Cześć,

Czasami brakuje mi ogniskowych 100+ w fotografii krajobrazu. Zaczynam się zastanawiać jaki obiektyw może się nadać.

Body: 5Ds

Jako pierwszy przyszedł mi na myśl Canon 70-200. Jest sporo wersji i chciałbym się dopytać, którą z nich polecacie. Domyślam się, że najlepszy jest f 2.8 IS III. Ja będę głównie używał przysłony w okolicach f11, na statywie. Dlatego nie koniecznie potrzebuję f 2.8 i stabilizację. Mógłbym więc kupić najtańszą wersję f 4 bez stabilizacji. To mi wystarczy do 95% zdjęć więc wolałbym nie płacić 3 razy więcej tylko po to żeby od czasu do czasu użyć f 2.8. Niestety nie mam pojęcia jak te poszczególne wersje 70-200 wypadają pod względem ostrości i jakości obrazu w okolicach f 11 w całym zakresie zooma. Jeżeli wersja f 2.8 III bije na głowę inne pod tym względem to jestem gotów odłożyć zakup na później i kupić tą wersję.

A może jest jakiś inny, lepszy tele zoom, który możecie polecić do krajobrazu? Głównym kryterium jest jakość obrazu ale na plus będą: mniejszy rozmiar i waga, niższa cena, kolor czarny