Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Dobry wieczór wszystkim,

    Jestem "nowym" użytkownikiem forum, ale podczytuję Was od bardzo dawna. Jest mi bardzo miło, choć trochę głupio w końcu tu pisać (jestem strasznym introwertykiem) Forum pomogło mi w wyborze pierwszego analogowego EOS-a, a następnie około 7-8 lat temu w decyzji o wyborze EOSa 1100d. Liczę na Waszą kreatywność i pomoc w wyborze nowej drogi, bo wypadłem trochę z gry i sami wiecie jak ciężko się amatorowi teraz we wszystkim połapać...

    Do rzeczy. Posiadam EOS 1100d + 50mm/1.8II + kit + jakieś stare szkiełka m42 i starego tamrona 28-105 z analoga.
    Aparat kupiłem, jak rodziła mi się córka, zrobiłem nim jakieś 60.000 zdjęć. Pstrykam rodzinnie, trochę w podróży widoczki + fotografia uliczna. Dodatkowo kilka kadrów tygodniowo na instagram (głównie książki - przydałaby się fajna współpraca ze smartfonem). Mój EOS nie daje już rady (słabiutki AF, ciut mała rozdzielczość, bardzo słaby ekran).

    Chciałem kupić EOSa 200d lub 250d ale w testach wypadają słabiutko. Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne". Do kręcenia wideo generalnie mam iPhone'a więc nie jest to priorytetowa funkcja. Myślałem już nawet o systemie m4/3, bo szklarni do Canona wcale nie mam jakiejś rozbudowanej ale czuję że to krok w tył.

    Dysponuję budżetem około 4tys. na aparat + jakiś pierwszy obiektyw. Ewentualnie 5 tys. na aparat + jakaś fajna jasna stałka

    Szanowni Państwo,

    Pomożecie?

    Łukasz

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Pomyślałem o przejściu na EOSa m50 ale tam również opinie są subtelnie mówiąc "różne".
    Kup M50 z M22/2 i Sigmą 56/1.4. Jeżeli ten zestaw Cię nie zadowoli to musisz wymierzyć znacznie wyżej (również finansowo ).
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Kup M50 z M22/2 i Sigmą 56/1.4. Jeżeli ten zestaw Cię nie zadowoli to musisz wymierzyć znacznie wyżej (również finansowo ).
    Dziękuję za opinię, rzeczywiście myślałem o M22/2

    Widzę że Kolega ma m50 więc podpytam: czy praca na baterii rzeczywiście jest taka krótka? Nie miałem okazji dłużej tego sprzętu przetestować.
    Jak wygląda ostrzenie w porównaniu z tanią lustrzanką jeśli chodzi o prędkość? Bo z szybkości AF w dobrym świetle byłem w 1100d zadowolony, ale gorzej w pomieszczeniach + ostatnio pojawił się straszny front focus z obiektywem 50/1.8, który o dziwo znika w trybie LV...

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dziękuję za opinię, rzeczywiście myślałem o M22/2

    Widzę że Kolega ma m50 więc podpytam: czy praca na baterii rzeczywiście jest taka krótka? Nie miałem okazji dłużej tego sprzętu przetestować.
    Jak wygląda ostrzenie w porównaniu z tanią lustrzanką jeśli chodzi o prędkość? Bo z szybkości AF w dobrym świetle byłem w 1100d zadowolony, ale gorzej w pomieszczeniach + ostatnio pojawił się straszny front focus z obiektywem 50/1.8, który o dziwo znika w trybie LV...
    Aparat jest dość nadpopudliwy i bardzo chętnie się uaktywnia - wizjer wychwytuje każde przesłonięcie czujnika i już jest aktywny nie pozwalając na uśpienie . Jeżeli nad tym nie zapanujemy to trzeba się liczyć z wymianą baterii co 300-400 fotek. Zamienniki są tanie i dobre, można trochę dokupić.

    Nie ma żadnego porównania pracy AF do tanich (i starszych drogich) lustrzanek. AF jest sprawny i szybki nawet ze szkłami STM. Wykrywanie twarzy i Eye AF faktycznie działa. Pole objęte AF bardzo duże. Oczywiście nie ma problemów z ff/bf - jak w LV.
    Akurat C50/1.8II działa dość wolno i głośno. Obiektywy natywne M - super cicho i precyzyjnie.

    Połowę fotek robię systemem M, połowę R. Małe rozmiary M uzależniają .
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Aparat jest dość nadpopudliwy i bardzo chętnie się uaktywnia
    Czy jest możliwość wyłączenia czujnika i przełączania trybu podglądu ręcznie?
    I jeszcze jedno: obiektyw kitowy do czegoś się nadaje, poza tym że oczywiście nie grzeszy jasnością?

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Czy jest możliwość wyłączenia czujnika i przełączania trybu podglądu ręcznie?
    I jeszcze jedno: obiektyw kitowy do czegoś się nadaje, poza tym że oczywiście nie grzeszy jasnością?
    Można sobie zaprogramować klawisz funkcyjny do przełączania ręcznego: wizjer albo ekran.
    Jeśli aparat dynda na szyi na pasku a wizjer jest aktywny to może się nie uśpić. Oczywiście można aparat wyłączyć.

    Nie kupiłem obiektywu kitowego ale w zestawie jest bardzo opłacalny.
    W grupie M50 na fb dużo osób foci tym kitem i są zadowoleni. Moim zdaniem jeśli ma się M11-22 i M22 to ten kit nie popracuje ale jak się nie ma UWA to 15mm może się przydać.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Kit ef-m 15-45 mm to taki wycieczkowiec i wbrew pozorom jest ok. Wiadomo wieczorem nim nie pofocisz, ale w dzień, na wycieczkach zmienna ogniskowa się przydaje. Zwłaszcza jak jedziesz w teren gdzie masz i trochę gór i trochę architektury.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Dziękuję serdecznie za dotychczasowe opinie - skłaniam się w tej chwili do zakupu Eosa M50 z kitem i dodatkowym 22mm/2. Przejrzałem testy tych obiektywów i myślę, że na moje potrzeby wystarczą, a są nawet dostępne takie zestawy w sklepach (aparat + te dwa szkła) w cenie nieco poniżej 3,5 tys. Skłaniam się też ku zakupowi adaptera i wykorzystaniu Canonowskiej 50/1.8 II, której używałem wcześniej, ewentualnie wymiany na nowszą '50' kiedy ta się rozsypie.

    Dziękuję za podpowiedzi

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2021
    Miasto
    Zielona Góra
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Dobry wieczór wszystkim! Odgrzeję założony przeze mnie temat - po przymiarce do EOSa M50 i kilku innych bezlusterkowców stwierdziłem, że brakuje "chemii" i zostaję przy lustrzankach. Okazuje się, że przy moich sporych dłoniach taki EOS 1100d/1200d jest dla mnie aparatem wystarczająco kompaktowym

    Zdecydowałem, że zostaję w systemie EF-S. Już nawet zakupiłem naleśnik 24mm/2.8 i jestem całkiem zadowolony, ale body muszę zmienić na nowsze. Biorę pod uwagę nowe serie trzycyfrowe lub używane dwucyfrowe. Zaciekawiło mnie prawie 4000 punktów AF w trybie LV w EOSie 250d (wydaje mi się, że w połączeniu z ekranem dotykowym żona byłaby zadowolona z pstrykania swoich flatlayów na insta), ale niestety nigdzie tego aparatu nie mogę "pomacać". Z kolei seria 800d ma 45 krzyżowych punktów AF, co robi niezłe wrażenie.

    Na czym mi zależy:
    - odchylany, dotykowy ekran
    - wifi z możliwością przesyłania zdjęć na iPhone/iPad
    - matryca lepsza niż 12mp/18mp
    - AF, na którym można polegać przynajmniej przy statycznych scenach

    Na czym mi w ogóle nie zależy:
    - szybkie zdjęcia seryjne
    - lampa błyskowa/współpraca z oświetleniem studyjnym

    Czy ktoś ma porównanie np. EOSów z serii 200/250d z serią 750/760d lub 800d? Na body chcę przeznaczyć do 3.000zł

    Z góry dziękuję!

  10. #10

    Domyślnie Odp: Jakie body lub system po EOSie 1100d?

    Cytat Zamieszczone przez ejnoej Zobacz posta
    Dobry wieczór wszystkim! Odgrzeję założony przeze mnie temat - po przymiarce do EOSa M50 i kilku innych bezlusterkowców stwierdziłem, że brakuje "chemii" i zostaję przy lustrzankach. Okazuje się, że przy moich sporych dłoniach taki EOS 1100d/1200d jest dla mnie aparatem wystarczająco kompaktowym

    Zdecydowałem, że zostaję w systemie EF-S. Już nawet zakupiłem naleśnik 24mm/2.8 i jestem całkiem zadowolony, ale body muszę zmienić na nowsze. Biorę pod uwagę nowe serie trzycyfrowe lub używane dwucyfrowe. Zaciekawiło mnie prawie 4000 punktów AF w trybie LV w EOSie 250d (wydaje mi się, że w połączeniu z ekranem dotykowym żona byłaby zadowolona z pstrykania swoich flatlayów na insta), ale niestety nigdzie tego aparatu nie mogę "pomacać". Z kolei seria 800d ma 45 krzyżowych punktów AF, co robi niezłe wrażenie.

    Na czym mi zależy:
    - odchylany, dotykowy ekran
    - wifi z możliwością przesyłania zdjęć na iPhone/iPad
    - matryca lepsza niż 12mp/18mp
    - AF, na którym można polegać przynajmniej przy statycznych scenach

    Na czym mi w ogóle nie zależy:
    - szybkie zdjęcia seryjne
    - lampa błyskowa/współpraca z oświetleniem studyjnym

    Czy ktoś ma porównanie np. EOSów z serii 200/250d z serią 750/760d lub 800d? Na body chcę przeznaczyć do 3.000zł

    Z góry dziękuję!
    Cześć, a nie wolałbyś systemu EF? Za 3tyś zł to możesz już kupić Canon 5d mark iii. A to jest już pełna klatka

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •