waga rzeczywiście po pewnym czasie doskwiera, ale rekompensują to zdjęcia z tego potwora, więc z własnego doświadczenia powiem że warto.
    Mam tak z s20. Nienawidzę jej wagi ale jakość zdjęć jest świetna. Z 85 będzie to wyraźniejsze bo separacja tła robi robotę.

    No ale mam dość. Chyba kupię RF 24-105L żeby nie targać tylu klamotów. Wcześniej brałem na wycieczki 40 STM i na miasto ok, ale np w góry brakuje. No to targam 100L macro i s20 żeby mieć coś szerszego. Wariactwo

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar grreeg
    Dołączył
    Dec 2019
    Posty
    45

    Domyślnie Odp: Czy nadal warto kupować obiektywy z mocowaniem EF ?

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Mam tak z s20. Nienawidzę jej wagi ale jakość zdjęć jest świetna. Z 85 będzie to wyraźniejsze bo separacja tła robi robotę.

    No ale mam dość. Chyba kupię RF 24-105L żeby nie targać tylu klamotów. Wcześniej brałem na wycieczki 40 STM i na miasto ok, ale np w góry brakuje. No to targam 100L macro i s20 żeby mieć coś szerszego. Wariactwo
    Szczerze na wycieczki to zabieram jedynie starego, leciwego Canon-a G9. Mały i poręczny, a na wakacyjne wycieczki w sam raz, choć nawet on swoje waży.
    Ale też zastanawiałem się nad C 24-105L RF, bo to taka maszynka, którą wydaje mi się że warto mieć. Na wycieczki to może nawet ta wersja zwykłą bez L była by lepsza, bo lżejsza i nie kusi złodziei czerwonym paskiem. Tyle że teraz RF 24-105L kosztuje niemal 1000 więcej niż rok temu. Aktualnie za cenę 5300zł, chyba jednak wolałbym kupić coś innego, ale wiadomo każdemu wg. potrzeb.
    Ostatnio edytowane przez grreeg ; 22-02-2021 o 17:11

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •