Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta

    Nie rozumiem też w jaki niby sposób w trybie pojedynczego punktu AF wybrać ten punkt w czasie korzystania z wizjera? Może mnie ktoś oświecić? Da się to bez problemu zrobić na ekranie, ale korzystając z wizjera jest to dziwnie utrudnione. Może już ktoś to rozkminił? Wiem że M50mk2 ma mieć wybór punktu AF palcem na ekranie nawet podczas korzystania z EVF i wydaje się to logiczne i proste.

    ...czy ten 55-200 jest faktycznie niezły czy lepiej uderzyć w jakąś stałkę EF, może coś z trybem macro?
    Podstawowym trybem wyboru punktu AF podczas korzystania z EVF jest właśnie ekran dotykowy. Można wybrać obszar ekranu, z którego korzystamy, czułość. Działa to bardzo fajnie. Trochę nie rozumiem Twojego problemu. Wybierz w menu jaka opcja Ci odpowiada i eksperymentuj.

    Szkiełko M55-200 jest uroczo małe i sprawdza się świetnie przy kontrastowych motywach. Odległe, zamglone widoki to nie jego bajka.
    Moim zdaniem znaczącą poprawę jakości da dopiero np. C70-200/4L IS.

    Co do baterii to nie ona jest winna ale nadpobudliwość aparatu, który bardzo chętnie się włącza praktycznie od byle dotknięcia. To trzeba opanować albo go wyłączać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  2. #22

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Podstawowym trybem wyboru punktu AF podczas korzystania z EVF jest właśnie ekran dotykowy. Można wybrać obszar ekranu, z którego korzystamy, czułość. Działa to bardzo fajnie. Trochę nie rozumiem Twojego problemu. Wybierz w menu jaka opcja Ci odpowiada i eksperymentuj.

    Szkiełko M55-200 jest uroczo małe i sprawdza się świetnie przy kontrastowych motywach. Odległe, zamglone widoki to nie jego bajka.
    Moim zdaniem znaczącą poprawę jakości da dopiero np. C70-200/4L IS.

    Co do baterii to nie ona jest winna ale nadpobudliwość aparatu, który bardzo chętnie się włącza praktycznie od byle dotknięcia. To trzeba opanować albo go wyłączać.
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - w lustrzankach, nawet tych podstawowych na pamięć wiedziałem gdzie mam przycisk wyboru punktu ostrości, a potem kręcąc kółkiem wybierałem właściwy punkt - wszystko bez odrywania oka od wizjera, tutaj tego nie potrafię zrobić.

    Znasz to 55-200 z autopsji? Masz może porównanie z EF-S 55-250 STM? Bo ten również mi chodzi po głowie. L-ka pewnie waży tyle co 10 body

    Co do baterii - myślę, że powinna mieć 150-200 mAh pojemności więcej i byłoby rozsądnie. Tryb oszczędzania energii jest niestety dość wkurzający z ciągle przygasającym ekranem. Całe szczęście baterie są tanie i niewielkie

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Może nieprecyzyjnie się wyraziłem - w lustrzankach, nawet tych podstawowych na pamięć wiedziałem gdzie mam przycisk wyboru punktu ostrości, a potem kręcąc kółkiem wybierałem właściwy punkt - wszystko bez odrywania oka od wizjera, tutaj tego nie potrafię zrobić.

    Znasz to 55-200 z autopsji? Masz może porównanie z EF-S 55-250 STM? Bo ten również mi chodzi po głowie. L-ka pewnie waży tyle co 10 body

    Co do baterii - myślę, że powinna mieć 150-200 mAh pojemności więcej i byłoby rozsądnie. Tryb oszczędzania energii jest niestety dość wkurzający z ciągle przygasającym ekranem. Całe szczęście baterie są tanie i niewielkie
    Nie mam porównania z efs 55-250 ale efm 55-200 jest ok. Mam go i wykorzystuje do przyrody i macro z raynoxem. Spokojnie mogę polecić. Jedyne co to że efs ma dłuższą ogniskową. Nie jest to super różnica, ale jednak. Natomiast zaletą efm są gabaryty...

    Zainteresowałeś mnie jedynie tą baterią. Mam m6 i spokojnie bateria starcza na 250-300zdjęć. Moim zdaniem m50 też powinien sobie poradzić. Fakt że ma wizjer ale nikt przecież nie zmienia baterii co godzinę.
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 15-04-2021 o 13:46

  4. #24
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Chciałem kupić EOSa 200d lub 250d ale w testach wypadają słabiutko. Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne". Do kręcenia wideo generalnie mam iPhone'a więc nie jest to priorytetowa funkcja. Myślałem już nawet o systemie m4/3, bo szklarni do Canona wcale nie mam jakiejś rozbudowanej ale czuję że to krok w tył.
    ale co to znaczy "w testach slabiutko"

    optyka ktora masz do 1100D nie jest jakos wiazaca wiec mozesz kombinowac praktycznie w dowolny sposob. dawniej powiedzialbym "idz do sklepu przemacaj, co ci sie najbardziej podoba", no ale...

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dysponuję budżetem około 4tys. na aparat + jakiś pierwszy obiektyw. Ewentualnie 5 tys. na aparat + jakaś fajna jasna stałka
    do ww tematow w Canonie wybieralbym miedzy jakims 80D + 18-135 a M50 + 18-150. chociaz za 80D to moze byc koniecznosc pojezdzic.

    250D + 18-55 to tez nie jest glupie. to jest malutkie, matryca i AF swietne, obiektyw w zupelnosci da rade. a zostanie kasa na stalke.


    nie sadze zeby m43 bylo problemem gdyby przyszlo do czego - jesli z 1100D byles zadowolony, no to tu na pewno nie bedzie gorzej, nawet jesli slabiej niz najnowsze APS-C Canona.
    www albo tez flickr

  5. #25
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Nie mam porównania z efs 55-250 ale efm 55-200 jest ok.
    EFS 55-250 jest ok-ejszy
    EFM 55-200 konczy sie kolo 135mm, potem jest optycznie mizeria. EFS da sie do 200mm, jeszcze na swietle zyskujesz


    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Mam go i wykorzystuje do przyrody i macro z raynoxem. Spokojnie mogę polecić. Jedyne co to że efs ma dłuższą ogniskową. Nie jest to super różnica, ale jednak. Natomiast zaletą efm są gabaryty...
    kontrowersyjna teza. dla mnie jako teleobiektyw powyzej 200mm to dopiero 70-300 II przestaje byc za maly, choc nadal jest za lekki do pracy (ale nie za ciezki do wozenia w plecaku)
    www albo tez flickr

  6. #26

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    EFS 55-250 jest ok-ejszy
    EFM 55-200 konczy sie kolo 135mm, potem jest optycznie mizeria. EFS da sie do 200mm, jeszcze na swietle zyskujesz
    A to jest akurat ciekawa informacja, zwłaszcza że używany EFS 55-250 można wyrwać w wersji STM nawet za pięć stówek na portalach aukcyjnych.
    Gabarytowo jest niestety 1,5x większy od EFM. Ciekawe jak się taki zestaw trzyma i nosi, bo przyznam, że M50 w połączeniu z EF 50/1.8 trzyma się wybornie

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Znasz to 55-200 z autopsji?
    Porównanie M55-200 z C70-300L na M50.
    Można sobie ocenić skalę wyrzeczeń:
    https://www.canon-board.info/threads...=1#post1379484
    Dla mnie M55-200 jest idealnie kompaktowe i to wystarcza, żeby go używać.
    Dla mnie C55-250 z adapterem kupiony specjalnie pod M50 do nieporozumienie. Co innego jak ktoś ma dodatkowo DSLR.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #28
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    EFS 55-250 jest ok-ejszy
    EFM 55-200 konczy sie kolo 135mm, potem jest optycznie mizeria. EFS da sie do 200mm, jeszcze na swietle zyskujesz


    kontrowersyjna teza. dla mnie jako teleobiektyw powyzej 200mm to dopiero 70-300 II przestaje byc za maly, choc nadal jest za lekki do pracy (ale nie za ciezki do wozenia w plecaku)
    Nie wiem dlaczego twierdzisz, ze ef-m 55-200 jest słaby powyżej 135mm. Ja często używam skrajnej ogniskowej (np. do ptaków) i nie zauważyłam by było coś nie tak. To bardzo dobry tele na pełnej skali ogniskowych moi zdaniem.

    Natomiast owszem 250mm to nie jest jakoś bardzo dużo, ale więcej niż 200mm oczywiscie, ze do przyrody im większa ogniskowa tym większe możliwości, ale doraźnie jak ktoś foci to 200-250mm tez jest ok.
    Ostatnio edytowane przez eos m10 ; 15-04-2021 o 19:20

  9. #29

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Dla mnie M55-200 jest idealnie kompaktowe i to wystarcza, żeby go używać.
    Dla mnie C55-250 z adapterem kupiony specjalnie pod M50 do nieporozumienie. Co innego jak ktoś ma dodatkowo DSLR.
    Podoba mi się w ogóle wygląd i odczucie, jakie dają obiektywy natywne pod EF-M. Są jakieś takie przyjemne w użyciu, aż miło się je chwyta
    Jednocześnie 1100d w domu zostaje, mam też nielimitowany dostęp do służbowego 1200d więc mógłbym użyć 55-250 również z tymi body.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez eos m10 Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego twierdzisz, ze ef-m 55-200 jest słaby powyżej 135mm. Ja często używam skrajnej ogniskowej (np. do ptaków) i nie zauważyłam by było coś nie tak. To bardzo dobry tele na pełnej skali ogniskowych moi zdaniem.

    Natomiast owszem 250mm to nie jest jakoś bardzo dużo, ale więcej niż 200mm oczywiscie, ze do przyrody im większa ogniskowa tym większe możliwości, ale doraźnie jak ktoś foci to 200-250mm tez jest ok.
    No właśnie, będę wdzięczny za podpowiedź jaka ogniskowa byłaby potrzebna, żeby ustrzelić detale kamieniczek w mieście, może okazjonalnie jakąś sarenkę? Czy w ogóle 250mm to dalej nie zbyt mało? Mam wrażenie, że do miasta powinno mi wystarczyć te 135mm więc EF-M 55-200 sprawdziłby się w sam raz. Ale ile "lufy" potrzeba na "siłę żywą"?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Podoba mi się w ogóle wygląd i odczucie, jakie dają obiektywy natywne pod EF-M.
    ...jaka ogniskowa byłaby potrzebna, żeby ustrzelić detale kamieniczek w mieście
    Budowa M55-200 jest solidna a gładkość jest praktyczna.
    W mieście jest dyskretne a 200mm na APSC daje radę:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miasto-3801.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	639,9 KB
ID:	6128
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •