Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    28

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Dzięki Panowie, wszystkie uwagi czytam bardzo uważnie i wezmę po rozwagę. Jakieś 7,5 tys to juz próg bólu i cena używanego 5DIV. Aczkolwiek 6DII plus nowe szklo do FF w prawie tej samej cenie brzmi zachęcająco.

    Tak realnie co zyskuje użytkowo patrząc na moje użytkowani idąc w najdroższą opcję 5DIV, a co tracę schodząc potem do 6D II I 7D III ( abstrahując od FF vs crop).

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez rafealla Zobacz posta
    Dzięki Panowie, wszystkie uwagi czytam bardzo uważnie i wezmę po rozwagę. Jakieś 7,5 tys to juz próg bólu i cena używanego 5DIV. Aczkolwiek 6DII plus nowe szklo do FF w prawie tej samej cenie brzmi zachęcająco.

    Tak realnie co zyskuje użytkowo patrząc na moje użytkowani idąc w najdroższą opcję 5DIV, a co tracę schodząc potem do 6D II I 7D III ( abstrahując od FF vs crop).
    W cenie używanego 5DIV masz nowe R. Ta sama matryca, ten sam obrazek. Jak poszukasz to nawet taniej znajdziesz.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Tylko, że kolega potrzebuje GPS w aparacie. Wiem, w R można bardzo dane GPS pobierać z telefonu ale jednak nie jest to bezpośrednio w aparacie. Jendak popieram pomysł z R. Zamieniłem 6DMKII który był bardzo fajnym aparatem ale jednak R to inna bajka. Układ AF bije na głowę ten z 6DMKII.
    https://www.photographer-limerick.com/
    Canon G3, Canon 450D, Canon 80D, Canon 6DMKII, Canon SX60HS, Canon R, Sigma 24-105mm F4 ART, Canon 50mm F1.8 STM, Canon 100mm F2.8, Canon 70-200mm F2.8 IS II USM, Canon 70-300mm F4-5.6 IS II USM Nano

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    W cenie używanego 5DIV masz nowe R. Ta sama matryca, ten sam obrazek. Jak poszukasz to nawet taniej znajdziesz.
    Serio podziwiam tych, którzy uważają R za aparat lepszy od 5dIV. Głównie to podziwiam działy marketingu firm foto.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2019
    Posty
    28

    Domyślnie Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Canon Camera Connect na IOS - na 74 opinie średnia 2.0, poczytałem opinie i chyba podziękuje za to udogodnienie ;-)

    Poza tym martwienie sie o baterie w aparacie i smartfonie to o jedno za dużo. Baterie wrzucę do plecaka, smartfona już gorzej (a raczej drożej)

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 316

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    7DII to niewątpliwie turystyczny korpus napisałbym nawet że wprost idealny do turystyki

  7. #17
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    335

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Serio podziwiam tych, którzy uważają R za aparat lepszy od 5dIV. Głównie to podziwiam działy marketingu firm foto.
    Co takiego wprawia Cię w ten zachwyt?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Co takiego wprawia Cię w ten zachwyt?
    Umiejętność wmówienia użytkownikom, że aparat znacząco tańszy w produkcji jest droższy i lepszy. Podobnie jak podziwiam producentów samochodów, którzy skutecznie przekonali nabywców, że auto z silnikiem 1,1 jest zdecydowanie lepsze od tego z 1,8.

  9. #19
    Początki nałogu Awatar RadOs41
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Radom
    Wiek
    57
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    W cenie używanego 5DIV masz nowe R. Ta sama matryca, ten sam obrazek. Jak poszukasz to nawet taniej znajdziesz.
    Można jeszcze kupić w ratach 30 x 0%, co mniej boli, chociaż nieco dłużej

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Serio podziwiam tych, którzy uważają R za aparat lepszy od 5dIV. Głównie to podziwiam działy marketingu firm foto.
    Czy R jest gorszy od 5d4 czy lepszy tego nie wiem, ale dla laika takiego jak np. ja, test choćby z Optyczne.pl i porównanie wyników pokazuje, że R-ka nie ma się czego wstydzić przy droższym bracie (zakres tonalny, jakość jpg i raw, af, pomiar światła - są na podobnym poziomie). Są to moim zdaniem aparaty podobnej klasy, chociaż całkiem różne. Tak jak różnica w ogniskowej obiektywu pomiędzy dwoma obiektywami klasy L, np. 24 a 35 mm, dla jednego ma kolosalne znaczenie, to inny jej nie dostrzega, a czy to oznacza że 35 jest lepsze lub gorsze od 24?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	147,4 KB
ID:	5861
    Ostatnio edytowane przez RadOs41 ; 16-02-2021 o 11:11
    Trochę gratów i nieco innych szpargałów...

  10. #20
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    335

    Domyślnie Odp: Turystyka 7D Mark II czy 5D Mark IV

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Umiejętność wmówienia użytkownikom, że aparat znacząco tańszy w produkcji jest droższy i lepszy. Podobnie jak podziwiam producentów samochodów, którzy skutecznie przekonali nabywców, że auto z silnikiem 1,1 jest zdecydowanie lepsze od tego z 1,8.
    OK.
    Miałem 5D4 i mam R. Dla mnie ten ostatni jest lepszy: autofocus i gibany ekran.
    Masz może jakieś dane dotyczące kosztów producji tych dwóch puszek?
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •