Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

    Po wyciszeniu aparatu po 1min naciśnięcie migawki w 5d mk III nie powoduje pobudzenia go z tym obiektywem. Podpiąłem tamron i pobudza.

    Natomiast w 5d mk II analogiczna sytuacja i działa z tym obiektywem pobudzenie.

    Gdzie może tkwić przyczyna ?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

    Czy dokonałeś upgrade firmware tego szkła? Nie wiem do jakiej wersji (pewnie najnowwszej) ale to jest pierwszy ruch.
    Jak tego nie zrobisz to masz szansę zająć się rozwiązywaniem całej masy rozwiązanych już problemów.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

    Nie robiłem nic. Nie znam się na tym. Kupiłem w jednym ze sklepów na allegro z 6miesięczną gwarancją. I teraz wychodzi, co wychodzi. Czyli odesłać i niech robią upgrade ?

  4. #4
    Uzależniony Awatar trothlik
    Dołączył
    Sep 2004
    Wiek
    46
    Posty
    782

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

    Wiem że narażę się pewnie co niektórym ale nigdy, ale to nigdy nie zakupię szkła na "s". Wiem że niby ART, wiem że niby ostre, że tańsze że bla bla. Ale szkło na "s" to szkło na "s". Nie mam zaufania do tej firmy. Tak samo jak do francuskich aut
    trothlik
    "Nie istnieją różnice prócz różnic stopni między różnymi stopniami i brakiem różnicy. To znaczy w przekładzie na ludzki język: któż teraz nie pije".

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2013
    Miasto
    Krynica - Zdrój
    Posty
    101

    Domyślnie Odp: Sigma 24-70mm f/2.8 DG OS HSM ART vs 5d mk II i 5d mk III wybudzanie aparatu

    Jest jedno powiązanie.
    Jeśli slychać, to "tykanie" od momentu podpięcia obiektywu aparat za chiny ludowe nie wybudzi się po uśpieniu.
    Jeśli go nie słychać od początku, to na wybudzenie reaguje od razu.

    --- Kolejny post ---

    Jeśli montuje obiektyw "schowany" na 24 to od razu slychać to stukanie.
    Wystarczy "przejechać" na 28 i już jest cisza.

    --- Kolejny post ---

    Zamontuje obiektyw z "24" stuka. Body wygaśnie. Nje wybudzi aparatu w tym parametrze.
    Wystarczy lekko wysunąć zoom i zaraz przestaje tykać i wybudza się aparat.
    Poprostu na schowanym zoomie jest stukanie i brak pobudzenia.
    Lekkie ruszenie np na "28" tykania brak. Aparat wygasa i można go pobudzić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •