Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Teleobiektyw do krajobrazu

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    Body: 5Ds

    Jako pierwszy przyszedł mi na myśl Canon 70-200. Jest sporo wersji i chciałbym się dopytać, którą z nich polecacie. Domyślam się, że najlepszy jest f 2.8 IS III. Ja będę głównie używał przysłony w okolicach f11, na statywie. Dlatego nie koniecznie potrzebuję f 2.8 i stabilizację. Mógłbym więc kupić najtańszą wersję f 4 bez stabilizacji. To mi wystarczy do 95% zdjęć więc wolałbym nie płacić 3 razy więcej tylko po to żeby od czasu do czasu użyć f 2.8. Niestety nie mam pojęcia jak te poszczególne wersje 70-200 wypadają pod względem ostrości i jakości obrazu w okolicach f 11 w całym zakresie zooma. Jeżeli wersja f 2.8 III bije na głowę inne pod tym względem to jestem gotów odłożyć zakup na później i kupić tą wersję.
    To może ja się wypowiem jako były użytkownik 5DS, i obecny 5DS R (jeszcze).

    https://www.cambridgeincolour.com/tu...tography-2.htm

    Pod "Sensor Size" ustaw sobie "35 mm (full frame)", a pod "Resolution" wprowadź "50.6" i naciśnij "CALCULATE".

    Pod "OVERALL RANGE OF ONSET" pojawi się pewien zakres wartości "od-do", i proponowałbym Tobie nie przekraczać tego "do".

    Ten kalkulator z powyższego linku ma jedynie zastosowanie dla zdjęć oglądanych na ekranie monitora w powiększeniu 100%. Jeżeli zdjęcia miałyby być drukowane i oglądane z różnych odległości (na przykład reklamy wielkopowierzchniowe), to należy użyć innego kalkulatora https://www.cambridgeincolour.com/tu...hotography.htm (należy pamiętać o tym, aby kliknąć sobie na "show advanced").

    To jest porównanie dwóch obiektywów które wymieniłeś czyli EF 70-200mm f/4L USM oraz EF 70-200mm f/2.8L IS III USM podpiętych pod 5DS R:

    https://www.the-digital-picture.com/...mp=3&APIComp=4

    Na pytanie czy poprawa ostrości najbardziej widoczna poza centrum kadru ("Mid-Frame") oraz w jego rogu ("Corner") w modelu ze światłem f/2.8 względem modelu ze światłem f/4 na ogniskowej 200mm jest warta dopłaty ponad 5000 zł (różnica w cenie pomiędzy obydwoma modelami na Ceneo dla sortowania po "Cena z dostawą: od najniższej"), musisz odpowiedzieć sobie sam.

  2. #12

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na ten moment jestem zdecydowany na 70-300L. Wcześniej nie słyszałem o tym obiektywie więc cieszę się, że zapytałem.

    Czy aby aparat z tym obiektywem był stabilny na statywie muszę dokupić mocowanie do obiektywu? Widzę, że ma miejsce na montaż tego uchwytu ale nie ma go w zestawie. Czy są jakieś tańsze, dobre zamienniki czy tylko oryginał canona wchodzi w grę?

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na ten moment jestem zdecydowany na 70-300L. Wcześniej nie słyszałem o tym obiektywie więc cieszę się, że zapytałem.

    Czy aby aparat z tym obiektywem był stabilny na statywie muszę dokupić mocowanie do obiektywu? Widzę, że ma miejsce na montaż tego uchwytu ale nie ma go w zestawie. Czy są jakieś tańsze, dobre zamienniki czy tylko oryginał canona wchodzi w grę?
    Bardzo dobra decyzja Dodam, że jest to bardzo kompaktowy obiektyw co bardzo ułatwia przenoszenie body z przypiętym szkłem (plecak, torba).

    Uchwyt polepsza wyważenie zestawu przy ogniskowej 300mm. Polecam zakup chińskiego zamiennika wyglądającego dokładnie jak oryginał. Odradzam zakup pomysłów chińskich projektantów. Zakup oryginału to raczej lekka przesada. Cena jest nieracjonalna.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez bruder Zobacz posta
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Na ten moment jestem zdecydowany na 70-300L. Wcześniej nie słyszałem o tym obiektywie więc cieszę się, że zapytałem.

    Czy aby aparat z tym obiektywem był stabilny na statywie muszę dokupić mocowanie do obiektywu? Widzę, że ma miejsce na montaż tego uchwytu ale nie ma go w zestawie. Czy są jakieś tańsze, dobre zamienniki czy tylko oryginał canona wchodzi w grę?
    Będziesz zadowolony, mało popularny ale świetny obiektyw

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Bardzo dobra decyzja Dodam, że jest to bardzo kompaktowy obiektyw co bardzo ułatwia przenoszenie body z przypiętym szkłem (plecak, torba).

    Uchwyt polepsza wyważenie zestawu przy ogniskowej 300mm. Polecam zakup chińskiego zamiennika wyglądającego dokładnie jak oryginał. Odradzam zakup pomysłów chińskich projektantów. Zakup oryginału to raczej lekka przesada. Cena jest nieracjonalna.
    Poleciłbyś jakiś zamiennik ?

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Poleciłbyś jakiś zamiennik ?
    Nie sposób ocenić jakości ale z wyglądu to ma być taki typ:
    https://www.aliexpress.com/item/1005...archweb201603_
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #16

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Parę lat psiadam pierwszą wersję canona 100-400, jest stosunkowo ciężki jak na turystyczny ekwipunek, ale nie przypominam sobie ani jednej wyprawy, na wielogodzinne spacery po górach bym go nie miał przy sobie. Jakość obrazu, kolorystyka, szybkość autofocusa są po prostu genialne, do tego zakres ogniskowych, pancerność. Szczerze polecam.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Re: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Też polecę najstarszą wersję 70-200/4. Najlżejszy, najtańszy, a po lekkim przymknięciu daje znakomity obraz.
    Też tak uważam.

  8. #18
    Bywalec Awatar lamerok
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    184

    Domyślnie Odp: Re: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Też tak uważam.
    Mam 70-200 4.0 L IS i polecam i do krajobrazu i do studia, w oby przypadkach się przymyka, ale nawet i bez tego obraz jest przyzwoity i na 4.0, zwłaszcza na dłuższych ogniskowych.
    Z konwerterem 1.4 trochę spada ostrość, a co ciekawe na 135 2.0 z 1.4 mniejszy mam spadek rozdzielczości.
    Osobiście polecam wariant z IS, trochę lepsza rozdzielczość (mam pierwsza wersję), ale głownie paiętajmy, że nie zawsze mamy warunki na statyw albo czasami robi się inne zdjęcia.

  9. #19
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Re: Teleobiektyw do krajobrazu

    Cytat Zamieszczone przez lamerok Zobacz posta
    Mam 70-200 4.0 L IS i polecam i do krajobrazu...
    Dokładnie jak Kolega.

    Miałem dwie sztuki bez IS, aż kupiłem ze stabilizacją.
    To jeden z najbardziej udanych średnich tele jakie miałem i mam (300IS i 400).
    Najbardziej cieszy rozsądna cena używek i możliwość podpięcia TC x1,4 bez jakiejś widocznej utraty jakości obrazka.

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    54

    Domyślnie Odp: Teleobiektyw do krajobrazu

    Bardzo dobra decyzja! 200 mm do krajobrazu to za mało, mając 70-300 L szybko to zauważysz i docenisz. Z czasem polecam dokupić telekonwerter Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG który w 100% współpracuje z tym obiektywem, bez zauważalnej utraty jakości zdjęć. Dużo dobrych kadrów życzę.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •