Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: GPS w Canon R

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie GPS w Canon R

    Czy komunikacja z iPhone dla uzyskania danych GPS jest naprawdę tak zła jak to opisują w recenzji aplikacji ? Chodzi mi o turystyczne zdjęcia, gdzie chciałbym aby każde miało koordynaty GPS.

    Czy sczytywanie GPS ze smartfona wymaga wyciągania telefonu z kieszeni i odblokowywania go, czy może dziać się zupełnie w tle ?

    Widać w jakiś sposób na podglądzie po zrobieniu zdjęcia czy aparat sczytał dane GPS ew można ponowić probe odczytu ze smartfona ?

    Jak wyglada zużycie baterii przy włączonej tej opcji dla każdego zdjęcia ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: GPS w Canon R

    Na swoje pytania poza ostatnim znajdziesz odpowiedzi w tym filmiku. Facet paruje tam 90D z jakimś iPhonem:



    Ja posiadam R-kę, ale na co dzień nie używam geotagowania bo nie jest mi to do niczego potrzebne. Zrobiłem to teraz na próbę wspomagając się tym filmikiem.

    R-kę sparowałem ze swoim iPhonem. Aparat zostawiłem w pokoju, a ze smartfonem poszedłem kilka metrów dalej do łazienki na jakieś kilkanaście minut. Połączenie utrzymywało się cały czas bez żadnych problemów przy aplikacji Canon Camera Connect działającej sobie w tle.

    Do zdjęcia są dodawane informacje o współrzędnych geograficznych, wysokość oraz data i godzina wykonania zdjęcia w strefie czasowej UTC.
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 17-02-2021 o 01:18

  3. #3

    Domyślnie Odp: GPS w Canon R

    Tylko dodam, że praca aplikacji w tle połączonej z R daje jeszcze jedną bardzo fajną możliwość. Otóż każde zdjęcie zaraz po wykonaniu może być przesyłane do telefonu. Niestety tylko w formacie jpg. Podoba się ta funkcja mojej ładniejszej połówce bo ona zaraz chce te zdjęcia mieć u siebie w telefonie więc to mi bardzo ułatwia sprawę
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Krasnystaw
    Posty
    620

    Domyślnie Odp: GPS w Canon R

    Poza Europą do geotagowania korzystam z GP-E2 zamontowanym w sankach lampy. Można połączyć z puszką przez BT i zamocować np do paska od spodni. Włączam rano i wyłączam wieczorem i nie muszę myśleć i pilnować parowania z puszką. Bateria (AA) wytrzymuje 1 dzień, więc na taki wyjazd zabieram ich tyle ile dni będę focił.
    Cierpię na chroniczny brak wolnego czasu i ... talentu.
    R5 ; RF24-105 f4; RF35 f/1,8; RF50 f1.8; RF14-35 f4; EF50 f1.4; EF85 f1.8; EF70-200 f4IS; EF135 f2; 430EXII; RF 100-400 f5.6-8

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •