Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Error 01 przy robieniu zdjęć Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2

    Domyślnie Error 01 przy robieniu zdjęć Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

    Witam.
    Od jakiegoś czasu wzmagam się errorem 01 (Błędny transfer sygnałów obiektyw-aparat. Wyczyść styki na obiektywie i aparacie) i niby wszystko wydaje się oczywiste jednak ten błąd występuje tylko gdy przysłona przekracza 5,6 oraz gdy wysunięcie obiektywu przekracza 180mm (z wszystkimi minimetrami poniżej 180mm nie ma problemów z przesłoną). Oczywiście da się robić zdjęcia powyżej 180mm, ale wtedy nie można ustawić przysłony większej niż 5,6. Obiektyw o którym mowa to Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro. Z pozostałymi obiektywami nie ma problemów, więc jest to wina Tamrona. Piszę ponieważ nie wiem co się dzieje z obiektywem, na początku myślałem że jest to wina temperatury która wynosiła -10, -13 przy ostatniej pracy z tym obiektywem ale jednak nie.

    W Wielkim skrócie:
    - Przysłona 5,6 działa na każdym minimetrze
    - Gdy jest więcej niż 180mm a przysłona większa niż 5,6 to powstaje błąd 01.

    Swoją drogą to przepraszam jeżeli coś źle nazwałem, jeszcze się uczę

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Error 01 przy robieniu zdjęć Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

    1. Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di LD macro lens disassembly for replacing the flex cable (YouTube)

    2. Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di LD macro lens replacing the aperture flex cable after disassembly (YouTube)

    3. Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di LD macro lens assembly after replacing the aperture flex cable (YouTube)

    W opisówkach pod filmikami znalazł się poniższy fragment tekstu:

    I had a Tamron 70-300mm f/4-5.6 Di LD macro lens with a broken aperture flex cable. The problem was that at 300mm at small apertures the camera gave Err 01 error. At the widest aperture or other zoom settings the lens was working fine, so that indicated that the flex cable inside the lens is broken.
    Czyli do wymiany jest "aperture flex cable".

    https://www.tamron.eu/pl/serwis/obsluga-serwisowa/
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-02-2021 o 01:43

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Error 01 przy robieniu zdjęć Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

    No cóż, czyli obiektyw będzie trzeba oddać na gwarancję. Dziękuję za pomoc, chyba nigdy bym nie wpadł na to gdzie może być problem.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Error 01 przy robieniu zdjęć Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro

    dlatego jest coś takiego jak serwis-oni wpadną
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •