Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cześć wszystkim
    Szukam godnego następcy 50D. Zakładam, że podobnie jak poprzednik posłuży mi znów ponad 10 lat i chciałbym aby przez ten czas był w stanie robić zdjęcia lepsze od smartfonów, choć sam w to nie wierze i zakładam, że to perspektywa co najwyżej 5 lat ;-)

    Użytkowanie amatorskie 50% turystyczne, 30% portrety, 20% przyroda i Air show ;-) Z opcji must - GPS i pewny auto focus.

    Posiadana optyka Sigma 18-35/1.8 DC HSM oraz pomysł na zakup jakiegoś uniwersalnego zooma, który zastąpi mi wysłużonego 18-200 mm f/3.5-5.6 IS. Z racji przyrody i Air Show chodzi mi po głowie 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ale wiem, że wtedy będę miał dziurę na najpopularniejsze dystanse.

    Co do body zastanawiam się nad 7D Mark II lub 5D Mark IV, pytanie czy przy moim amatorskim zastosowaniu jest w 5D Mark IV coś za co warto dopłacić.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    nie ma znaczenia co wybierzesz
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2020
    Miasto
    Kraków
    Posty
    381

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Jeśli masz Sigmę 18-35 i chcesz jej dalej używać to 7d II bo sigma jest obiektywem zaprojektowany, do apsc nie do pełnej klatki.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Tylko 7D II ma z tego co czytałem ma dosyć słaby autofocus, a w ramach fotografii turystycznej robi się mimo wszystko sporo zdjęć w których wartością jest uchwycenie chwili, nastroju, osoby w konkretnej zastanej pozie. Sigmę 18-35 bardzo lubię ze względu na jej jasność i bardzo dobrze działający w mojej AF - jak nie w Sigmie ;-) Pytanie czy z FF nie da się jej w ogóle używać czy dojdzie po prostu mnożnik ( 1,6 ???) i straci ona w zasadzie sens jako obiektyw szerokokątny ?

  5. #5

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Tylko 7D II ma z tego co czytałem ma dosyć słaby autofocus, a w ramach fotografii turystycznej robi się mimo wszystko sporo zdjęć w których wartością jest uchwycenie chwili, nastroju, osoby w konkretnej zastanej pozie. Sigmę 18-35 bardzo lubię ze względu na jej jasność i bardzo dobrze działający w mojej AF - jak nie w Sigmie ;-) Pytanie czy z FF nie da się jej w ogóle używać czy dojdzie po prostu mnożnik ( 1,6 ???) i straci ona w zasadzie sens jako obiektyw szerokokątny ?
    Jaki mnożnik Ci dojdzie na FF? Po prostu nie pokryje Ci całego sensora i będziesz miał ogromna winietę.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    26

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV


  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 400

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Ten mnożnik masz teraz na 50D czyli ta Sigma 18-35 zachowuje się jak szkło 29-56mm założone na FF.
    Jak podepniesz ją do body FF to będzie obrazek jaki daje zakres 18-35mm ale nie pokryje całej klatki.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #8

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Tylko 7D II ma z tego co czytałem ma dosyć słaby autofocus (...)
    To jakieś nieporozumienie, zapewniam Cię, ze zarówno 7D II jak i 5D IV mają bardzo dobry AF

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2020
    Miasto
    Zamość
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Wieslaw18 Zobacz posta
    To jakieś nieporozumienie, zapewniam Cię, ze zarówno 7D II jak i 5D IV mają bardzo dobry AF
    Potwierdzam, 7d mII ma bardzo dobry AF. Aparat wykorzystuję głównie do fotografii przyrodniczej.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Cześć wszystkim
    Szukam godnego następcy 50D. Zakładam, że podobnie jak poprzednik posłuży mi znów ponad 10 lat i chciałbym aby przez ten czas był w stanie robić zdjęcia lepsze od smartfonów, choć sam w to nie wierze i zakładam, że to perspektywa co najwyżej 5 lat ;-)

    Użytkowanie amatorskie 50% turystyczne, 30% portrety, 20% przyroda i Air show ;-) Z opcji must - GPS i pewny auto focus.

    Posiadana optyka Sigma 18-35/1.8 DC HSM oraz pomysł na zakup jakiegoś uniwersalnego zooma, który zastąpi mi wysłużonego 18-200 mm f/3.5-5.6 IS. Z racji przyrody i Air Show chodzi mi po głowie 100-400 mm f/5-6.3 DG OS HSM Contemporary ale wiem, że wtedy będę miał dziurę na najpopularniejsze dystanse.

    Co do body zastanawiam się nad 7D Mark II lub 5D Mark IV, pytanie czy przy moim amatorskim zastosowaniu jest w 5D Mark IV coś za co warto dopłacić.
    7DII ma świetny AF, miałem okazję poużywać go przez kilka dni już w momencie posiadania erki. Pierwszą wersję męczyłem kilka lat. Jeżeli użytkujesz aparat w proporcjach które podałeś to pomyślałbym o pełnej klatce. Turystykę, przyrodę i portret załatwisz 6D, całość ogarniesz R lub 5DIV. Jeżeli chcesz pozostać przy cropie to 7D jest dobrym wyborem. Nie napisałeś jaki masz budżet. Jeżeli chodzi o dziure to można to wypełnić jakimś 18-135 czy 24-105.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •